Hans Klok heerlijk virtuoos en snel: publiek hapt naar adem 24 SHOW CULTUU KIJKT TV De lange sportzomer is ten einde. Maandag begint het nieuwe tv-seizoen. Met bekende formules, vaak in een ander jasje, Hollands drama en een dagelijkse talkshow. ANGELA Rio kan niet alleen de boeken in als de Olympische Spelen van de onverwach te successen (Elis, Sharon, Sanne) en van de grote teleurstellingen (Dafne, Ranomi, Epke), maar ook als die van het gemopper op de NOS. Dat was de eerste week zo luid, dat ik het zelfs op onze vakantieheuvel in Umbrië hoorde. Het geklaag was niet helemaal onterecht, constateerde ik bij thuiskomt. Het ene mo ment werd er te veel gepraat, het andere juist te weinig naar mijn smaak. Zoals de zondag ochtend na de 100 meter van Dafne. Toen mis te ik heel erg een gezellige olympische ontbijt- show, die voor de uitslapers onder ons ook na tien uur nog te zien was. Het geschakel tussen de verschillende spor ten was soms gekmakend. Om van de eredivi sie-samenvattingen die ertussendoor kwa men nog maar te zwijgen. Kom op, alsof er maar iemand met PEC Zwolle-Sparta bezig was op dat moment. elk geval één ding goed heeft gedaan: Edith Bosch koppelen aan Henry Schut. Als de spon tane Dione de Graaff Studio Olympic Park had gepresenteerd, was de ex-judoka niet nodig geweest. Maar in deze opstelling is zij onmis baar. Henry kent voor de camera namelijk geen pieken en dalen. Of hij het nu heeft over 'dol dwaze dinsdag' of over 'bloedstollend in het kwadraat', of over het verlies van Ranomi - het klinkt allemaal even monotoon. Terwijl zo'n latenightprogramma over de Spelen juist de thermometer van de samenleving moet zijn. Gejuich bij triomf, misère bij misluk king, maar ook graag een beetje relativering en humor. dolt, daagt uit, flirt met de Holland 8, lacht en jubelt hartstochtelijk voor iedereen die het verdient. Bovendien voegt ze ook inhoudelijk echt iets toe: waar Henry graag vraagt naar voorbereiding en tactieken, duikt zij als side kick juist op het gevoel van de sporter. Ze riep afgelopen twee weken naar mijn smaak wel iets te vaak dat ze met iedereen wil knuffelen. Maar ik denk dat het voor de atle ten een fijn idee was dat er na mislukte race in elk geval één iemand met open armen stond te wachten. Quote van de dag Door dat gezeik is er wel wat glans vanaf gegaan Karen van K3 zegt 'ja' Gigi Ravelli gaat trouwen Het ging deze zomer over voetbal, wiel rennen en het wel of niet halen van een Nederlands me daillerecord op de Spelen. Maar het ging de afgelopen maanden zowel in Hilversum als in vele huiskamers evengoed over onze talkshows. Of beter gezegd, het complete gebrek daaraan. Liep RTL Late Night nog maan den door, bij de publieke omroep moest de dagelijkse duiding bij het belangrijkste nieuws (en er gebeurde nogal wat in de wereld) wijken voor de sport. Dat gebeurt gelukkig niet nog eens, zeggen opgetogen redactie leden van Pauw en Jinek aan deze krant. Het zou geen direct gevolg zijn van alle kritiek die tv-baas Frans Klein, ook uit eigen kring, te verduren kreeg over de talk- showloze zomer, want 'het plan De trend van meer drama van eigen bodem zet door, het bakvirus breidt zich uit was al langer in de maak'. Er is in elk geval de komende twee jaar elke dag een talkshow op NPO 1, dus ook in de zomer. Jeroen Pauw (vanaf maandag weer aan het werk) en Eva Jinek krijgen evenveel zendtijd: ze wis selen elkaar grofweg per drie maanden af. Het nieuwe tv-seizoen wordt, naast het 'gegarandeerd' dagelijk se latenightprogramma, geken merkt door vertrouwde formu les. Hilversum speelt op veilig. Naast nieuwe reeksen van bewe zen hits (zoals De Wereld Draait Door, Boer Zoekt