13 Ajax moet snel op zoek naar vervanger van eerste keeper Jasper Cillessen is op weg naar Barcelona, dat 10 miljoen euro biedt voor de doelman van Ajax en Oranje. t. S'/EMPO Jasper Cillessen wordt bij Barga de opvolger van Bravo BOBBEJAANLAND Jasper Cillessen moet bij FC Barcelona de opvolger worden van Claudio Bra vo, die op het punt staat te vertrekken naar het Manchester City van Pep Guardiola. De Catalanen hebben daarom bij Ajax een bod van zo'n 10 miljoen eu ro neergelegd. Afronding van de droomdeal wordt snel verwacht. Cil lessen weet al langer dat Barcelona, één van de grootste clubs ter wereld, van hem gecharmeerd is. Misschien daarom wel is de keeper van Oranje de laatste weken niet de doelman die hij altijd was. In de wed strijden tegen PAOK Saloniki en af gelopen week tegen FK Rostov maak te hij kapitale fouten. FC Barcelona lijkt ondanks zijn matige vorm niet te twijfelen aan de kwaliteiten van Cillessen en ziet in hem een mee- voetballende doelman die past bij de stijl van de club van Lionel Messi. De 27-jarige doelman uit Groes- beek maakte in 2011 de overstap van NEC naar Ajax, waar hij nog een con tract heeft tot de zomer van 2018. Voor Barcelona is dat vanzelfspre kend geen enkel probleem. Ajax moet snel doorschakelen naar een waardige vervanger. Diederik Boer is een betrouwbare tweede keeper, maar Ajax wil sowieso een stand-in voor Cillessen vastleggen. Derde keeper is André Onana, een 20-jarige Kameroener. Talentvol, maar dus nog erg jong. In de eredivi sie geldt Vitesse-keeper Eloy Room als haalbare en betrouwbare doelver- dediger. Als Cillessen daadwerkelijk de overstap maakt naar Catalonië, zal hij de concurrentiestrijd moeten aan gaan met de Duitser Marc-André Ter Stegen, die het afgelopen seizoen alle wedstrijden in de Champions Lea gue en de Spaanse beker speelde. Bra vo was de vaste man voor de compe titie. Cillessen krijgt van de techni- sche leiding van Barcelona de voor keur boven Diego Alves (Valencia) en Pepe Reina (Napoli), die ook op de lijst staan van potentiële vervan gers van Bravo. Wat ook in het voor deel van Cillessen spreekt, is zijn op treden tijdens het WK twee jaar te rug in Brazilië. De keeper maakte toen in de poulewedstrijd tegen Spanje indruk vanwege een cruciale redding waarna Oranje gehakt maak te van de Spanjaarden (5-1). Toch gaan Spaanse media er voor alsnog vanuit dat de nieuwe keeper van Barcelona er rekening mee moet houden dat hij in alle competities tweede keus zal zijn achter Ter Ste gen. Als de overstap van Cillessen rond is, wordt hij de tweede Neder landse keeper bij FC Barcelona. Ruud Hesp verdedigende eind jaren 90 ook het doel in Camp Nou. Van 3V voor 20,- ■I i GA SNEL NAAR pzc.nl/zomeruitjes vrijdag 19 augustus 2016 Cillessen staat voor droomtransf er Daniël Dwarswaard Edwin Winkels Amsterdam De zes Ajacieden die Jasper Cillesen (foto onder) voorgingen met een directe transfer van Ajax naar de Spaanse topclub FC Barce lona (v.l.n.r.): Johan Cruijff, Johan Neeskens, Richard Witschge, Ronald de Boer, Frank de Boer, Jordi Cruijff. FOTO'S ANP, SPORTING PICTURES, PRO SHOTS, Tem de golven van de Wildwaterbaan, schiet op boeven in El Paso of bezoek de nieuwste zomershow Harmony. Meer snelheid? Duizelingwekkende loopings in zeven rollercoasters. Nog avontuurlijker? Bezoek dan de allernieuwste Virtual Reality- achtbaan Mount Mara. En voor de kleinere avonturiers, Kinderland is helemaal van jullie!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61