i !a 6 ZEELAND Ruim 250 kraampjes staan vandaag op de Snuffelmarkt in de Goese Zeelandhallen. Om zeven uur gaat de deur al open. Ik slaap hier goed, ik heb een lekkere stretcher achter in mijn busje 10 ZOMERSE TIPS A -1 e 78-jarige Wil- lemijn Goutier uit Den Haag sliep vannacht in haar busje voor de deur van de Zeeland hallen. De eerste kopers staan za terdagochtend al om zeven uur aan haar kraampje. Het was dus geen optie om 's ochtends op tijd vanuit Den Haag in Goes te ko men en ook nog haar koopwaar uit te stallen. „Maar ik slaap hier goed, ik heb een lekkere stretcher achter in mijn busje. Ik heb een soort tic. De spullen die ik ver koop krijg ik van anderen, soms koop ik zelf iets van een euro dat ik voor een vijftig kan verkopen. Als je het markt-virus eenmaal hebt, kom je er niet meer vanaf." Vandaag kunnen koopjesjagers van zeven uur tot half vijf hun slag slaan. Voor 4,50 euro krijg je vanaf 09.00 uur toegang tot de hal met honderden kramen, parkeren is gratis. Wie eerste keus wil, mag voor 3 euro extra al om 07.00 uur naar binnen. Frans de Wit, oud-ei genaar van De Wit Evenementen, herkent deze 'vroege vogels' soms bij programma's als tussen Kunst en Kitsch. Zo kocht een man in de Brabanthallen voor 50 euro een viool die meer dan een ton waard bleek te zijn. De Wit organiseerde ruim 25 jaar geleden zijn eerste snuffelmarkt. Inmiddels houdt De Wit Evenementen tientallen markten per jaar door heel Neder land, sinds drie jaar ook in de Zee landhallen. Het bedrijf is inmiddels overge nomen door dochter Pien, maar de oud-eigenaar gaat bijna altijd mee. Net als het vinden van iets kostbaars of zeldzaams op een markt, is het volgens De Wit ook een kunst om er je spullen te ver kopen. „Het is een spel dat je door moet hebben. Je spullen af en toe verplaatsen, je stand laten opval len. Niet passief achter je kraam zitten, maar staan en mensen aan spreken." Tante Wil Bij de goedlachse Goutier komt dat helemaal goed. Alles is inge richt, ze heeft er zin in. Ze leeft naar de markten toe, vooral voor het contact met bezoekers en an dere verkopers. Tante Wil, noe men ze haar. In de afgelopen vijf entwintig jaar maakte Goutier veel mee. „Het is vooral heel leuk en gezellig. Maar er gebeuren ook gekke dingen. Zo had ik dure merklaarzen in een doos liggen voor 5 euro. Helemaal nieuw. Een mevrouw vroeg toen of ze de laar- zaterdag 20 augustus 2016 TIP 1 Palingrookwedstrijd, Poortvliet Palingrokers gaan de onderlinge strijd aan op de jaarlijkse paling rookwedstrijd in het centrum van Poortvliet. Verder veel ver tier zoals een minikermis en bra derie. Tijd en plaats: 10.00 -18.00 uur, centrum Poortvliet TIP 2 Eenhoornfestival, Oost burg Ook vandaag en morgen is er van alles te beleven op het Een hoornfestival. De Markt staat vol kramen met boeken, platen, kunst, en er zijn muziekoptre- dens in de feesttent op het Le- delplein. Morgen vanaf 12.00 uur de jaarlijkse picknick aan 't Vestje. Informatie: eenhoornfesti val.nl TIP 3 Kunst- en natuurroute, Wemeldinge Ontmoet kunstenaars in huiska mers, ateliers en winkels. Bewan del vandaag of morgen de uitge stippelde route en je komt van zelf langs alle deelnemers. De kunstenaars zelf zijn aanwezig om uitleg te geven over hun werk. Het thema dit jaar is Ver binding. Meer informatie via kunstroute.net. Tijd en plaats: 12.00 -18.00 uur en morgen 12.00 -17.00 uur, Wemeldinge TIP 4 Oostkapelse dag, Oostka- pelle zingt moderne folk op Strandpa viljoen de Strandloper. Tijd en plaats: 19.00 tot 22.00 uur, Noordzeestraat 15, Duinovergang 2, Cadzand Bad TIP 6 Vlasdag, Dreischor Dreischor 'Vlasdorp'. De vlasdag Oostkapelle maakt zich op voor Oostkapelse dag Geen weekmarkt, toeristen- markt, braderie of ambachten markt. Maar wel een dag met een bomvol programma; ringrij- den, kramen over wat Oostka pelle als dorp te bieden heeft, muziek, rondritten, beklimmen van de hoge toren van de Dorps kerk met bezoek aan de Oud heidskamer en de kerk, rondlei dingen in het huis op Buiten plaats Overduin, kindertheater, klederdrachtshow, demonstra tie van de Vlegelgroep, openstel ling Molen d'Arke, lezingen, film, wandeltochten en veel meer. Info: natuurlijkoostkapelle.nl TIP 5 Livemuziek, Cadzand Bad Troubadour en songwriter Ste fan van de Sande speelt en Demonstraties vlasbewer- ken in Dreischor doet de oude traditie van vlas bewerking weer herleven. Am bachtslieden laten zien hoe in vroegere tijden vlas bewerkt werd tot linnen en touw. De stoe pen op de Ring zijn bestemd voor de kinderrommelmarkt. Voor de heel kleintjes is er een heuse draaimolen. Meer informa tie viavlasdag.nl. Tijd en plaats: 10.00 - 20.00 uur, Dreischor TIP 7 Duin- en strandtocht, Vlis- singen Wandelaars opegelet! Een route over het strand, door de duinen en door het Nollebos. Er zijn rou tes van 30, 20, 15 kilometer of korter. Aanmelden en informatie via wsvdvt@zeelandnet.nl, of bellen met 0118-64753. Tijd en plaats: De start van de 20 en 30 kilometer is van 8.30 tot 10.30 uur, overige af standen van 8.30 tot 12.00 uur vanaf de Kanovijver, Burg. van Woederenlaan te Vlissingen TIP 8 Mosseldag, Yerseke Yerseke haalt alles uit de kast om haar bezoekers kennis te la ten maken met mossels. Meer in fo: yersekepromotie.nl Tijd en plaats: 10.00 - 24.00 uur, Beatrixhaven en omgeving TIP 9 Zomerbus, Renesse De zomerbus staat vandaag voor het laatst op het terrein van de Jacobuskerk aan de ring in Renesse. Plaats: terrein Jacobuskerk, Ring, Renesse TIP 10 Dag van de Clematis, Kats Meer dan 120 soorten bloeiende clematissen in De Zeeuwse Ro zentuin. Vandaag doorlopend le zingen en uitleg over deze plan ten. Tijd en plaats: 10.00 -17.00 uur, Katse Groeneweg 3, Kats m Snuffelmarkt Joanne Karkdijk Goes Willemijn Goutier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34