21 Oase aan zandweg e Hebkesberg m werd geïsoleerd en gezellig gemaakt. Onder meer met hangmatten, want die ontdekten Hannie en Bas al in 1979, toen ze drie maanden door Mexico en Guatemala trokken. „We hadden een bedrijf in antiek en curi osa en combineerden een vakantie met de zoektocht naar bijzondere spullen om in te kopen", vertelt Han nie. „We kwamen in contact met hangmattenfabrikanten en waren direct verkocht en eraan verknocht. We zijn hangmatten in Nederland gaan verkopen. Een en een is twee, dus toen we De Hebkesberg begon nen, wilden we onze gasten laten kennismaken met het genoegen van slapen in een hangmat." Hele wereld Door de jaren heen sliepen duizen den mensen in de hangmatten van De Hebkesberg. De gastenboeken staan vol met berichten van mensen uit de hele wereld: van Saoedi-Arabië tot Canada en alles wat daar tussenin ligt. Iedereen roemt de gastvrijheid, de rust en de omgeving. En de ge neugten van de hangmat. Wil het slapen in een hangmat onverhoopt niet lukken, geen pro bleem: De Hebkesberg heeft ook bedden. Maar je moet het wél pro beren. Want als de hangmat je bevalt, dan bevalt ie ook héél goed. Hannie: „Slapen in een hangmat is alsof je Slapen in een hangmat is alsof je wordt gewiegd wordt gewiegd, je lichaam wordt als het ware gedragen. Dat maakt het heerlijk ontspannend." Als deskundige legt Hannie graag uit hoe je het makkelijkst in en, niet onbelangrijk, uit de hangmat komt. Met één hand houd je de hangmat omhoog, met de andere trek je hem een beetje naar beneden en vervol gens ga je erin liggen of stap je eruit. „Het lekkerst lig je diagonaal, dan komt je lichaam het beste tot rust." Ik volg Hannies raad op, in de we tenschap dat ik zowel een slechte als een onrustige slaper ben. Ik klim in de hangmat en pak automatisch mijn tablet. Die stop ik net zo hard weer weg, want al na tien minuten voel ik de ontspanning in mijn lichaam. Ter wijl ik wiegend in een diepe slaap val, waan ik me nog even Cleopatra. De volgende ochtend word ik uitge rust wakker. Heerlijk! Ik overweeg mijn bed thuis in te ruilen voor een hangmat, vertel ik tijdens het ontbijt aan Hannie en Bas. Ontstressend Op een druk stadsmeisje heeft de rust van De Hebkesberg direct een ontstressende uitwerking. Voor een meditatief moment is er ook de De Kapelberg, een bidplaats in een sprookjesachtig gebouw, op acht minuten lopen in het bos. Bas: „We liggen aan de Walk of Wisdom, een DEHEBKESBERG populaire pelgrimsroute. Behalve wandelpaden zijn er in de omgeving veel mogelijkheden voor fietstoch ten. Nijmegen, Arnhem en Tiel zijn allemaal met de fiets bereikbaar" Wie actief wil zijn, heeft ruim de keus, maar het hoeft allemaal niet. Want in de prachtige tuin met privé- terras nodigt een hangmat weer uit tot heerlijk wiegen. Ook die kans grijp ik. Jammer dat ik op een gegeven mo ment weer naar huis moet. vrijdag 19 augustus 2016 weer tot de slaap komt 44 —Hannie Luijpen Hannie Luijpen en Bas Hogenkamp begonnen B&B De Hebkesberg in 1996 bij de boerderij waar hij opgroeide. „Toen waren we nog een van de eerste." FOTO EVELINEVAN ELK Bed and breakfast De Heb kesberg ligt aan de Wijkse- straat 41 in Bergharen, een rustige zandweg met amper gemotoriseerd verkeer. De prijs voor een overnachting is 40 euro per persoon voor de eerste nacht, daarna 35 euro per nacht, inclusief ontbijt. Ontbijt: Comfort: Karakter: Ligging: Prijs-kwaliteit: Plus 6 Er zijn hangmatten voor zwaarlijvige gasten h Deze herberg is een oase van rust aan een rustige zandweg met nauwelijks gemotoriseerd verkeer 6 Ontbijt met vers fruit, kazen, eitjes, verse jus, koffie, thee en broodjes A Bij mooi weer is het ontbijt op een fraai privéterras Min V De trap naar het slaap gedeelte van de bed and breakfast is behoorlijk steil, minder geschikt dus voor mensen die slecht ter been zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21