U lil 1 I i 4 NI Ahmet Taskan (48) wordt als aanhanger van Gülen ernstig bedreigd. Hij pleit ervoor alle Turkse imams Nederland uit te zetten. LJ TURKIJE GÜLEN-AANHANGER lk ben de enige Hizmetaanhanger in de familie. Mijn broer kaffert me uit en houdt urenlange preken Boei laat gevaar zien Tijgermug in woonwijk 'Huldiging hoort in Olympisch stadion' akenblad Quote bestem pelt de in Trabzon gebo ren Ahmet Taskan, voor- zitter van een grote Turk se ondernemersvereni ging, als de Nederlandse onderko ning van de Hizmetbeweging. Die is geïnspireerd door het gedachtegoed van de Turkse geestelijke Fethullah Gülen, die sinds de mislukte staats greep in Turkije staatsvijand num mer één is. Aanhangers zijn ook in Nederland niet veilig: het regent be dreigingen. „De Nederlandse regering moet deze excessen aanpakken. De Turkse over heid heeft in Nederland een flinke vinger in de pap. De Turkse moskee ën in Nederland zijn vrijwel alle maal aangesloten bij Diyanet, dat valt onder de Turkse overheid. Alle imams zijn ambtenaren van Erdo- gan. Ik noem ze zijn geheim agen ten. Stuur ze terug naar Turkije." „Je wil toch geen agenten van Erdo- gan in Nederland? Zij verzamelen na men en gegevens van mensen die Er- dogan niet gezind zijn en sturen die naar de Turkse overheid. Ze hebben ook geen afstand gedaan van de ge welddadigheden tegen aanhangers van de Hizmetbeweging. De Turkse minister van Economische Zaken zei tijdens een toespraak dat ze alle aan hangers van de Hizmetbeweging zul len oppakken en dat zij moeten sme ken om te worden vermoord. Over heidsambtenaren en politici van Er- dogan lopen rond in Nederlandse moskeeën. Ze zaaien haat en onrust. Zij kiezen niet voor de dialoog. Dat is strafbaar in dit land. Stuur ze dan maar het land uit." „Er zijn imams waartegen aangifte is gedaan. Die zijn halsoverkop naar Turkije teruggegaan. In Dieren bij voorbeeld. Die imam zei op Face- book in een discussie met een Hiz- metaanhanger bereid te zijn voor zijn geloof te sterven, maar dat hij voor zijn geloof ook mensen wilde ombrengen. Toen er tegen hem aan gifte werd gedaan, haalde Ankara hem snel terug." „Toen ik 18 was, kwam ik aanraking met zijn gedachtegoed. Het fijne aan deze manier van leven is dat Gülen het moslim-zijn vertaalt naar de plek waar je als moslim woont. Daar- door kan ik mij als persoon ontwik kelen in Nederland én de islamiti sche waarden respecteren. Mijn doch ter hoeft bijvoorbeeld geen hoofd doek te dragen, die keus laten we aan haar. Wij zijn daarin liberaal. Maar ik eet geen varkensvlees en drink geen alcohol. Voor de Hizmet beweging is het belangrijkste dat je een goed mens bent." „Omdat Erdogan op dit moment ie dereen die Gülen aanhangt, verdacht wil maken. Iedere aanhanger van Gülen is opeens een terrorist en de Turken krijgen dat elke dag ingepe- AANSLAG TURKIJE vrijdag 19 augustus 2016 'Naar Turkije kan ik niet Yelle Tieleman Utrecht Wat moet de overheid doen? Waarom zo'n extreme stap? U zegt dat imams haatzaaien in de moskeeën. Heeft u bewijzen? Waarom voelt u zich eigenlijk aan getrokken tot Gülen? Toch hangt er een grote geheimzin nigheid rondom de beweging. Hoe komt dat? H ■1 EGMOND AAN ZEE VEENENDAAL De reddingsbrigade in Egmond aan Zee gaat een waarschu- wingsboei plaatsen midden in een mui. De ze maand zijn al twee mensen verdronken door de gevaarlijke stroming die de mui veroorzaakt. In de wijk Dragon der-Noord in Veenen- daal is de Aziatische tijgermug aangetrof fen. De kans dat de mug hier het zikavirus overbrengt is heel klein, aldus de Neder landse Voedsel- en Warenautoriteit. Drie politieagen ten zijn gisteren gedood en meer dan 170 mensen gewond geraakt door een bomaan slag in de Turkse stad Elazig. Uren eerder vond net zo'n aanslag, met een autobom, plaats in de regio. De autoriteiten wij zen naar de Koerdi sche PKK. FOTO AFP AMSTERDAM D66 in Amsterdam vindt de huldi ging van de Nederlandse Olympiërs komende dinsdag op een parkeer terrein bij de RAI 'een gemiste kans'. De huldiging hoort volgens D66-raadslid Reinier van Dantzig thuis in het Olympisch Stadion. De gemeente Amsterdam zegt dat de centrale ligging van de RAI de doorslag heeft gegeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4