Jelle grijpt zilver 22 °C fcft RIO 2016 Bastion Hotels zijn extreem smerig Vandaag start inzameling Het Rode Kruis heeft te weinig geld om in Syrië hulp te kunnen verlenen. Vandaag begint een actie om bijna 40 miljoen euro binnen te slepen. Walcheren Er zijn zo veel kinderen die ons nodig hebben Aan alles is na vijf jaar oorlog een tekort: operatiematerialen, medica tie, hulpverleners, maar ook zie kenhuizen en klinieken, want die zijn kapot gebombardeerd. Beelden van het Syrische jonge tje Omran Daqneesh gingen deze week de wereld over, na het zo veelste bombardement in Aleppo. Hij werd levend onder het puin vandaan gehaald. Zoals hij zijn er talloze mensen in Syrië die medi sche hulp nodig hebben, maar slechts een fractie van hen krijgt die. Soms omdat hulpverleners geen toegang hebben, zoals in een deel van de stad Aleppo, maar ook omdat er simpelweg te weinig hulpmiddelen zijn, doordat het Rode Kruis geld te kort komt. Giro 6868 Daarom wordt nu de steun van Nederlanders ingeroepen om de ergste nood in Syrië te verlichten. Giro 6868 wordt opengesteld, om medische hulp in Syrië te kunnen betalen én om die te kunnen uit breiden. Het gaat niet alleen om mensen die direct te lijden hebben onder de gevechten tussen de rebellen en het regeringsleger. Woordvoer der Merlijn Stoffels van het Rode Kruis: „Er zijn vele miljoenen mensen in Syrië zelf op de vlucht die bijvoorbeeld kampen met een chronische ziekte, maar geen me dicijnen hebben om die te bestrij den. Ook hen willen wij helpen." Nu zijn het alleen de meest pran gende gevallen die waar mogelijk behandeld worden. Niet voor niets vroegen wanho pige artsen in Aleppo al om een einde te maken aan de bombarde menten. Daarbij worden ook zie- kenhuizen bestookt. Het is een probleem dat op meer plaatsen in Syrië speelt. Klinieken worden ver nield en doktoren zijn gevlucht. De Verenigde Naties constateren al langer dat er te weinig geld be schikbaar is voor hulp aan de slachtoffers van de oorlog. Stof fels: „Daarom slaan we nu alarm, vragen wij: help ons die hulp mo gelijk maken." Nieuwsmedia Adri van Hanegem, spits bij I Jzendijke, scoorde sinds 1996 maar liefst 288 keer. Daarmee is hij topscorer over de afgelopen 20 jaar. In deze krant een verhaal met hem en over de samenstelling van de lijst met Zeeuwse topscorers aller tijden. BMX'er van Gorkom finisht na de Ameri kaan Connor Fields fVERGEET NIET [TE KIJKEN NAAR: zondag 14.20 uur: atletiek marathon (m) Klagende medewer kers worden geïntimi deerd en bedreigd met ontslag. P3 Rode Kruis is in Syrië bijna blut Carla van der Wal Den Haag Merlijn Stoffels, Rode Kruis zaterdag 20 augustus 2016 De PZC is onderdeel van Veel wind en koeler pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €3,00 258e jaargang nr 196 7 116! 5 5 5 5 4 7 SPORT 12 '*tsK0S doelpunten zijn er sinds 1996 gemaakt in c, de competitie en nacompetitie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1