700 mensen bij opening kk ZEELAND 5 OOS International ontpopt zich als de weldoener van Serooskerke. Nu wil het offshorebedrijf ook in een nieuwe school investeren. zaterdag 20 augustus 2016 Eigenaar/oprichter Leon Overdulve van OOS International voor de Serooskerkse villa die het hoofdkantoor van het offshorebedrijf wordt, foto's lex de meester Tijdens het jaar leegstand wer den raampjes ingegooid. Een specialist uit Heinkenszand her stelde de glas-in-lood-ramen. Geld is prettig, maar niet alles. Je moet bovenal je leven leuk ma ken, is Overdulves adagium. „Kijk, ik zit drie maanden per jaar in een vliegtuig. Naar China, Brazilië, Mexico en Singapore. Als ik thuis ben, wil ik iets anders doen. Ik heb schik in lokale projectjes." Zo heeft OOS International ook het voormalige jeugdhonk van de protestantse kerk gekocht. De oude pastorie stond leeg. „Er is weinig horeca op Serooskerke. Wij beginnen er een brasserie an nex luxe bread breakfast. Daar kunnen we gasten van het bedrijf onderbrengen, maar de zaak is net zo goed open voor toeristen." Geld is het probleem niet. Twee jaar terug sloot 'zijn' OOS een mil jardencontract met de Braziliaan se oliemaatschappij Petrobras. Met Chinees kapitaal bracht het twee accommodatieplatforms in de vaart. Ze assisteren Petrobras bij de renovatie van dertig olieplat forms. „Vanuit Brazilië komt nu aardig wat geld binnen. Daar kun nen we ook wat leuke dingen voor het dorp van doen." Begin deze maand maakte het bedrijf bekend twee nieuwe ac commodatieplatforms die tevens zwaar hijswerk kunnen verrich ten, te bouwen: de OOS Seroosker ke en Walcheren. Het bedrijf wil ze inzetten bij de sloop van verou derde olieplatforms. Dat levert 275 banen op: 50 op kantoor in Seroos kerke en 200 in de offshore. Pas send in zijn filosofie zal OOS ze eerst werven in Zeeland. Recent won OOS trouwens weer een aan besteding van Petrobras. „We mo gen een floatel - een drijvend ho tel - leveren. Het gaat om een con tract voor twee jaar." Je zou het bijna vergeten, maar het bedrijf heeft ook villa Welgele gen in ere hersteld. Daar huisde tot vorig jaar de International Poli ce Association. Veel lokale bedrij ven hebben verdiend aan de reno vatie van het nieuwe hoofdkan toor van OOS, dat 2 september wordt geopend. Hoe? „Het wordt een magische spektakel. En voor de schoolkinderen is er een leuk feest. We hebben er zelfs een groot zwembad voor aangeschaft." ke-Oost een complex met voorzie ningen voor jong en oud. Meer kan ik daar nog niet over zeggen." Zo'n betrokken bedrijf is een ge schenk voor het dorp, vindt dorps raadvoorzitter Jan Kousemaker. „Neem nou buitenschoolse op vang. Zoiets is heel belangrijk voor het behoud van de school. Verder is het natuurlijk fantas tisch dat hij de villa Welgelegen en de oude pastorie opknapt. An deren hebben het niet gedaan, hij wel. Hij doet ook wat hij belooft. Beter kun je je toch niet wensen?" Overdulve is een selfmademan die, zoals dat duur heet, maat schappelijk verantwoord onder neemt. „Ik heb van meet af aan ge- Zo'n betrokken bedrijf is een geschenk voor het dorp —Jan Kousemaker, dorpsraad zegd dat als we een klapper ma ken, Zeeland en Serooskerke in het bijzonder daarvan mogen mee profiteren. Ik gun lokale en regio nale ondernemers ook wat. Het ac countantskantoor, het plaatselijke it-bedrijf en ga zo maar door. In dezelfde sfeer werken we in ons bedrijf. Geef je werknemers een fijne werkomgeving, laat ze vrij en ze gaan als de brandweer." wacht vrijdag 2 september 700 mensen, van wie 200 zakenrelaties uit China, Singapore, Brazilië, Mexico en Noorwegen, 's Middags er is voor de Serooskerkse school jeugd een festijn met een zwem bad, glijbanen en een circus, 's Avonds ontvangt OOS lokale regio nale relaties. De openingsact met het thema 'Zeeland meets Brazil' blijft geheim. „Het wordt iets ma gisch", zegt Overdulve. Daarom wordt er ook een professionele vi deo van gemaakt. A Om de villa en de tuinen aan te kleden, importeerde Overdulve 17 ton aan marmeren beelden en potten uit China. OOS International had graag het hele dorp Serooskerke uitgenodigd voor de 'grand opening' van het nieuwe kantoor: de uit 1895 stammende villa Welge legen die na een ruim half miljoen euro vergende renovatie zijn oude naam Vrederust terugkrijgt. „Ik snap dat dorpsbewoners graag de villa willen bekijken, maar zoveel mensen kunnen we niet kwijt op het terrein. Dat is niet te mana gen", zegt eigenaar/ oprichter Leon Overdulve. Het offshorebedrijf ver vang Walcheren. Ja, er is veel be langstelling, blijkt uit een enquête die we onder ouders hebben ge houden. Inmiddels zijn 49 kinde ren aangemeld. Ze worden opge vangen in hun vertrouwde omge ving en ouders kunnen allebei blij ven werken. Voor minder draag krachtige ouders is dat een uit komst. Mooi toch?" De opvang buiten schooltijd kost OOS zo'n 5.000 euro per maand. Ook zwemlessen van de basisschool financiert OOS. Het bedrijf sponsorde tevens de laat ste schooldag, die zich op het ter rein van het bedrijf - de histori sche villa Welgelegen - afspeelde. „We konden de kinderen een cir cusvoorstelling, een stormbaan en een buffet met Chinese gerechten bieden. Het was een succes. Het leuke is dat ons personeel zo'n dag voorbereidt en tijdens het feest zelf ook meehelpt. We zijn erg betrokken." Overdulve cum suis zijn al lan ger in gesprek met de gemeente en de school over nieuwbouw. „We zijn bereid te investeren in een nieuwe school, maar als het aan ons ligt, komt er in Seroosker- Frank Balkenende De zaken gaan goed bij het Serooskerkse off shorebedrijf. En als het bij OOS Interna tional regent, drup pelt het in het dorp. Zo bekom mert het bedrijf zich al langer om basisschool De Wegwijzer, want 'de leerlingen zijn de werknemers van de toekomst'. Het schoolplein wordt nu opnieuw ingericht. Met geld van OOS. „Er komen nieuwe speeltoestellen en een voetbal- kooi", zegt algemeen directeur Leon Overdulve. Dat is niet de eni ge ruggensteun die OOS het loka le onderwijs geeft. „Na de herfst vakantie bieden we ouders gratis opvang buiten schooltijd. We wer ken volgens de richtlijnen. We hebben dat doorgesproken met Kin- Weldoener van Serooskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33