4 Lê V TS Marieke Elsinga is 'nieuwe Luuk' Tom Cruise heeft dochter al drie jaar niet gezien' SHOW CULTUUR 25 De 'nieuwe boeren' van Yvon Als het weer een beetje meezit, struinen we na mijn optreden het terrein rond „Van een aantal herken ik de naam, ja. Verder zijn ze mij onbe kend. Maar dat wil niet zeggen dat ik niet nieuwsgierig ben. Mijn vrouw (Willeke van Ammel- rooy, red.) en onze kleinzoon ko men mee. Als het weer een beet je meezit, struinen we na mijn optreden het terrein rond. Ik ben nog nooit op een festival als Low lands geweest. Op het gebied van popmuziek houd ik meer van Sting en Mark Knopfler. Maar als een artiest goede kwaliteit brengt, doet het genre er niet toe, is mijn overtuiging." U treedt op met collega's Ernst Daniël Smid en Henk Poort, on der begeleiding van een klas siek orkest. Waarmee gaat u Lowlands verrassen? „We brengen een ode aan de dit jaar overleden popsterren. Dat zijn er helaas nogal wat. David Bowie, Prince, Lemmy van Motörhead, Glenn Frey van de Eagles, Maurice White van Earth, Wind Fire. Ze waren allemaal jonger dan ik. We zingen hun grote nummers. Purple Rain en Ace of Spades. Maar wel op onze eigen manier. Het orkest doet geen concessies." „Ik bekijk altijd ter plekke wat voor mensen er in de zaal zijn. Ik heb in chique operahuizen gezon gen, maar ook voor verstandelijk gehandicapten opgetreden. Je rea geert altijd op wat er in de zaal gebeurt. Wij gaan gewoon goed zingen. Als er iemand tijdens de rustige gedeeltes van Hotel Cali fornia even de oogjes wil sluiten, mag dat van mij." „De organisatie stelde een ouder wets rokkostuum voor, maar dat leek me te veel afstand scheppen tot het publiek. We houden het op een zwart pak met een wit, open overhemd. Nee, een spijker broek hebben we niet overwo gen. Die dragen we in onze vrije tijd." „Ik kan niet voor Henk en Ernst spreken, maar volgens mij wel, ja. Mijn zoon is yogaleraar. Hij on derwijst me in de balans tussen lichaam en geest en geeft me voe- dingstips. Verder golf en wandel ik veel. Hardlopen gaat helaas niet meer. Ik ken mijn grenzen. Laatst werd me een grote opera- rol aangeboden. Zeventien keer zingen in een voor mij iets te ho ge toonsoort. Dan moet je zo ver standig zijn 'nee' te zeggen." „Die van Prince. Op zo'n jonge leeftijd! Hij was pas 57. Dat is pijnlijk. Ik heb geen cd's van hem thuis, maar vond hem wel een fascinerend fenomeen." „Natuurlijk denk je daar op mijn leeftijd vaak over na. Ik kan nog twintig jaar te gaan hebben, maar het kan ook morgen afgelo pen zijn. Dat besef ik heel goed. Daarom zeg ik: geniet van het le ven en blijf nieuwsgierig. Bang voor de dood ben ik niet. Het eni ge wat ik kan doen, is proberen hem nog een tijdje op afstand te houden door gezond te leven." „Zo'n wens heb ik niet. Ik hoop nog zo lang mogelijk te blijven zingen. Erg leuk is dat concertor ganisator Mojo plannen heeft om onze Lowlands-show volgend jaar naar enkele popzalen te brengen. Dan staan Henk, Ernst en ik ineens in Paradiso, de Oos terpoort en Tivoli. Daar kan ik me nu al ontzettend op verheu gen." Marieke maakt maandag 29 augus tus haar debuut als medepresenta trice van RTL Late Night nu Luuk Ikink het vaste gezicht wordt van RTL Boulevard. Ze verwacht niet direct foutloos te werk te gaan. „Ik ga het echt niet perfect doen en ik ben ook geen Luuk. Ik ben wie ik ben en we gaan het zien", zegt ze tegen haar oude radiocollega's van Qmu- sic. Vorige maand nam ze afscheid van de zender. „Het is een roller coaster waar ik nu in zit." De nieuwe sidekick van Hum- berto Tan heeft vandaag achter de schermen al haar 'eerste werkdag'. „Dit is voor mij een heel nieuwe wereld en die stap ik vandaag let terlijk in", zegt ze op de radio. Hoe haar bijdrage aan RTL Late Night eruit