op 19 vierkante meter 18 NI STUDENTEN LATEN HUN KAMER ZIEN A Een kelder, piepklein hokje of huis met bioscoop en huisbar Het maakt niet uit, studenten zijn doorgaans dolgelukkig met hun kamer. Deze krant zocht ze op. „Er is een wachttijd van een jaar ofzo, maar dan heb je een grote kamer voor een goede prijs. Als je bij de commer ciële vastgoedpartijen gaat dan betaal je meer en ze vragen drie maanden huur als borg." De student Industrieel Pro ductontwerper betaalt 356 euro voor 20 vierkante meter en de gezamenlijke keuken is ook zo groot. „We wonen er met vier jongens. En we hebben het zo kunnen regelen dat we allemaal van dezelfde studentenvereniging zijn. Heel gezellig." „Tilburg is goedkoop. En ons huis nog goedko per omdat Olof eigenaar is, dus geen huisbaas. We wonen met tien mannen. We hebben hier een horecakelder, pokerkelder, bioscoop en een huisbar. Echt een heel gezellig huis." „Voor Enschede woon ik duur, gemid deld ben je hier nog geen 300 euro kwijt. Maar als je echt in het centrum wilt wonen, wordt het prijziger. Mijn vorige kamer was ruim 100 euro minder, maar die lag dus aan de rand van de stad. Ik ben hier zó blij mee. Met drie mei den delen we badka mer en keuken. En we hebben een bal kon." „We delen een grote woonkamer en keu ken. En we hebben een balkon dat groot genoeg is om een vuurtje te stoken. We hebben geluk gehad dat we dit huis kon den huren, want meestal eist een ver huurder dat je familie bent." Ze studeert rechten in Leiden maar bleef in Den Haag plakken toen ze had gezien hoe gezellig studenten vereniging Navigators was. „We wonen hier met z'n drieën. De va der van een van mijn huis genootjes heeft dit huis ge kocht. Het is goed onderhouden en schoon. We delen de badkamer en keuken. En het ligt lekker centraal tussen de binnenstad en de universiteit." Ze studeerde bedrijfskun de en is nu bezig aan haar master Accountancy Con trol. „Mijn vorige kamer was iets goedkoper maar lag veel verder weg." „Ik heb een raam van 2 vierkan te meter. Het is wel een beetje donker en vochtig." Ze studeert Bedrijfs- en Consumentenwe tenschappen aan de Wagenin gen Universiteit. „Misschien schuif ik nog door binnen het huis, we wonen er met tien mensen. Of ik ga samenwo nen." „Het keukentje deel ik met dertien andere jongens. We zijn er bijna nooit allemaal. Dus dat lukt eigenlijk wel. Ik woon hier nu acht maanden. Het is hier wel goedkoop, maar wil het liefst een kamer dichterbij het centrum. Maar daar hangt een prijskaartje aan. Dan ben ik 500 tot 600 eu ro kwijt." „We delen een klein keukentje en de badkamer. Het is prima in het centrum, maar het mag wel wat gezelliger. Mijn huisge noten zijn nogal op zichzelf. Ik kom uit Alblasserdam en bij de leuke huizen moet je hospite- ren. Dat kostte me veel te veel tijd. Nu ik hier woon kijk ik wel of ik iets leukers vind." „Het huis staat bij de raampros- titutie en we wonen er met twaalf mensen." Hij studeert Maatschappelijk werk en Dienst verlening in Den Bosch. „Maar ik heb in Eindhoven veel vrien den en het is hier veel goedko per wonen." Tim heeft in vier jaar al 36 verschillende huisge noten gehad, maar hij denkt niet aan verkassen. zaterdag 20 augustus 2016 Jochem Huijps (23) doet zijn master Datascience aan de Tilburg University. Hij heeft een kamer van 22 vierkante meter in een dispuutshuis van studenten vereniging Olof. Hij betaalt 280 euro. Iwan de Vries (21) huurt van de Stichting Studentenhuisves ting in Zwolle. En dan bof je. Margriet ter Ellen (18) betaalt 400 euro voor haar kamer van 18 vierkante meter in hartje Enschede. Ze studeert er International Business Languages aan de Saxion Hoge school. Joëlle Dondrop (21) woont met drie andere meiden in een huis in Den Haag. Haar ka mer is 12 vierkante me ter waarvoor ze 331 euro betaalt. Debbie Stronkhorst (22) is dolblij met haar kamer van 16 vierkante meter in Nijme gen. Ze betaalt 325 euro. Jorien Hettinga (22) woont in de kelder van een studentenhuis in Wageningen. Dat klinkt erger dan het is. De kamer is 20 vierkan te meter en ze betaalt 303 euro. Bas Pronk (20) probeerde vorig jaar Bedrijfseconomie en gaat nu Informatiekunde doen aan de Universiteit van Amster dam. Hij woont op een campus in Amsterdam-Buitenveldert. 350 euro voor een kamer van 12 vierkante meter. Met eigen toilet en douche, dat wel. Sara van de Lustgraaf (18) studeert Voeding en Diëtetiek in Groningen. 350 euro betaalt ze voor haar 18 vierkante meter in een studentenhuis waar nog twee andere meiden wonen. Tim Janssen (22) woont spot goedkoop in Eindhoven: 223 eu ro voor een kamer van 12 vierkan te meter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18