Jong talent Hulphond Obli is de uitkomst voor Steef Dit is geen luie Braziliaan Verdachten bekennen een klein aantal inbraken van een grotere serie Politie pakt drie verdachten op toen ze plannen maakten om een Walcherse klokkenmaker daadwerkelijk te overvallen. Terneuzenaar kampt met oorlogstrauma zeeland 5 Leonardo Faioli wekt goede ind bij Hoek De gevolgen van een inbraak: sla peloze nachten, je niet meer veilig voelen in je eigen huis, verdwe nen tastbare herinneringen aan dierbare familieleden, een tijd niet kunnen werken wegens con centratieproblemen, een posttrau matische stressstoornis. Al die gevolgen kwamen giste ren aan de orde tijdens de rechts zaak tegen drie familieleden uit Oost-Souburg en Vlissingen toen het relaas van enkele slachtoffers ter sprake kwam. Het trio is volgens het Open baar Ministerie (OM) verantwoor delijk voor een grote serie inbra ken op Walcheren in 2014 en voor al 2015. De politie is er zelfs van overtuigd dat tachtig inbraken aan hun toegeschreven kunnen wor den. In de maanden dat ze actief waren, werden er gemiddeld ne gen inbraken per week in Middel burg en Vlissingen gepleegd. In de week na hun aanhouden geen één. Volgens officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk opereerden de drie; M.Z (39), J.Z. (38) en P.G. (61) als een professionele bende. Ze gingen dagelijks op verkenning en hadden het gemunt op wonin gen van rijkere en oudere Middel burgers en Vlissingers. Hun buit was vooral sieraden en geld. De politie kwam hen op het spoor omdat hun auto, een rode Renault Kangoo, opvallend vaak gezien was in de buurt van een in braak. Daarop werd peil- en afluis terapparatuur in die Kangoo ge plaatst en hun telefoons afgeluis terd. Volgens Suijkerbuijk leveren die gegevens voldoende overtui gend bewijs voor een vijftiental in braken op. Hij vindt ook dat ze aangemerkt kunnen worden als een criminele organisatie. Hij eis te dat M.Z., 'de leider', een celstraf van zes jaar krijgt. Zijn broer en zijn neef moeten, wat hem be treft, elk vijf jaar achter de tralies. Raadslieden stellen dat hun cliënten niet op heterdaad zijn betrapt tijdens het inbreken Hij vertelde ook dat de politie hen eind 2015 oppakte omdat uit afge luisterde gesprekken bleek dat ze een klokkenmaker wilden bero ven. „Ze dachten dat hij veel horlo ges had en wij vreesden dat ze hem wat ernstigs zouden aandoen omdat hij die niet heeft." De verdachten bekenden enkele inbraken. Allemaal misdrijven die ze niet kunnen ontkennen omdat hun DNA in de bewuste wonin gen is gevonden. De raadslieden stelden stuk voor stuk dat er geen enkel bewijs is dat hun cliënten verantwoordelijk gehouden kun nen worden voor die golf aan in braken. Martijn van der Want: „Mijn cliënt was betrokken bij twee inbraken en twee pogingen tot een inbraak." Hij bracht ook naar voren dat de politie gepro beerd heeft hen op heterdaad te betrappen maar dat dat niet is ge lukt. Zijn collega's stelden dat hun cliënten maar betrokken waren bij enkele misdrijven en dat ze dus een veel kortere celstraf ver dienen. Uitspraak r september m c3 vrijdag 19 augustus 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl MIDDELBURG Stampende paardenhoeven, rode ring rijderskoppen, juichkreten en bloedstollende kamp en; het Zeeuws Kampioenschap Ringrijden bood donderdag op het Middelburgse Molenwater weer volop spektakel. Kampioen werd Sebastiaan Sturm. Koen Minderhoud sleepte de eerste beker in de wacht. Het 13-jarige talent Teun Dinge- manse (foto) deed overigens flink van zich spreken. De publiekslieveling vocht lang mee om v het kampioenschap. Duizenden belangstellen- den volgenden de strijd. FOTO RUBEN OREEL ZEELAND 12 OM eist zes en vijf jaar cel tegen inbrekersfamilie Emile Calon Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33