Man van de slow-motions in Rio Celstraf voor slaan met fles op hoofd Chauffeurs mogen niet meer rijden 4 ZEELAND Tijdens liefst 48 hockeywedstrij den, waarvan de vrouwenfinale de laatste was, zat Van Meerkerk in een vrachtwagen buiten het hockeystadion. Vandaaruit stuur den ze met een geheel Nederland se crew de beelden de wereld in. „Langs het veld stonden zeven tien camera's, die alles registreer den", vertelt de Bevelander. „Twee van die camera's moest ik in de gaten houden. Op het mo ment dat er iets belangrijks ge beurde, slingerde ik de beelden iets terug. En als de regisseur een cue gaf, moest ik de slow motion instarten." Van Meerkerk rolde enigszins per toeval in het vak. Hij studeer de aquacultuur - de teelt van orga nismen in zout water - aan de HZ in Vlissingen en de universiteit van Wageningen. Min of meer via zijn vader André, regisseur bij sportwedstrijden, kwam hij aan de bak bij Revision Productions. „Ze waren op zoek naar nieuwe mensen en vroegen aan mijn va der of dat niets voor mij was.Zo ben ik vijfjaar geleden begonnen. Eerst was het een bijbaantje tij dens m'n studie, nu is het mijn beroep." En Rio kwam voor hem in beeld toen de NOS na het WK hockey in Den Haag (2014) ge vraagd werd de registratie bij de Spelen te verzorgen. De NOS huurde vervolgens specialisten van andere bedrijven in, onder wie Van Meerkerk. „We draaiden hier lange dagen, vooral aan het begin van het toernooi. Dan wa ren er vier wedstrijden, waarvan de eerste al om 10.00 uur begon en de laatste pas rond 23.00 uur klaar was. Heel veel tijd om iets anders van de Olympische Spelen te zien, heb ik dus niet gehad." Maar wat hij wél zag, was van hoge schoonheid. „We zijn woens dag naar het atletiekstadion ge weest", laat Van Meerkerk vol trots weten. „Ik heb Dafne Schip- Ik heb hier weer wat dingen op mijn bucket list af kunnen strepen pers naar zilver zien rennen. En Usain Bolt, een absolute wereld ster, liep de halve finale van de 200 meter. Prachtig! Ik heb hier weer wat dingen op mijn bucket list afkunnen strepen." Vandaag vliegt Van Meerkerk weer naar huis. „De sluitingscere monie zie ik met een jetlag thuis." Volgende week zaterdag wacht dan alweer een nieuwe klus. „Ik geloof dat ik dan bij de eredivisie wedstrijd Willem II-Roda JC moet zijn. Da's ook weer mooi, hè. Misschien heeft de eredivisie wat minder aanzien dan de Spe len, maar het voetbal moet net zo mooi in beeld worden gebracht." De 45-jarige Arnhemmer D.O. sloeg in juli 2014 in Vlissingen toch echt een bierflesje kapot op het hoofd van een man die zijn vriendin zou hebben lastiggeval len. Zelf zei hij bij de rechter dat hij met zijn vuist sloeg, maar het ge rechtshof in Den Bosch was giste ren onverbiddelijk en geloofde de getuigen. De man was door zijn vriendin gebeld dat ze werd lastiggevallen op de boulevard in Vlissingen. O. kwam meteen en sloeg erop los. Dat ontkende de man ook niet. Hij had alleen gezegd dat hij met zijn vuist, mogelijk inclusief zijn ring, had geslagen. Getuigen had den echter de bierfles gezien en ook het letsel leek meer op dat van een harde klap met een bier flesje. Net als de rechtbank in Middel burg vorig jaar, legde het gerechts hof in Den Bosch achttien maan den celstraf op vanwege een po- Ook het letsel leek meer op dat van een harde klap met een bierflesje ging tot doodslag. Daarvan is een halfjaar voorwaardelijk. Het jaar onvoorwaardelijk heeft de Arn hemmer inmiddels uitgezeten. Kijk voor het laatste nieuws ook op: pzc.nl Goes Duizenden vrachtwagenchauf feurs mogen na 10 september misschien niet meer rijden. Ze moeten voor die dag een ver plichte bijscholing volgen. Maar vele hebben dat nog niet gedaan. Ook Zeeuwse truckers scholen zich massaal bij. Dek opleidin gen in Goes spreekt van een 'stormloop' en heeft vijf extra in structeurs ingezet. Om beroepschauffeur te mogen blijven, zijn chauffeurs verplicht iedere vijf jaar minimaal 35 uur nascholing te volgen. De ver plichting komt voort uit de Euro pese Richtlijn Vakbekwaamheid (Code 95) Het is een Europese regel. De richtlijn moet zorgen voor: min