Nieuw stapcomplex Renesse 'Wij leggen geld toe op onze discotheek' SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Handhavers niet de straat op met wapenstok en pepperspray Nieuw De buitengewoon opsporingsambtenaren van de gemeente Schouwen-Duiveland zijn in het nieuw gestoken. Het kreukelige witte overhemd met epauletten en nette broek is ingeruild voor een stoer politie-achtig werkpak. weinig zakken, was zijn oor deel. De keuze viel op een luchtige polo en makkelijke werkbroek met brede zakken op de pijpen. Voor koudere dagen is er een polo met lange mouwen. Het wintertenue bestaat uit een trui, dikkere jas en ther- mo-ondergoed. Het ontwerp vertoont veel overeenkomst met het politie-uniform, dat donkerder is en gele strepen heeft. Verschil met oude tenue: Dat was een officieel gemeente- pak, met het gemeentewapen op epauletten en de mouw. Het besmettelijke witte over hemd (formeel met stropdas) en nette broek waren vooral representatief en niet prak tisch. „Het nieuwe is veel meer een werktenue", ervaart Constantino. Wanneer ingevoerd: Vanaf vandaag te zien op straat. Waarom: Het nieuwe uni form wordt landelijk uitge rold. De gemeentelijke bijzon dere opsporingsambtenaar (boa) gaat er overal het zelfde uit zien. Dit uniform oogt pro fessioneler, oordelen de ge bruikers zelf. „Je wordt meer serieus genomen", aldus Con ny Berrevoets. Voor wie: Het team handha ving op Schouwen-Duiveland telt vijf vaste krachten. In het hoogseizoen wordt die bezet ting met tijdelijke medewer kers meer dan verdubbeld. Zonder uitzondering krijgen ze hetzelfde werktenue. Wat: Frans Constantino heeft de afgelopen week twee ver schillende kledinglijnen uitge probeerd. Het materiaal van één van de leveranciers viel snel af. Plakkerig katoen en te De familie - de ouders exploite ren het restaurant, dochter Leah de discotheek - heeft aan de Ho gezoom 118 de woning met 1600 vierkante meter grond gekocht. Na de sloop van het huis komt hier het nieuwe uitgaanscen trum. Als dat klaar is, sluit de dis cotheek aan de Korte Reke. „In dat pand blijft wel horeca, maar geen disco. Daarmee komen we tegemoet aan het Masterplan van de gemeente dat de harde ho reca wil concentreren aan de Ho gezoom", legt vader Shaosong Hu uit. Details geeft de onderne mer nog niet. „Natuurlijk heb ben we ideeën. Maar wat daar van wordt uitgevoerd hangt af van het overleg met de gemeen te." Aan de leegstaande woning heeft Hu alvast enkele spandoe ken van La Costera gehangen. Laat iedereen nog maar even raden wat wij gaan doen „Daardoor zijn we the talk of the town geworden. Laat ieder een nog maar even raden wat wij gaan doen", lacht Hu, die ook restaurants heeft in Milaan en Lille. Na het bekend worden van de verkoop en ombouw tot pizzeria van discotheek Club Four, werd gisteren duidelijk dat de discotheken De Zoom en Pin ky al geruime tijd te koop staan. Horecamakelaar Klaassen in Ros malen vraagt 750.000 euro voor de inventaris en goodwill. De huur van het complex bedraagt 160.000 euro per jaar. De make laar meldt verder dat de uitba ters ondanks de nieuwe Drank wet een omzet van ruim een mil joen euro weten te realiseren. De exploitatie van beide dis co's (en sinds kort Club Four) is in handen van de Rotterdamse horecaondernemer Anton Reme- ijn. Het onroerend goed is van een Brabantse ondernemer die met een vrouw uit de Renesser hore- cafamilie Veerhoek trouwde. De impact van de nieuwe Drank wet en het veiligheidsbeleid van de gemeente is waarschijnlijk veel groter dan bestuurders en onder nemers toe willen geven. „Tachtig procent van de jongeren komt gewoon niet meer", zegt ei genaar Shaosong Hu van restau rant Royal Palace aan de Korte Re ke. „Voor het drankverbod voor 16- en 17-jarigen hadden we twee keer het restaurant vol. Daarna kwam de tweede zit, die bestond uit stapjeugd, niet meer opdagen." Jongeren kregen gratis drankjes bij het eten als ze daarna een be zoek brachten aan disco La Cos tera van Hu's dochter Leah. „Dat werkt niet meer. Ik ben er eerlijk in. Wij leggen geld toe op onze dis cotheek en ik denk niet dat het in andere zaken anders is. La Costera blijft wel open, hoor. We hoeven er niet van te leven." „Het is om te huilen als je ziet hoe stil het 's avonds in Renesse is." vult Leah aan. „We staan vaak met flyers bij de aankomst van de nachtbus. Daar komen dan vier groepjes uit." Shaosong heeft begrip voor het ge meentelijk veiligheidsbeleid, maar de ondernemer mag wel wat meer vrijheid krijgen. „Bij evenementen moet je een tap op straat kunnen zetten. Dan wordt het weer zoals vroeger. Als er geen jongeren zijn, komen er ook geen ouderen om naar de jeugd te kijken." vrijdag 19 augustus 2016 - Gemeentewapen op epauletten en mouw - Embleem handha ving los in borstzak gehaakt, verder geen duidelijke functie kenmerken - Nette broek en be smettelijk overhemd Representatief uniform ingeruild voor werktenue Het oude uniform is eer der respresentatief dan praktisch, aldus Conny Ber- revoets. Ze voelt zich in het nieuwe werktenue meer se rieus genomen in de om gang met mensen op straat. Marcel Modde Zierikzee Frans Constantino heeft het nieuwe werktenue uitge breid mogen testen, Wapen stok of pepperspray blijven op Schouwen-Duiveland achterwege bij Handhaving. FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER - Duidelijk herkenbaar door grote reflecteren de letters: HANDHA VING op rug en (in het klein) borst - Praktische polo voor in de zomer - Werkbroek met brede zakken op de pijpen voor opschrijfboekje en bonnen-apparaat - Vast embleem integra le handhaving - Basebalpet tegen de zon - Handig lusje om spreeksleutel portofoon aan vast te klikken De familie Hu, eigenaar van res taurant Royal Palace en disco theek La Costera aan de Korte Reke in Renesse, gaat een groot en luxe uitgaanscentrum bouwen aan de Hogezoom. Ton van den Nouweland Renesse —Shaosong Hu, restauranthouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67