Blind: 'Hopelijk heeft Oranje baat bij transfer Ramselaar' 'Strootman en Mertens voorbeelden voor mij' 12 RAMSELAAR Ramselaar staat op een lijst van 36 man voor de start van de WK-kwalificatie in september. „De transfer van Ramselaar is een goede zaak", zegt bondscoach Dan ny Blind. „Voor hem is dit een stap naar de top van Nederland. Daar heeft ook het Nederlands elf tal hopelijk baat bij." Ramselaar zou afgelopen mei al meegaan op de zomerstage van Oranje. Maar door een blessure moest hij toen afzeggen. Blind heeft in totaal acht PSV'ers op zijn voorlopige lijst staan. Onder hen ook Jorrit Hendrix, die er nog niet eerder bij was. „Ook Hendrix ont wikkelt zich goed, heeft zich in de basis geknokt bij PSV op een posi tie waarvoor in Nederland niet veel mogelijkheden zijn." Ook de kersverse international Steven Berghuis is van de partij. Aanvoerder Blind heeft Klaas-Jan Huntelaar weer opgeroepen. De spits liet de vorige interlandperiode in mei op eigen verzoek verstek gaan. Neder land oefende toen tegen Ierland, Polen en Oostenrijk Geblesseerde vaste waarden zoals Arjen Robben en Stefan de Vrij ontbreken. De aanvoerder van Oranje heeft pas net de looptraining hervat en is SELECTIE waarschijnlijk pas een optie voor de kwalificatiewedstrijden tegen Wit-Rusland en Frankrijk van be gin oktober. „De Vrij heeft de laat- Ook Hendrix doet het goed, op een positie waar in Oranje niet veel opties voor zijn ste twee oefenduels van Lazio meegedaan. Het gaat de goede kant op nadat hij er lang uit was. Ik wil eerst de competitiestart af wachten. Daarna gaan we even tueel met Lazio overleggen." Keepers Michel Vorm, die bij zijn club Tottenham Hotspur de ko mende weken een kans in de ba sis krijgt als vervanger van de ge blesseerde aanvoerder Hugo Llo- ris, en Maarten Stekelenburg, vori ge week uitblinker bij zijn nieuwe club Everton, zitten ook bij de voorselectie. Stekelenburg speelde in 2012 zijn laatste interland. Blind mist doelman Kenneth Vermeer, die een achillespees heeft afge scheurd. Oranje speelt op 1 september een oefenwedstrijd tegen Grieken land. Op 6 september is de eerste kwalificatiewedstrijd voor het WK, uit tegen Zweden. Blind maakt volgende week vrijdag zijn definitieve selectie bekend. Verschrikte blik. Grote ogen. Wie er destijds bij was, vergeet nooit meer hoe Adam Maher binnen kwam bij PSV. Het was zomer 2013 en hij werd als een koning welkom geheten. Erehaag van pu bliek op de Herdgang. Zijn presen tatie speciaal een dag voordat hij zou gaan meetrainen. Van de net gestopte Mark van Bom mel erfde hij het rugnum mer 6 en bij PSV zeiden ze erbij dat Van Bom mel zelf Maher 'alvast een waardig opvolger vond.' Hoe het verder ging is bekend: Het nog maar 19-jarige talent wor stelde in zijn eerste jaar continu met de druk en de verwachtingen. Die lagen veel hoger dan bij zijn oude club AZ. Van die valse start, in een totaal vernieuwd elftal zon der sturing, is Maher nooit meer hersteld. Vergelijk dat eens met de entree gisteren van Bart Ramselaar. Pas net 20 jaar en ook een talent dat het leuk heeft gedaan bij een subtopper. Er stonden veel vakan tievierende fans op de Herdgang, maar na een kort voorstelrondje bij de pers ging Ramselaar nu met een geruisloos op in een mêlee van spelers bij de training. Zijn rugnummer is het 'onbelaste' 25. Sleutelrol En over de verwachtingen is PSV zelf duidelijk: Ramselaar hoeft er niet meteen vanaf dag één te staan. Als Davy Pröpper en/of Andrés Guardado over een jaar vertrekken, dan moet hij klaar zijn voor een sleutelrol. Het is hoe PSV het met meer jonge voetballers aanpakt deze zo mer. In Eindhoven bouwen ze niet alleen aan een sterke ploeg voor nu, maar