der verkeersdoden in Europa; een vermindering van de C02-uitstoot (door aanpassen van de rijstijl) en bijdragen aan een beter milieu. Doordat chauf feurs steeds weer worden bijge schoold, moet dat de status van het beroep van vrachtauto- en buschauffeur verhogen en het imago verbeteren. Niet onbelang rijk: doordat de regel in alle Euro pese landen geldt, worden overal gelijke eisen gesteld aan chauf feurs. Alles over de laatste ver keersregels en technieken in de voertuigen, schetst directie lid los Dek van Dek opleidingen in Goes. „Gekscherend gezegd: vroeger reed je een rondje rond de kerk en kreeg je je vrachtwa genrijbewijs. Maar in de loop der tijd is veel veranderd, zowel qua regels als techniek. Denk maar eens aan de digitale tachograaf. De 35 uur is opgedeeld in 28 uur theorie- en 7 uur praktijkles. Chauffeurs leggen niet per se een examen af, maar krijgen pun ten door aanwezig te zijn." Dek: „We hebben bedrij ven vanaf het begin af aan erop hebben gewezen dat het verstan dig is werknemers geleidelijk aan bij te scholen. De grote be drijven hebben dat gedaan en daar zijn geen problemen. Bij kleinere transportbedrijven - met minder dan vijf werkne mers - en zzp'ers is het een an der verhaal. Daar is nog lang niet iedereen bijgeschoold. Dus zul len er Zeeuwse chauffeurs zijn die straks niet meer mogen rij den." Die mag na 10 september niet meer rijden. Vrachtwagenchauf feurs die dat toch doen kunnen een boete van 800 euro krijgen. Wie wel is bijgeschoold, kan een nieuw rijbewijs gaan halen. 112 NIEUWS Vlissinger (17) mishandelt jongen Jongen mept met bierfles Rotterdammer opgepakt voor mishandelen ex Nu ook in Zeeuws- Vlaanderen zaterdag 20 augustus 2016 De hockeyfinale van de vrou wen gezien gisteravond, tussen Nederland en Groot-Brittannië? De slow motion-beelden - van de doelpunten, kansrijke acties en emoties na afloop - waren van de hand van Pim van Meer kerk (26) uit Kloetinge. „Ik kom bij veel sportevenementen, maar de dingen die ik hier in Rio doe, zijn natuurlijk de krenten in de pap." Roeland van Vliet Rio de Janeiro Pim van Meerkerk Pim van Meerkerk in het atletiekstadion in Rio de Janeiro. Pieter van Klinken Den Bosch Jeffrey Kutterink M Waarom moeten vrachtwa genchauffeurs zich bijscho- I len? 2 Door wie is de regel ver zonnen en waarom moet dat nou zonodig? 3 Wat leren chauffeurs bij? 4 Komen vervoersbedrij ven in de problemen? 5 Wat zijn de gevolgen voor een chauffeur die zich niet bijschoolt? WESTKAPELLE Een 17-jarige jongen uit Vlis singen is gisteren opgepakt omdat hij een jongen op een parkeerplaats aan de Grind weg in Westkapelle mishan delde. De jongen stapte rond 0.40 uur op een groepje jongelui af. Hij pakte een jongen vast waardoor ze beiden op de grond vielen. Een andere jon gen probeerde ze te stoppen, maar hij kreeg een klap en een trap. Horecaportiers schoten te hulp en hielden de 17-jarige onder controle tot de politie arriveerde. De jongeman ver zette zich bij zijn aanhouding. Tijdens de rit naar de politie cel beledigde hij de agenten. SCHARENDIJKE Een 17-jarige jongen uit Schoonhoven is gisteren op gepakt omdat hij in Scharen- dijke een 17-jarige camping- gast met een bierfles op zijn hoofd sloeg. De jongens kregen donder dag om 23.45 uur ruzie. De verdachte sloeg daarbij met een bierfles waarna het slacht offer gewond raakte. Hij is be handeld bij de huisartsenpost en deed aangifte van mishan deling. Agenten hielden de verdachte later in de nacht aan. Hij is in gesloten voor verder onder zoek. VLISSINGEN Een 25-jarige Rotterdammer is in de nacht van donderdag op vrijdag opgepakt voor het mishandelen van zijn ex-vrien- din. Het slachtoffer liep ver wondingen op, zo heeft de po litie gemeld. De man zou haar donderdag in haar woning hebben mis handeld. Zij deed daarop aan gifte, waarna agenten de man oppakten in zijn woning in Rot terdam. Marktstraat 29 Vlissingen IULM4 EV3 Vraagprijs 219.000,- k.k. Centraal gelegen Ruime woonkamer Dichtbij winkels Fijne binnentuin 2 slaapkamers Complex met lift

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32