Vleugel baalt een beetje Van der Lijke laat zich zien O CD O. Pouleduels in bekervoetbal ZK strokeplay in Middelburg 12 ZEELANE k Braziliaan heeft tijdens voorbereiding een sterke indruk achter gelaten. Morgen begint hij met Hoek aan de competitie, uit tegen Ter Leede. HSV HOEK HOOFDKLASSE A Waar ik meer problemen mee heb is de temperatuur. Het is echt koud! AARDENBURG Esmee Vleugel (21) uit Wemel- dinge hield gemengde gevoelens over aan haar optredens tijdens het Kikkertoernooi van ten nisclub Sjef in Aardenburg. Ze versloeg in de mixed-3, samen met Schie dammer Dudok van Dalen, met twee keer 6-4 de Vlaamse Eleni Baltoglianis en Guido Tol- hoek. In het enkelspel-3 verloor ze echter in drie sets van de Schiedamse Marloes Rauws. „Ik had liever in de single gewonnen, maar het ging ineens totaal niet meer", baalde Vleugel. De speelster van het Middelburgse MLTC wist in de tweede set bij 5-2 op eigen service twee matchpoints niet te benutten. Bij de mannen-2 klopte Gertjan De Muynck met 6-1 6-3 Zuid-Hollander Hans van den Hoek. De Sjef-speler is zeer vast en beschikt over een harde service. In de mixed-3, samen met Stephanie van Sab- ben, moest hij echter via 11-9 in de supertie break capituleren tegen Isabelle Leenhouwers en Patrick Marteijn. MIDDELBURG Golfbaan De Zeeuwsche in Middelburg is zaterdag 3 september het toneel van de Zeeuwse kampioenschappen stroke play. Tijdens de titelstrijd komen de beste spe lers van zeven Zeeuwse golfclubs tegen elkaar uit en strijden om de provinciale titel. Er wordt in twee categorieën gespeeld, zo wel bij de mannen als de vrouwen. De eerste deelnemers gaan op zaterdag al om 8.00 uur van start. Bij strokeplay tellen alle slagen die een spe ler nodig heeft om een ronde golf te spelen, voor de score, inclusief de strafslagen. De spe ler die aan het einde van de ronde de minste slagen nodig heeft gehad, is de winnaar. In 2015 werd het Zeeuws kampioenschap bij de Golfclub Oostburg gehouden. De titel bij de mannen ging toen naar Bas Post van golfclub Grevelingenhout. Het jaar daarvoor was hij ook al provinciaal kampioen geworden. Bij de vrouwen was vorig jaar Marije van Bel- zen van De Goese Golf de sterkste. In 2014 moest ze genoegen nemen met de tweede plaats. LIGINIAC Nick van der Lijke (foto) beleefde gis teren een goede dag in de Tour du Limousin. De uit Middelburg afkomstige wielrenner ein digde als achttiende in de derde rit over bijna 180 kilometer. Van der Lijke, die in het shirt van Roompot-Oranje Peloton rijdt, pakte de eerste bergpunten van de dag, maakte deel uit van een kopgroepje, maar kreeg uiteindelijk niet veel speelruimte. Na een glooiende finale was de Italiaan Sonny Colbrelli de sterkste in de sprint. Van der Lijke werd achttiende, Marco Minnaard uit Wemeldinge liep enige achter stand op. Hij kwam op ruim een minuut van de winnaar binnen. Van der Lijke maakte een sprong in het algemeen klassement en staat nu 72ste, wel op ruime afstand (9.52 minuten) van leider Joe Rosskopf. «v JE. F Marco Minnaard, die voor de Belgische formatie Wan- ty Groupe Gobert uitkomt, staat 47ste. Hij heeft een achterstand van 1.43 mi- zim. Tr-.-rv nuten. Voetbal Tennis Voetbal Kill him!Kill him!' De aanwijzin gen in het En gels komen van Giovanni Siere- veld, die Leonar do Cirilo Vieira Faioli aanspoort om in een één-te gen-éénduel korte metten met Reguillo Vandepitte te maken. Vandepitte ziet hoe de Braziliaan er op volle snelheid achter elkaar drie vloeiende schaarbewegingen uitgooit en wordt dan gepasseerd. Leonardo komt alleen voor Jordi de Jonghe, ziet de keeper na zijn volgende schijnbeweging naar de grond gaan en lift de bal koeltjes binnen. Zijn medespelers joelen. 'Leooooooü!' Het is de eerste zaterdag van au gustus en Hoek is tijdens het trai ningskamp in Veldhoven neerge streken. Wie zijn ogen op Leonar do richt kan al snel de conclusie trekken dat Hoek een groeibril jant heeft binnengehaald. De aan names van de Braziliaan zijn iede re keer weer goed, de bal kleeft aan zijn voet, hij passeert soms alsof tegenstanders er niet staan, met zijn snelle, vinnige bewegin gen. „Die jongen is écht goed", zegt Fabian Wilson. „Die gaat niet lang bij ons spelen." Die laatste zin beklijft, want Wilson is niet de eerste die deze verwachting uitspreekt. Bij Hoek loopt iedereen weg met Leonar do. Je zou kunnen denken: de scouts hebben goed werk gele verd. De waarheid is anders. Dat Leonardo nu bij Hoek voetbalt, komt eigenlijk door twee van zijn nieuwe ploeggenoten. Giovanni Siereveld en