Tv-vrouwen geschorst: gaat u maar thuis afvallen upervoordelig naar Griekenland corendon 9 Sjouwen met Miljoenennota „U heeft overgewicht en krijgt een maand de tijd om te vermage ren. U kan weer komen werken als u een passender uiterlijk heeft." Dat is wat de acht presen tatrices te horen kregen van de leiding. Totdat ze vermagerd en wel terugkomen, krijgen ze geen loon uitbetaald. De verontwaardiging over de beslissing is groot. „Dit is verne derend en schandalig", stelt Kha- dija Khattab, een van de getrof fen presentatrices. „Bekijk gerust mijn meest recente tv-optredens en oordeel zelf of ik te dik ben en mijn recht op werk kwijtraak", zei ze tegen de televisiekijkers. Een andere presentatrice zegt dat haar familie heel verdrietig is door de mededeling. Vrouwenrechtenbewegingen hebben protest aangetekend te gen de opdracht om af te vallen. „Dit druist in tegen alle regels", 3:28 1 1:51 J+ÜI1 3:18 j*i Bekijk mijn tv- optredens, oordeel of ik mijn recht op werk kwijtraak klinkt het bij het Women's Cen tre for Guidance and Legal Aware ness. De organisatie vindt het een vorm van geweld tegen vrou wen. „Wij eisen excuses van de ERTU en wil len dat de zender te rugkomt op de beslissing." Ook de Association for the De velopment and Enhancement of Women in Cairo komt in het ge weer. „Inhoud en prestaties zijn veel belangrijker dan uiterlijk. Kijk naar iemand als Oprah Winf rey. Zij is ook niet slank maar wél succesvol." Ook de Egypti sche premier steunt de presenta trices. Het gaat er om dat zij hun werk goed doen, benadrukt hij. De directeur van de staatstelevi sie - zelf een vrouw - blijft bij haar besluit. Safaa Hegazy be kleedt haar functie sinds april en stelde zichzelf als doel de ERTU concurrerender te maken met an dere, veelal satellietzenders. Die hebben veel jongere presentato ren in dienst. Hegazy heeft ook medestan ders. Een journalist van de krant Al-Ahram Daily vindt dat dit be leid bij elk televisiestation toege past moet worden. Op sociale me dia zijn er mensen die de nieuws lezeressen 'babazoukas' noemen. LEERZAME MIDDAG TIJDELIJK GÉÉN BOEKINGS KOSTEN 8 DAGEN NUVANAF Ex-tra Vlucht Aegean View Aqua Resort All inclusive corendon.nl ©02375106O6 vrijdag 19 augustus 2016 De Egyptische Radio en Televi sie Unie (ERTU) heeft acht pre sentatrices van het scherm ge haald omdat ze te zwaar zou den zijn. Gerben van 't Hof Rotterdam/Cairo Khadija Khattab, nieuwspre- sentatrice bij de Egyptische tv. Khadija Khattab Tijdens de jaarlijkse ontdekkingstocht voor kinderen op het Binnen hof tijdens de zomervakantie krijgen de deelnemers een aandenken van gewicht mee: een koffertje zoals de minister van Financiën al tijd presenteert tijdens Prinsjesdag, remko de waal/anp Meerdere waterglijbanen watertoestellen Gevarieerd animatieprogramma voor jong Aegean View heeft een prachtig uitzicht oud zoals waterspellen liveshows Ruime kamers in bungalowstijl Gratis wifi in de lobby Zelfgemaakte producten uit eigen boerderij Beoordeeld met een 8.2 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9