'Hij is geen luie Braziliaan' MAAK INDRUK AUT^STURM ZEELAND 13 Ik moet mijn acties blijven maken en belangrijk zijn voor het team HOEK Jannes Tant weet dat Leonardo een aan winst kan zijn, maar de trainer van Hoek blijkt kri tisch naar de Braziliaan kijken. „De bewegingen die hij laat zien zijn prachtig, maar het moet nog functioneler worden. Het oogt mooi, iedereen ge niet ervan, ook tijdens de trainingen. Maar ik heb hem wel even verteld dat hij oog moet hebben voor de situatie. Als Leonardo één tegen één komt, moet hij altijd de actie maken. Maar er zijn andere momenten waarbij hij het overzicht soms kwijt is en het duel aangaat, terwijl hij dat juist niet moet doen. Dan moet hij de bal soms simpel breed leg gen." Op zijn mentaliteit heeft Tant niets aan te merken. „'Leo' is fysiek heel sterk, schakelt goed om en verdedigt mee. Ze zeggen wel eens dat Bra zilianen lui zijn, maar dat is Leonardo zeker niet. Hij moet tactisch nog wat bijgeschaafd worden, maar dat gaat wel lukken." de tribune in Hoek. Alinne Aran- tes brengt Leonardo bij trainin gen en wedstrijden naar Hoek, wacht tot hij klaar is en neemt hem weer mee. De Braziliaanse vertelt dat ze al vijftien jaar in Bel gië woont, in Brussel om precies te zijn. Leonardo woont zelf in Lo keren. „Bij Jaja Coelho, die bij Lo keren speelt", zegt Arantes. „Leo nardo en hij komen uit dezelfde stad in Brazilië, uit Ipatinga. Ze kennen elkaar van vroeger en Jaja heeft gezegd: waarom kom je niet naar België?" Na de oefenwedstrijd heeft Leo nardo wel even tijd. Ruben Deij zorgt voor de vertaling, Alinne Arantes luistert vanaf de tribune mee. Opnieuw glimlacht Leonar do veel, maar het achterste van zijn tong laat hij niet zien. Hij is pas twintig, vertelt hij. En waar hij op het veld brutaal en zelfver zekerd is, maakt hij buiten het veld een bescheiden en soms wat terughoudende indruk. Al kan dat ook door de taalbarrière ko men. Wat zegt hij over GPC? „Ik heb daar vorig seizoen zes wed strijden gespeeld en had het er goed naar mijn zin. Ik voetbalde met aardige jongens. Maar het ni veau was iets lager dan ik ge wend was." Daarom, zegt Leonardo, is hij blij dat hij nu in Hoek is. „Ook hier ben ik in een leuke groep terechtgekomen. Het ni veau ligt hoger en ik heb betere spelers om me heen." Waarom is hij eigenlijk naar Europa gekomen? „Omdat ik Jaja Coelho ken en dit als een mooie kans zag. Veel Braziliaanse voetballers willen naar Europa. Ik wil de dat ook. Ik heb in Brazilië bij Ba- hia en Sao Goncjalo ge speeld. Die laatste club komt uit Rio de Janeiro en speelt in de Serie B." Dan ineens gooit hij er drie Nederlandse woorden uit, om aan te geven op wel niveau Sao Goncalo uitkomt. „Tweede divisie, hè." In Lokeren woont hij sa men met nog meer Brazili aanse vrienden. Bij Hoek is het moeilijker om te communiceren. „Maar het wordt me door mijn me despelers wel steeds mak kelijker gemaakt. Ze hel pen me heel veel en ik kan een klein beetje Engels. Waar ik meer problemen mee heb is de tempera tuur. Het is soms echt koud!" Zegt hij hartje zo mer.... Wat wil hij dit seizoen bereiken? „Ik moet mijn wedstrijden blijven spe len, mijn acties blijven maken en belangrijk zijn voor het team. Dan zit er misschien nog wel een volgende stap in." do sturen en coachen. En Carlos Pereira is de Portugese taal ook machtig. Bij Hoek zorgt Ruben Deij voor de vertaling van de in structies van trainer Jannes Tant. De fysiotherapeut spreekt Portu gees en heeft in Brazilië stage ge lopen. Zijn nieuwe ploeggenoten doen er alles aan om het hem naar de zin te maken, blijkt ook tijdens het trainingskamp in Veld hoven. Leonardo wordt overal bij be trokken, hij voelt zich al snel één van de jongens en zijn eerste reac tie is meestal een glimlach. „Het is moeilijk communiceren met 'Leo' maar we hebben vanaf de eerste dag echt ons best gedaan", legt Reguillo Vandepitte uit. „Hij moet zich op zijn gemak voelen en volgens mij is dat aardig ge lukt. Hij heeft het echt naar zijn zin." Josimar Pattinama vult aan: „'Leo' kan wel een beetje Engels. Hij doet ook echt zijn best om te communiceren. Soms pakt hij zijn telefoon erbij en vertaalt dan woorden met Google Translate. Hij heeft veel positieve feedback gekregen omdat hij het gewoon goed doet. Dat werkt ook stimule rend. Als die jongen de hele tijd afgezeikt zou worden zou hij er anders bij lopen. Hij komt uit Bra zilië, gaat hier voor zijn kans als voetballer en is een fijn mens. Ik heb hem laatst uitgelegd waarom ik een Braziliaanse voornaam heb en hem een filmpje laten zien op YouTube. Hij moest er om lachen, vond het mooi." Anderhalve week later in Hoek. Ruim een half uur voor de oefen wedstrijd tegen Zwevezele zit zijn zaakwaarneemster al weer op NISSAN NOTE BLACK EDITION VORM EN FUNCTIONALITEIT IN EEN PERFECTE COMBINATIE NU VOOR €15.790 vrijdag 19 augustus 2016 Leonardo Faioli: „Mijn me despelers helpen me heel veel en ik kan een klein beetje Engels." foto camile sohelstraete Leonardo Faioli Leonardo Faioli (midden) in actie tegen Zwevezele. De Braziliaan wordt op handen gedragen in Hoek. foto camile schelstraete Innovation that excites Hij is elegant, hij spring eruit, hij is een apart design-statement: de Nissan NOTE BLACK EDITION. Een speciale limited edition, zeer compleet met zwart stijlpakket en innovatieve Nissan technologie. Tel.: (0113) 60 20 00 Tel.: (0118) 61 20 42 Amundsenweg 39 Noordweg 467 4462 CP Goes 4333 KE Middelburg www.autosturm.nl Genoemde consumentenadviesprijs van de Nissan NOTE 1.2L 80 Black Edition is op basis van de meest recente prijslijst, incl. BTW, BPM en Techno Deal' korting van 2.000, maar excl. recyclingbijdrage en kosten rijklaar maken. Genoemde actie is geldig op klantenorders in de periode 1 juli t/m 31 augustus 2016, niet geldig i.c.m. andere acties, niet geldig voor fleet- en leaseorders en niet inwisselbaar tegen contanten. Getoond model kan afwijken van de standaardspecificatie. Prijs-, zet- en drukfouten voorbehouden. Raadpleeg uw Nissan-dealer voor de volledige voorwaarden. Overeenkomstig 715/2007.EG. Min/max verbruik Nissan NOTE gamma gecombineerd: 3,6 - 5,1 l/100km, resp. 19,6 - 27,8 km/ltr. C02-uitstoot variërend: van 92 gr/km tot 119 gr/km.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45