I Epke vreesde voor zijn handen Zeilduo Zegers/Van Veen komt net tekort voor brons 5 niet blij zijn met zilver: 'Ik verlies hier goud' 'x dichterbij, zij (Thompson, red.) voelde dat ik dichterbij kwam, maar toen ging ik ook stuk." Het is net niet. Schippers is goed (haar tijd van 21,88 is de tweede die ze ooit gelopen heeft), maar goed is niet goed genoeg op de Olympische Spelen. Schippers: „Ik weet niet wat er gebeurd is. Ik dacht dat de vorm goed was, ik voelde me heel goed. Maar sinds mijn liesblessure ben ik iets kwijtgeraakt." Maar wat dat 'iets' is, dat weet ze zelf ook niet. „Daar moet ik straks maar over gaan nadenken. Nu weet ik het allemaal niet. En meer heb ik ook niet te zeggen, eigenlijk." Daarna loopt ze weg, op haar sok ken. Bij elke stap die ze zet trapt ze Of ik nog iets van vreugde voel? Nee, absoluut niet. Ik kwam hiervoor goud. Ik win hier geen zilver, ik verlies goud. in de scherven van haar gebroken droom. Het belooft een lange, sla peloze nacht te worden. Dat blijkt een half etmaal later. In de serie van de 4x100 meter esta fette is Schippers verre van scherp. Ze is te vroeg weg en moet daarna inhouden om het stokje aan te pak ken. Nederland komt er daardoor niet meer aan te pas. Schippers staat met tranen in haar ogen de pers te woord en zegt dat ze de hele nacht niet heeft geslapen. „Dit was echt mijn schuld, ik baal hier enorm van. Voor mezelf is dit teleurstellend, maar ik vind het helemaal erg dat ik het team teleurstel. Het zijn niet de Spelen geworden waar ik op had gehoopt." „Je moet er geen blijvende schade aan oplopen", zei de turner over zijn handen in de ochtendshow van Lex Gaarthuis op radiozender 100% NL. „Ik heb wel een klap erop gehad, de schade die ik er aan heb is geluk kig herstelbaar. Maar je denkt er wel over na", blikte Zonderland terug. „Die handen zijn kostbaar. Niet al leen als turner maar ook vooral voor m'n toekomstige carrière. Dus ik ben blij dat het nog wel goed zit." Nu de Olympische Spelen voor de Fries achter de rug zijn, richt hij zich op het afronden van zijn studie geneeskunde. „Ik moet nog een jaar lang co-schappen lopen om mijn opleiding af te maken, dus daar ga ik het komende halfjaar mee bezig. Dat is ook wel fijn om even aflei ding van de sport te zoeken." 'Natuurlijk' blijft Zonderland trainen. „Maar niet op wedstrijdni veau." De dertigjarige turner, die graag orthopedisch chirurg wil worden, is wel van plan deel te ne men aan het WK van volgend jaar. Of hij over vier jaar weer een gooi naar olympisch goud doet, durft hij nog niet te zeggen. „Het is nog te vroeg, maar zolang ik vooruitga, zie ik geen reden om te stoppen." Het Nederlandse duo finishte in de medalrace keurig als tweede achter de Sloveensen Tina Mrak en Vero- nika Macarol, maar hun concurren ten voor het zilver en brons bleven te dicht in de buurt. Zegers en Van Veen eindigden als vierde. Het goud was al vergeven aan de Britsen Hanna Mills en Saska Clark. Zij werden bij de huldiging geflan keerd door Jo Aleh/Polly Powrie (NZe) en Camille Lecointre/Hélène Defrance (Fra). Zegers en Van Veen, die sinds 2013 samen optrekken in het zeilcircuit en EK-zilver dit jaar als grootste succes vierden, waren woensdag al helemaal klaar voor de finale, maar die werd vanwege de hitte een dag uitgesteld. RIO-FLITSEN vrijdag 19 augustus 2016 GO De finish, wachten op de uitslag, de desillu sie, ook bij moeder en vriend Nick, en nog eens balen na de estafette. FOTO'S PIM RAS, ANP zo hard ze kan - Dafne Schippers (24) RIO DE JANEIRO Epke Zonder land was bang dat zijn val van de rekstok ernstige gevolgen zou hebben voor zijn carrière als arts. A Epke Zonderland valt tijdens de rekfinale. fotopimras RIO DE JANEIRO De zeilsters Af- rodite Zegers en Anneloes van Veen hebben het olympische po dium in de 470-klasse net gemist. De Argentijnse hockeyers hebben geschiedenis ge schreven. De Zuid- Amerikaanse ploeg veroverde voor de eerste keer de olym pische titel. In de fi nale was België gis teren de klos: 4-2. Gewichtheffer Izzat Artikov moet zijn medaille in leveren omdat hij bij de dopingcontrole positief is bevonden. In zijn urine zijn spo ren gevonden van strychnine. De atleet uit Kirgizië veroverde brons in de klasse tot 69 kilogram. Die plak gaat nu naar de Colombiaan Luis Ja- vier Mosquera. Kanovaarder Serg- hei Tarnovschi is voorlopig geschorst A Izzat Artikov: medaille kwijt na doping, fotoafp wegens een posi tieve dopingtest in de voorbereiding op de Spelen. De 19-ja- rige Moldaviër won het brons in de C1 1000 meter. Hij mag niet meer meedoen in de C2 op dezelfde afstand. De Duitse beach- volleybalsters Laura Ludwig en Kira Wal- kenhorst hebben goud veroverd ten koste van de Brazili aanse publieksfavo rieten Agatha en Barbara: 21-18 21-14. Alistair Brownlee (28) heeft zijn titel op de triatlon gepro longeerd. De Brit is de eerste ooit die dat presteerde. Een Britse sporter heeft volgens The Guardian een pis tool op zich gericht gekregen tijdens een avondje stappen in Rio. Na het inci dent heeft het Britse olympisch comité alle atleten gewaar schuwd. „Ga het olympisch dorp niet uit in kleding van het Britse team en neem ook niks waardevols mee, tenzij dat on vermijdelijk is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53