Omran heeft het gered U Cruise Cuba, Jamaica Mexico 3 Zorginstelling wil vergoeding voor wassen eigen bed- en badgoed Volgens zorginstelling Thebe in West-Brabant is het wassen en terugbrengen van privé-wasgoed van bewoners te duur. Cliëntenraden en politiek zijn verbijsterd. Vanuit menselijk oogpunt moet dit toch geregeld kunnen worden ruisVcuba of Bel 0900-9697 Cruises Cuba OORLOGSKIND Vorig jaar kreeg de samenwerken de cliëntenraad Thebe West-Bra bant - waaronder tien zorgloca- ties vallen - voor het eerst 'signa len' binnen dat oude en zieke bewoners hun persoonlijke bed dengoed nog wel door de instel ling konden laten reinigen, maar voortaan op eigen kosten. Bewoners moeten nu een be drag betalen van 5 euro per 'gewo ne' wekelijkse verschoning. „Ter wijl dit vóór de invoering van de Wet Langdurige Zorg (begin 2015, red.) op kosten was van de instel ling", vertelt Hans Marcelis van de cliëntenraad. „Omdat zeker nieu we bewoners heel veel waarde hechten aan iets eigens, zoals bed- en badgoed van thuis, moet de zorgorganisatie hier soepel mee omgaan." Toen de cliëntenraad bij de di rectie aan de bel trok over het ver anderde beleid, kwam als ant woord dat het te duur zou worden om gratis het persoonlijke dekbed van iedere bewoner te blijven was sen, sorteren en weer op de juiste plaats terug te bezorgen. „Als er botweg 'nee wordt ge zegd, valt er niet meer te onder handelen", concludeerde de cliën tenraad. Dus werd de organisatie LOC Zeggenschap in zorg inge schakeld, die de zaak weer aan kaartte in een landelijke stuur groep van Waardigheid en Trots. Dit is een ambitieus verbeterplan van staatssecretaris Van Rijn voor de ouderenzorg. Volgens LOC gaat het hier weer eens om de botsende werelden van cliëntenbelangen enerzijds en de financiële insteek van zorgbe- stuurders anderzijds. „Vanuit menselijk oogpunt moet dit toch geregeld kunnen worden?" Er zou in diverse zorgorganisaties verwar ring bestaan over de waskosten. Zo wordt er tot verbijstering van PvdA-Kamerlid Lea Bouw meester nu op hoog niveau ge praat over het 'dekbeddispuut'. „Terwijl iedereen vindt dat kwali teit van leven en waardige zorg topprioriteit moeten krijgen. Hoe kan het dan dat deze instelling het mensen met een laag inkomen on mogelijk kan maken om onder hun vertrouwde dekbed te slapen. Dat is toch bizar!" Bouwmeester gaat Kamervra gen stellen aan het kabinet over deze misstand. Een woordvoerder van Van Rijn bevestigt dat de zaak aan de orde is geweest. „Het zou het mooiste zijn als cliëntenraad en instelling daar samen uit ko men." Thebe erkent via een schriftelij ke reactie dat de aanbieder onder de WLZ moet zorgen voor schoon bed- en badgoed. „Wanneer een cliënt kiest voor bed- en badgoed van de instelling zelf, worden hier geen extra kosten voor in reke ning gebracht." Thebe geeft mensen ook de mo gelijkheid eigen bed- en badgoed te gebruiken. „De cliënt kan dit zelf (laten) wassen, maar kan er ook voor kiezen om dit door The be te laten doen, tegen een extra vergoeding. Thebe heeft dit voor stel getoetst bij het zorgkantoor en Zorginstituut Nederland." Dat Zorginstituut, een belangrij ke adviseur van het ministerie, schrijft zelf in een brochure over langdurige zorg: „De instelling be taalt de kosten van het wassen, drogen en strijken van bedden goed, handdoeken en washand jes." Samen met de cliëntenraad zegt de Raad van Bestuur te kijken naar mogelijkheden om deze kos ten te kunnen financieren. Vol gens Marcelis zal op 30 augustus een gesprek plaatsvinden tussen alle partijen over dit probleem. Winter 2016/2017 nu boekbaar! 12 dagen al v.a. De wereld is Kras 2199 2449 vrijdag 19 augustus 2016 Dit beeld van de 5-jarige Omran Daqeesh gaat de we reld over. Het maakt pijnlijk duidelijk hoe traumatisch het leven in Syrië voor kinderen is. Omran raakte gewond bij een luchtaanval in Aleppo. Hij werd gered met zijn broers, zussen en ouders. Zij raakten geen van allen ernstig ge wond, maar een ander familie lid overleed, meldt het Alep po Media Centre. Ook stortte hun appartementengebouw in, kort nadat het gezin eruit werd gehaald. Bij de luchtaan val zouden acht mensen zijn omgekomen, onder wie vijf kinderen, fotoafp Dispuut over dekbedden Edwin van der Aa Den Haag Hans Marcelis Spectaculair cruisenieuws! De cruises vanuit Cuba, ook te combineren met een rondreis, zijn terug in ons programma. Vanaf november varen MSC Opera en MSC Armonia vanuit Havana naar o.a. Jamaica en Mexico. Beide schepen zijn onlangs volledig gerenoveerd en helemaal aangepast om gasten van alle luxe en comfort te voorzien. Profiteer nu van de ruime keus aan hutcategorieën en vertrekdata op deze unieke en compleet verzorgde reizen! Inclusief vliegreis, transfers, 7 nachten cruise met alle maaltijden aan boord Inclusief 3 nachten All Inclusive strand hotel Ontdek de koloniale hoofdstad van Cuba, Havana Diverse vertrekken november 2016 - maart 2017. Rondreis Cruise Cuba 16 dagen: 8 dagen cruise per MSC Opera i.c.m. 6 dagen rondreis 1 nacht strandhotel v.a. 19 dagen: 8 dagen cruise per MSC Armonia i.c.m. 5 dagen rondreis 5 nachten strandhotel v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3