komt te zien, wordt de komende anderhalve week be paald. „We gaan dat nu invullen." Haar kennismaking met Hum- berto heeft Marieke al achter de rug. „Een week of drie geleden hebben we een kopje koffie ge dronken en lekker op een terras gezeten. Dat was onwijs leuk." Hoe het is om een miljoenenpu bliek te hebben, kan Marieke zich moeilijk voorstellen. „Er is maar één manier om daar achter te ko men: door het te gaan doen. Net als bij Q_zit er bij Late Night een heel fijn team. Ik heb een soort vangnet en word met open armen ontvangen." Vader en dochter bezochten in augustus 2012 een attractiepark. De details van de scheiding van Tom en Katie zijn nooit be kendgemaakt, maar volgens ge ruchten wilde Katie niet dat haar dochter zou opgroeien vol gens Scientology-regels. Tom is al jaren fervent aanhanger van die beweging. Katie en Suri zijn volgens een ingewijde geëxcommuniceerd. Tom zou nog wel contact heb ben met zijn twee andere kinde ren die hij met Nicole Kidman adopteerde. Beiden zijn lid van Scientology. Noel Gallagher's High Flying Birds Eagles of Death Meté Hans Teeuwen Yuri van Gelder „Tom heeft haar niet eens ge beld", weet een bron. „Hij heeft totaal geen band met Suri", zegt een andere. De acteur kreeg Suri met Katie Holmes, met wie hij tot 2012 was ge trouwd. In datzelfde jaar zijn Tom en Suri voor het laatst sa men gespot, weet Us Weekly. GEDULD vrijdag 19 augustus 2016 Marco Bakker haalt uit op Lowlands Stefan Raatgever U debuteert op Lowlands tus sen acts als Disclosure, De Staat, Sigur Rós en Noel Gal lagher. Bekende grootheden voor u? Uw optreden is in de middag. Dat geldt voor nachtelijke feest vierders als de vroege ochtend. Hoe bereikt u toeschouwers met een lichte kater? 44 Lowlands geldt als het meest modebewuste festival van Ne derland. Wat trekt u aan? U bent 78. Uw collega's zijn 60 en 63. Allen nog in topvorm? De dood van welke popster greep u dit jaar het meeste aan? Confronteert het overlijden van al die muzikanten u met uw ei gen sterfelijkheid? Wat wilt u voor uw dood nog per se een keer gedaan hebben? Tributo 2016. Lowlands, Bid dinghuizen. Morgen, 13.55 uur. A Nog even geduld, de vrijge zelle heren uit het nieuwe sei zoen van 'Boer Zoekt Vrouw (Internationaal)' laten hun ge zicht pas op 28 augustus zien. KRO-NCRV publiceerde giste- Qmusic-dj Marieke Elsinga (30) neemt de plaats van Luuk Ikink in bij RTL Late Night. „Ik ga het niet perfect doen." ren als lekkermakertje wel al vast déze foto. Presentatrice Yvon Jaspers: „Er is voor elke vrouw met interesse in het boerenleven wat wils." FOTO KRO-NCRV 3 Een Oasis-reünie kan hem veel geld opleveren, maar Noel Gallagher toert stug door met zijn High Flying Birds. Er staat wel Oasis-ma- teriaal op de setlijst. Wachten op hét mee- galm-moment tijdens 'Don't Look Back in An ger'. Morgen, 20.45 uur Ze stonden al twee keer op Lowlands. Maar het derde optreden van Eagles of Death Metal is, negen maan den na die rampzalige avond in de Parijse con certzaal Bataclan, zon der twijfel het meest beladen. Zondag, 15.50 uur 5 De grootste cabaretshow van Nederland, zo wordt het optreden van Hans Teeuwen ge afficheerd. Dan moet de Alpha-tent wel vollo pen met 20.000 bezoe kers. Anders legt hij het alsnog af tegen col lega's die Ziggo Dome al uitverkochten. Zondag, 14.00 uur 6 Op de slotdag van de Olympi sche Spelen turnt hij op Lowlands in de ringen zijn olympi sche oefening, die hij na een avondje stap pen in Rio niet mocht uitvoeren. Zondag, 12.30 uur Tom Cruise (54) heeft naar verluidt al jaren geen contact meer met zijn jongste kind, dochter Suri. Ingewijden ver tellen Us Weekly dat de 10-jari- ge Suri al drie jaar niets heeft gehoord van haar vader.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25