ook al voor de ko mende seizoenen. Deze transfer- periode zijn op Jeffrey Bruma en Marco van Ginkel na (nog) geen basisspelers verkocht, maar vol gend jaar zomer houdt de clublei ding rekening met een uittocht. Jeroen Zoet, Santiago Arias, Jetro Willems, Pröpper, Guardado; Zo al vijf vaste waarden kunnen dan toe zijn aan iets nieuws. „We willen voorkomen dat PSV straks geld zat heeft, maar geen elftal", legde technisch directeur Marcel Brands laatst uit. Dus kwamen voor Ramselaar al onder anderen Hidde Jurjus en Pa- blo Rosario binnen. De keeper van De Graafschap en de jeugdin- ternational van Almere City zijn eveneens vastgelegd in langjarige contacten. PSV laat verder talen ten uit eigen opleiding als stimu lans meetrainen met het eerste en scout intensief bij de onder 21-elf- tallen van Engelse topclubs. In dat segment wordt PSV gelinkt aan onder anderen Robert Kenedy, een 20-jarig Braziliaan die door Guus Hiddink vorig jaar bij Chel sea als aanvallende linksback werd ingezet. En wees niet verrast als bij Sparta komende winter rechtsback Denzei Dumfries wordt opgehaald en een weer fitte Marco van Ginkel wordt gehuurd. „Hoe Ramselaar kan beginnen bij een topclub, dat is toch ideaal", zei Cocu gisteren na de eerste trai ning van zijn nieuwste aanwinst. „Hij kan relatiefin de luwte zijn plek in de selectie vinden en zijn medespelers leren kennen. Hij sluit aan bij een ingespeeld elftal en kan stap voor stap wennen." Cocu zei het niet, maar zo had hij het Maher in zijn debuutjaar ook gegund. vrijdag 19 augustus 2016 PSV werkt aan de toekomst EINDHOVEN Bart Ramselaar hoopt bij PSV in de voetsporen te treden van Kevin Strootman en Dries Mertens. Zij maakten de overstap van FC Utrecht en ontwikkelden zich bij PSV zo danig goed, dat ze vervolgens werden getransfereerd naar de Serie A-clubs Napoli en AS Roma. „Strootman en Mertens hebben een prachtige carrière en zijn mooie voorbeelden voor mij. Ze zijn belangrijk ge weest in Eindhoven", stelde Ramselaar. De belangrijkste re den voor zijn eigen transfer nu noemt hij zijn ontwikkeling. „Ik heb steeds aangegeven dat ik graag in Nederland wil blijven. Toen PSV interesse toonde, stond ik daar meteen voor open. PSV heeft een duidelijk plan met mij. Ik heb zelf ook goed voor ogen wat ik wil. Ik ga hier onder meer kennisma ken met de Champions Lea gue en daar heb ik heel veel zin in." PSV betaalt 4,3 miljoen euro exclusief bonussen voor Ram selaar, die voor vijf seizoenen is vastgelegd. Hij is meteen in zetbaar in het uitduel met PEC Zwolle van morgen. T Bart Ramselaar met zijn vader Peter, foto pro shots ZEIST Dubbel feest voor Bart Ramselaar. Hij was amper klaar met zijn eerste training bij PSV of hij hoorde dat hij ook is opge nomen in de voorselectie van Oranje. Doel: Cillessen, Stekelen burg, Vorm, Zoet. Verdediging: Van Aanholt, Blind, Bruma, Van Dijk, Dijks, Janmaat, Karsdorp, Letschert, Riedewald, Tete, Veltman, Vlaar, Willems. Middenveld: Bazoer, Clasie, Hendrix, Klaassen, Pröpper, Ramselaar, Sneijder, Strootman, Vilhena, Wijnaldum. Aanval: Berghuis, Dost, Huntelaar, Janssen, De Jong, Locadia, Memphis, Narsingh, Promes. Bondscoach Danny Blind PSV bouwt deze zomer aan een sterke ploeg voor nu, maar óók al voor de komende seizoenen. Met Bart Ramselaar is er weer een beoogde sleutelspeler bin nengehaald voor het PSV van 2018. Maarten Wijffels Eindhoven s Aanwinst Bart Ramselaar krijgt, anders dan Adam Maher in het verleden, bij PSV het 'on belaste' rugnummer 25. Maher kreeg destijds het oude rugnum mer van Mark van Bommel (6). Bart Ramselaar vorig jaar in de beker scorend tegen PSV in Eindhoven, foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60