Vrouw, Expeditie Robinsonkrijgt de kijker veel be kende formules in een wat ande re verpakking voorgeschoteld. SBS 6 trekt Rad van Fortuin uit de mottenballen en geeft de ta lentenjacht de zoveelste zwieper met The Next Boy/Girl Band. Ook het bakvirus breidt zich uit. RTL 4 komt volgende maand met Ja Ik Wil Een... Taart waarin alles draait om de fraaiste bruidstaart. En na onder meer The Undatea- bles waagt straks ook de EO zich aan een datingshow met opval lende vrijgezellen. Ditmaal zijn transseksuelen aan de beurt in Lo ve me Gender. De trend van meer drama van eigen bodem zet zich voort. Zo heeft BNN-VARA de psychologi sche thriller KLEM met Georgina Verbaan en Barry Atsma, komt AVROTROS met La Famiglia met Joke Bruijs en Teun Kuilboer en blaast RTL de ziekenhuisserie nieuw leven in met Centraal Me disch Centrum. Even wennen: veel bekende koppen treffen we straks op een andere zender. Vooral KRO- NCRV breidde zijn sterrenstal flink uit met onder anderen ex- RTL'er Jan Kooijman en voorma lig Veronica-gezicht Tess Milne. Lucille Werner zit ineens bij SBS 6. Wellicht de meest opmer kelijke transfer: journaallezer Rik van de Westelaken verruilde de NOS voor vrouwenzender Net 5. House of Horror heet de nieuwe show van Hans Klok. Een veelbe lovende titel voor liefhebbers van het genre zwarte magie, griezelef fecten en ander gruwelwerk. Illusionisten hebben zich be diend van acts als Het Doorge zaagde Weesmeisje en, ook al zo'n klassieker, de kast waarin zich steevast een bevallige vrouw bevindt die wordt doorkliefd met zwaarden. Klok heeft beide iconi sche trucs op het repertoire, maar presenteert ze op een wijze waarop de Nederlandse mees- ter-goochelaar patent heeft: in een glamourrijk decor, uitge voerd in sprinttempo met een adembenemende virtuositeit. House of Horror vertelt het ver haal van een snode magiër die geen concurrentie duldt van col lega-tovenaars, maar tegen wie Klok desalniettemin de hand schoen opneemt. Die twist resulteert in een aan tal wonderbaarlijke illusies, afge wisseld met optredens van (inter nationale) gasten, onder wie de Nederlandse diabolospeler Mi- chaël Betrian, inderdaad een dui velskunstenaar. Als altijd kiest de meester zelf voor de tactiek van de overrompeling: zijn publiek hapt naar adem, zeker aan het slot als hij in vijf minuten vijf tien illusies uit de mouw schudt. De toeschouwer krijgt geen tijd na te denken hóe hij erin slaagt uit een doos te verdwij nen, om enige tellen later de zaal te betreden. Als illusionist wisselt hij het Grote Gebaar (zijn eigen ont hoofding, bijvoorbeeld) af met de subtiele handbeweging, waarbij hij complete kaartspelen reprodu ceert. House of Horror is Kloks meest enerverende show: gaat dat zien! zaterdag 20 augustus 2016 Edith Maar nu het sportfestijn bijna ten einde is, moet me toch van het hart dat de NOS in En daar komt Edith om de hoek kijken. Ze Reageren: angela@depersgroep.nl Ivo Niehe blikt in Het Parool terug op zijn theatershow in Parijs, één van de mooiste dagen uit zijn leven, en de kritiek die volgde op zijn eigen loftuiting. HUWELIJK Voormalig K3-zangeres Ka ren Damen gaat eindelijk trou wen. De 41-jari- ge Karen en haar 35-jarige vriend Anthony zijn al acht jaar verloofd. De brui loft is 'ergens midden volgen de maand'. Het stel heeft al een zoontje: de 6-jari- ge Sky. Gudo Tienhooven ACTRICE Oud-GTST-ster Gigi Ravelli (34) trouwt 24 sep tember met mul timiljonair Roger Hodenius (44). De bruiloft speelt zich vol gens Amster dam Trader af op Ibiza, waar het stel een villa bezit. I Hilversum ILLUSIONISME Hans Klok - House of Horror Gezien: Carré, 18/8 Arno Gelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24