r y 15 fmêWI: Als het gaat om bommen op Syrië... Jezus, waar stem je dan voor? Volgende week: ^T-V' ■boft sen die mensen zoeken omdat ze macht hebben, niet met het idee: ik wil een bijzonder mens kennen. Poli tici die met me praten en over m'n schouder kijken of er een belangrijk iemand aankomt. Daar ben ik klaar mee." „Ik moest terugdenken aan de perio de dat ik na mijn studie een lange reis in mijn eentje door Canada en de VS maakte. Ik wilde een keer een hele heftige winter beleven. Daar ging ik dan, met mijn rugzak, op klompen. Ik denderde met zo'n snowmobiel van de heuvels af, zag wolven lopen, super. Ik heb daar ge leerd dat je elke dag weer iets moet beleven wat de dag waard maakt. Daar heb ik veel aan gehad toen ik in Den Haag kwam, ik vond er het eer ste halfjaar niets aan. Dat doorbrak ik met het uitnodigen van mensen die ik rondleidde." „Ik zie mezelf als een strijder tegen de negativiteit, ik wil mensen een po sitief gevoel geven over de democra tie. Mensen gaan vaak tekeer over de politiek. Afhaken en negatief zijn: ik vind het verschrikkelijk. Bij die afha kers zitten veel mensen die zeggen: voor vluchtelingen is wel aandacht en niet voor mij. Ik denk dat mensen zich niet gehoord weten, denken dat ze er niet toe doen." „Dat ga ik tegen door mensen te la ten zien dat er politici zijn die je hel pen als je in de shit zit, ongeacht het beleid. Door ze te laten voelen: je doet ertoe, je bent mijn gast. Gehan dicapten, zakenclubs, sportverenigin gen en vrouwenclubs uit alle wind streken krijg ik bezoek. Ik heb er dui zend per jaar." „Ja, partijvoorzitter Hans Spekman moet voor de nieuwe Tweede Kamer fractie mensen zoeken die meer volksvertegenwoordiger zijn en ver weven zijn met een grote achterban. Die zijn dienstbaar aan de mensen. Het echte volksvertegenwoordigers- werk wordt verwaarloosd. De PvdA heeft nu 180 ombudsteams, die taak heb ik van Spekman overgenomen. „De warmte moet weer in de sa menleving en in de partij. Mensen gaan in de politiek om te besturen en vergeten vervolgens voor wie ze dat ook alweer doen. Dat is de kern van het probleem. Politici moeten goed beseffen dat het een diep ge voel is." AAN DE HAAK „Ik heb het gewoon. Ik wil solidair en loyaal zijn, maar er zijn grenzen. Ik stem pas tegen als het echt niet an ders kan. Laat ik het zo zeggen: als het gaat om zaken die onomkeerbaar zijn, dan moet ik heel principieel zijn. Als het om geld gaat, dat plus sen we later wel weer bij. „Dan gaat het voor mij ook nog om de wijze waarop een besluit tot stand is gekomen. Ik ga niet recht praten wat krom is. Ik was al zeven jaar tegen de JSF, ik zou het niet door mijn strot krijgen voor te stem men; ik zou een verrader zijn als ik voor had gestemd." „Het is soms moeilijker om vóór te stemmen. Als er een goeie argumen tatie is, wil ik het accepteren. Maar bommen op Syrië.Jezus, waar stem je dan voor? In het Kamerdebat daarover neemt de ene de ander de maat. Daar gaan we weer! Tot verdie ping van het debat kom je niet. Dwing ze in het Midden-Oosten met elkaar om tafel te gaan. Wakker geen wereldoorlog aan!" „Ik zit er een beetje er tussenin. Ik was er trots op bij het tweehonderd jarig bestaan van de monarchie op Prinsjesdag lid van de commissie van in- en uitgeleide te zijn. Ons ko ningshuis gedraagt zich goed, we hebben een leuke koning en konin gin. Ze zijn goed voor ons land, doen belangrijke dingen, zoals de handels missies. „Maar als ze de zaak gaan misbrui ken zou ik er kritisch op zijn. Anno 2016 zou ik het niet opnieuw uitvin den, het is een stukje historie dat we moeten koesteren. Als je nou elke vier jaar een nieuwe president moet kiezen dan zijn we verder van huis. Laat ze toch lekker zitten, dat leuke koningspaar, die paleizen hebben we al." zaterdag 20 augustus 2016 FOTO'S MARTIJN BEEKMAN 5*ï'"--\ s 'i... •..<0. «asa^sj» '■■p\ •••-:.%»r --v LdSfeiW Hoe vond u toch uw draai op het Binnenhof? U hebt altijd een stoet bezoekers achter u aan. U kunt die afkeer van de politiek toch niet in uw eentje oplossen? Is uw benadering de oplossing voor de groeiende groep die zich afkeert van de politiek? Vangst: Een grote tong en een grote dode krab. Vissen: „Ik vis van jongs af aan met een bam boehengeltje. Bra sems, voorns, zat nog weieens een paling tussen. Mijn grootste vangst was een snoek van 80 cen timeter, gevangen op een bijeen komst van Sport- visserij Nederland. Dan voel ik me wel een winnaar!" Favoriete vis: „Zalm, het liefst koud in de sala de." Vakantie: „Toscane, onder Florence, bij een wijnboer. Ik zit dan in een tent op een terrein van 3 hectare tussen de zonnebloemen, wijnranken en een meertje. Dat alleen-op-de- wereldgevoel is echt top." U hebt vier keer anders gestemd dan de rest van de fractie. Onder meer bij de aankoop van de JSF en het bombarderen van Syrië. Is het lastig om een links geweten te hebben? Is het moeilijk om bij dat soort onderwerpen tegen te stemmen? Bent u nu eigenlijk republikein of monarchist?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15