KIEK BELLEN ZEELAND 9 zaterdag 20 augustus 2016 Ze danst. Middelburg is immers City of Dance. Ze danst de bellen uit de hemel, foto lex de meester BRIEVEN U kunt uw brief (max. 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen of 08801-30210 Vluchtelingen Commissaris van de koning Han Polman vindt dat het op vangen van vluchtelingen (krant 27 juli) onderdeel moet worden van gemeentelijk be leid. Verder in het verhaal heeft hij het over asielzoe kers, maar hij weet ook goed dat échte vluchtelingen ook echte asielzoekers zijn. Hij weet ook dat heel veel asiel zoekers geen echte vluchte ling zijn. Opvang en hele snel le scheiding tussen echte en economische asielzoekers is een rijkstaak en geen gemeen- tetaak. Echte vluchtelingen kun je een tijdelijke verblijfs status geven, economische vluchtelingen moeten met spoed terug naar eigen land. Het is onverteerbaar dat zove- len onterecht in azc's verblij ven door slechte regelgeving en slechte controle. Pak dit eerst maar eens aan en ga daarna maar praten over ge meentelijk woonbeleid voor de echte vluchtelingen. A. J. de Brouwer Zaagmolenstraat 54 Goes Parkeren In de jaren 90 werd betaald parkeren (krant 22 juli) in de gemeente Terneuzen inge voerd. Na de kinderziektes werd een redelijk goed par keerbeleid vastgesteld voor zowel de bewoners als de on dernemers, met als kers op de taart een zeer dicht bij het winkelcentrum gelegen par keergarage in de Oostkolk (300 plaatsen). Allemaal in de periode dat lohan van Rooi- jen wethouder was in Terneu zen. Het wordt tijd om het parkeerbeleid in een rustiger vaarwater te brengen. Er zul len altijd kleine probleempjes zijn, maar om daar weer een onderzoeksbureau voor in te schakelen lijkt mij overbodig. De Markt dient parkeervrij te zijn en de parkeertarieven in dien de parkeeropbrengsten dat toelaten moeten omlaag. Thon Bastiaansen Drostlaan 1 Sluiskil Roggenplaat Ik eet graag mosselen en weet echte natuur te waarderen, maar dat de zandsuppletie bij de Roggenplaat (22 juli) mil joenen schade zal aanbrengen aan de mosselpercelen die daar liggen gaat me toch te ver. Zandsuppletie 'om volop ruimte te bieden aan foerage- rende vogens en rustige zee honden' heeft blijkbaar tot ge volg dat er een schadecommis- sie ingesteld moet worden die objectief moet bepalen hoeveel aan de mosselkwe kers moet worden vergoed als gevolg van de schade die zij leiden aan hun percelen. Weer worden miljoenen in het water gegooid en dat in een provincie die er maar niet in slaagt om de grote pro jecten op een financieel ver antwoorde wijze uit te voe ren en af te ronden. Guus Langeraert 't Schuttebocht 21 Oostburg Yuri Gelden voor Yuri (krant 10 au gustus) andere wetten? Stel dat Yuri een medaille gewon nen had dan had de koning hem, bij thuiskomst moeten feliciteren. Kan dit; het gaat om een ontslagen sergeant uit zijn leger? Vermoedelijk moest barbertje Yuri tijdig hangen om dit probleem te vermijden. J. W. Minderhout Vredehoflaan 326 Vlissingen Tommy Wieringa Tommy Wieringa schrijft in zijn column (krant 12 augus tus) over Dyab Abou Jahjah: Zijn critici, schrijft Abou Jah jah, zijn racistische haatco- lumnisten die de nieuwe wer kelijkheid niet aankunnen. Ze proberen hun witte exclusivi teit te beschermen door de Ander verdacht te maken en buiten te sluiten. Wieringa be wijst maar weer eens dat Abou Jahjah gelijk heeft. Het is precies waar ook hij zich schuldig maakt in zijn co lumn. Oordelen na een halve uitzending te hebben gezien. Corrie van der Hart Vronesteijn 46 Oostkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37