I X r Nighthype-feesten oppepper voor uitgaansleven ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Rapper DRG geeft workshops in De Pit in Terneuzen Een goede rap schrijven is een hele kluif. Niet iedereen heeft het in zich, zo bleek in De Pit in Terneuzen. „Kijk nou naar dat smoeltje, Of heb je dat boeltje, Nu al lang geschreven? Of begin je nu te beven?" Wie niet horen wil, moet maar voelen moet rapper DRG gedacht hebben. DRG gaf voor de vierde opeenvolgende keer een master class rap en hiphop in podium De Pit in Terneuzen. De 9-jarige Gitano Den Dekker kwam na vier weken niet veel ver der dan vier zinnen en wat teke ningetjes op het papier. Dus stapte de leraar op het po dium van De Pit en gaf de onwil- lende leerling onderuit de zak door hem al rappend op zijn plaats te zetten. Precies zoals het hoort in hiphoptraditie. Scherp „Scherp zijn mag, maar respect voor elkaar is verplicht", doceert DRG, wat staat voor Da Rasta Gangsta. Een naam die hij lang ge leden kreeg toen hij nog met dreads door het leven ging. Drukbezocht was de workshop gisteren niet. „Ja, het is natuurlijk nu ook wel weer om op het strand te liggen", verklaart de gastdocent. Naast Gitano probeerde Mariska Doornekamp een eerste rap te schrijven. Om tekst zat Doorne kamp niet verlegen. In geen tijd had zij al een pagina vol. „Nu alleen nog op rijm zetten want dat verwacht men. Je begint met een verhaal. Iets over jezelf want met rap ga je terug naar je zelf." Over leerling Mariska was mees ter DRG dik tevreden. „Deze da me schrijft poëzie. Ze schrijft ge lijk een kantje vol. Dat maak ik niet vaak mee." Mariska ging na af loop naar huis met huiswerk: 32 Scherp zijn mag, maar respect voor elkaar is verplicht zinnen op rijm en goed oefenen. „Dat ga ik doen want dit is echt wat ik wilde." De komende twee donderdagen staat DRG weer tussen 13.00 en 15.00 uur klaar in De Pit in Terneu zen om met aspirant rappers te werken. „We vonden dat het Terneuzense uitgaansleven een opfrisbeurt no- We vonden dat het uitgaansleven een opfrisbeurt nodig had dig had," vertelt Joeri van den Ber gen, naast organisator van Night hype ook betrokken bij dancefesti- val Structura. Het doel was om met Nighthype een nieuwe optie te bieden. Geen gewone stap avond in de Terneuzense kroegen in de Nieuwstraat met dezelfde nummers als iedere week. Nee, speciale feesten, die een keer in de paar maanden georganiseerd wor den, zouden de sleur van het 'nor male stappen' doorbreken. „We hebben met onze Nighthypefees- ten een concept ontwikkeld voor mensen boven de achttien jaar met een chique knipoog", ver klaart Van den Bergen. Met succes, sinds de eerste edi tie van Nighthype - vorig jaar no vember in restaurant Sydney - is het feest iedere keer uitverkocht en is er zelfs een editie in Antwer pen geweest. De grote droom is om van Nighthype een feest te ma ken dat verschillende steden aan doet, laat Van den Bergen weten. Er zijn nog genoeg doorgroeimo gelijkheden, merkt Van den Ber gen. „Da Vinei heeft een hele gro te zijruimte. Die kunnen we al vullen hoor. De een na laatste edi tie waren we uitverkocht en heb ben we 150 keer 'nee' moeten ver kopen. Maar we willen niet te snel gaan, want dan verdwijnt de exclu siviteit uit het concept." Alle fees ten van Nighthype hebben ook een afzonderlijk thema. Deze za terdag (van 23 tot 4 uur) is het Nighthype 'The Summer Edition'. Kaarten kosten in de voorver koop 10 euro en 20 euro (VIP). Za terdagavond aan de deur voor 15 en 25 euro, mits er nog over zijn. vrijdag 19 augustus 2016 Met rap ga je terug naar jezelf Guido van der Heijden Terneuzen Rapper DRG Rappen is als poëzie, je vertelt een verhaal op rijm. Gitano den Dekker had geen inspiratie. Zijn flow stopte na vier regels tekst, fotos ronald den dekker Het Terneuzense uitgaansleven nieuw leven inblazen. Dat was het doel van Joeri van den Ber gen en Nona van Dorsselaer toen ze vorig jaar startten met Nighthype. Komend weekend vieren ze de zevende editie van het (bijna) maandelijkse feest in restaurant Da Vinei. Jessy de Cooker Terneuzen —Joeri van den Bergen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79