Reguillo Vandepitte zien hem in mei met GPC Vlissin- gen een wedstrijd in de nacompe- titie spelen en tippen de techni sche commissie van Hoek. „Ieder een ziet dat die jongen geweldig kan voetballen", zegt Siereveld. „Jullie moeten hem meteen ne men, hebben we gezegd." De Bra ziliaan wordt binnengehaald door Hoek, maar dat gaat niet zonder slag of stoot. De overgang is pas deze maand goedgekeurd, nadat Hoek een halfjaar contributie aan GPC Vlissingen heeft betaald. Bij de naar de derde klasse gedegra deerde club heeft Leonardo vorig seizoen zes wedstrijden gespeeld. „In Antwerpen heb je een voetbal- school waar iedereen kan trai nen", weet Karl Vergouwen, trai ner van GPC. „Op een gegeven moment zijn wij in contact geko men met enkele mensen daar. Leonardo meldde zich samen met een vrouw bij ons op de trai ning." De technische commissie van GPC wil hem er tegen het einde van het seizoen nog graag bij heb ben, want misschien kan Leonar do de Vlissingers wel in de twee de klasse houden. Vergouwen: „Hij was welkom. Maar we heb ben met de vrouw die altijd bij hem was, zijn zaakwaarneemster, de afspraak gemaakt dat Leonardo dan minimaal een jaar moest blij ven. Kijk, als er een profclub zou komen, zouden we meteen een stap opzij doen. Wij gunnen die jongen alles, maar Hoek is geen profclub. En ze zullen hem daar geen profcontract hebben gege ven. Het is jammer dat de afspra ken niet zijn nagekomen, maar we liggen er niet wakker van." Net als in Vlissingen verloopt de communicatie met Leonardo ook in Hoek vrij moeizaam. In zijn tijd bij GPC traint Leandro da Silva - een Braziliaan die in Ant werpen een voetbalschool heeft - wel eens mee en die kan Leonar- vrijdag 19 augustus 2016 l Bart Deprez treft met zijn club ASWH inde tweede ronde van de KNVB-be- ker RVVH. De wedstrijd, die in Ridderkerk wordt gespeeld, staat voor woensdag 24 au gustus op de rol. Deprez kwam dit seizoen van Goes over naar de Zuid-Holland se club. 8 Lesley Kerkhove uit Zierikzee is vanaf volgende week actief bij de kwalificaties voor de US Open. Komende maandag 22 au gustus weet Kerkhove wie haar tegenstan der wordt in de eerste ronde. 1 De bekerwed strijd tussen FC Dauwendaele en Goes begint dins dag 23 augustus om 19.00 uur. In eerste instantie zou de ontmoe ting een uur later worden afge werkt. De wed strijd wordt op sportpark de Kruitmolen in Mid delburg gespeeld. ■E o Voor Hoek is Leonardo een toevalstreffer Barry van der Hooft Hoek —Leonardo Faioli VLISSINGEN Voor Hoek en Vlissin gen begint dit weekeinde de compe titie in de hoofdklassen van het ama teurvoetbal, voor de overige clubs staan de eerste poulewedstrijden in het districtsbekertoernooi op het programma. Vrijdag. Poule 84: Nieuw Borg- vliet-Kruiningen (20.00). Poule 21: Patrijzen-Hoedekenskerke (19.30 uur) Zaterdag. Poule 38: VFC-Oostka- pelle (17.00). Poule 40: Seroosker- ke-Brielle (14.30). Poule 41: Heine- noord-Axel (14.30). Poule 43: De Meeuwen-Zuidland (14.30). Poule 44: MZC'11-FC Dauwendaele (14.30). Poule 46: SSV'65-SHO (14.30). Poule 48: Bruse Boys-AI- blasserdam (14.30). Poule 51: Roosendaal-Terneuzense Boys (17.00) MOC'17-Kloetinge (17.00). Poule 52: Zaamslag-Zundert (17.00). Poule 53: Nieuwdorp-GJS (14.30). Groep 2. Poule 3: De Schut- ters-SPS (17.00). Poule 6: Vogel- waarde-VCK (15.00) Schoondij- ke-De Noormannen (17.00). Poule 11: Kapelle-Vrederust (14.30). Poule 12: Vlissingen za-Koewacht (17.00). Poule 14: Hansweertse Boys-MZVC (14.30) Biervliet-GPC Vlissingen (17.00). Poule 15: Waar- de-DWO'15 (12.30) RCS-IJzendijke (17.00). Poule 19: Rillandia-Zeeland Sport (14.30) WVV'67-Krabbendijke (17.00). Poule 30: Hoofdplaat-Wal- cheren (17.00) Breskens-Domburg (17.00). Poule 34: Cluzona-Vos- meer (17.00) Noad'67-NVS (16.00). Poule 35: Nieuwland-Arnemuiden (14.30) Sluiskil-Wemeldinge (17.00). Poule 36: Tholense Boys-Halste ren za (14.30) Smerdiek-Hoeven (17.00). Poule 37: Veere-Groede (14.30). Poule 52: Apollo'69-Duive- land (14.30) Colijnsplaatse Boys-Be velanders (14.30). Poule 60: HVV'24-Spui (14.30). Poule 62: SKNWK-FC De Westhoek (14.30) Jong Ambon-ZSC'62 (14.30). Poule 65: Cadzand-Philippine (17.00). Poule 79: WHS-Stavenisse (14.30). Poule 87: Arendskerke-Wolfaarts- dijk (14.30) Heinkenszand-Luc- tor'88 (17.00). Zondag. Poule 12: Meto-Corn Boys. Poule 13: Grenswach- ters-RIA W, Odio-Hulsterloo. Poule 17: Clinge-Terneuzen. Poule 44: Zeelandia M'burg-Goes. Poule 60: Graauw-Steen. Poule 65: Sluis-Hon- tenisse. Aanvang: 14.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68