Duurzaam tweede <D 20 ZC Is slapen in een hangmat geschikt voor iemand die anders een woelrat in bed is? Mathilde Lentjes doet nachtelijk onderzoek bij B&B De Hebkesberg in Bergharen. „Het voelt alsof je lichaam wordt gedragen." UITSLAPEN VANDAAG... VAN OM DE HOEK v: 'i vontuurlijk en ondernemend is de geest van Hannie Luijpen (65) en Bas Ho- genkamp (68). Ze zijn de eigenaren van bed and breakfast De Hebkes berg in Bergharen, een gezellig dorp in het hart van het Land van Maas en Waal. Dankzij de ondernemende avonturiersgeest van Hannie en Bas kun je in hun accommodatie probe ren hoe het is om in een hangmat te slapen. Deze woelige slaper, die zich minimaal twintig keer per nacht om draait, gaat dat doen. Eerst de ontvangst, zoals bij iedere gast met een kopje koffie en een Berghoarense lange, een plaatselijke lekkernij met trekken van een koffie- broodje. Bas en Hannie vertellen hoe ze twintig jaar geleden, in een deel van de boerderij die eens zijn ouder lijk huis was, de potentie van een gastenverblijf zagen. „In een ver ver leden logeerden hier weieens vrien den van mijn ouders", zegt Bas. „Zij vroegen ons destijds of dat weer mogelijk was. Dat was voor ons een aha-erlebnis; we besloten een bed and breakfast te beginnen. Nu zijn er heel veel, maar in 1996 waren wij een van de eerste." De ruimte, met een flinke zolder, kreeg een grondige opknapbeurt, In Mexico waren we direct verknocht aan de hangmat Ad en Ria van den Heuvel uit het Brabantse Beek en Donk verblijven met tien familieleden van Ad - vijf broers en zussen, plus aanhang - in Badhotel Renesse. Al 22 jaar gaan ze jaarlijks met z'n allen een keer en route, naar plaatsen verspreid door heel Nederland, vertelt Ad (85). Met zijn Ria (8r) verblijft hij in Badhotel Renesse op kamer 7. „We gaan steeds drie dagen ergens naartoe, met onze eigen fietsen op de fïetsendragers. Aanvankelijk waren dat nog gewone fietsen maar inmid dels zitten er steeds meer e-bikes tussen." De Brabantse equipe heeft, op Gro ningen na, alle provincies al één of meerdere keren aangedaan. Telkens gaat de familie naar een mooie plek op het platteland. Ria: „We kiezen een gebied waar je aantrekkelijke fietsroutes hebt. Daarbij laten we de steden links liggen, want fietsen in druk verkeer, daar houden we niet van." Voor Ria zit fietsen er helaas niet meer in; ze heeft soms last van duizelig heid en zou dan zo maar van haar rijwiel kun nen kukelen. Daarom kiezen zij en Ad tegenwoordig voor de benenwa gen of voor ritjes met de auto. Ria: „Onderweg spreken we dan ergens af met de anderen, om te lun chen, zomaar wat te luieren op een bankje of interessante dingen te be zoeken. Straks, bijvoorbeeld, ont moeten we elkaar bij het Waters noodmuseum. Maar als het mooi fietsweer is, blijven we bij voorkeur lekker buiten. Naar musea gaan kan altijd nog, in het najaar bijvoor beeld." Gezellig dagje Ad, Ria en familie zijn voor de tweede keer in Zeeland. Ze kozen deze keer voor Badhotel Renesse om dat dit, naar hun mening, de beste ac commodatie bood. „Op de website zag het onlangs geheel verbouwde hotel er prachtig uit", zegt Ad. Maar uitsluitend op basis van mooie plaatjes via internet een hotel boe ken, daar piekert hij niet over: „Ik kijk wel uit! Pas als ik de kamers met ei gen ogen heb gezien, reserveer ik voor de hele club. Dat betekent na tuurlijk wel een extra rit naar onze vakantiebestemming, maar daar ma ken Ria en ik dan gewoon een gezel lig dagje uit van." Z£EUWS« ...is Terug naar Tiengemeten, een intiem twee daags festival op het kleinste be woonde eiland in Nederland. Met optredens van onder anderen Douglas Firs en Joris Linssen Caramba. vrijdag 19 augustus 2016 PZ leven 'Zeeuws Hout' in Middel burg maakt van omge zaagde Zeeuwse bomen onder andere steiger- en haardhout. De zagerij is van eigenaar René de Crom en is ontstaan uit een proefproject om zeer moeilijk opvoedbare kinde ren werkervaring te bie den. Omdat Rene uit het onderwijs komt en een achtergrond als timmer man heeft, was hij de ge schikte persoon om de kinderen te gaan begelei den. Meer informatie over de producten en prijzen is te vinden op zeeuws hout. nl. ...wordt de Middeleeuwse kluizenaar en goedzak Dodo van Haske fees telijk herdacht op het gratis Dodo Festival in Bakke- veen, met veel kinderactiviteiten, levende muziek (Henk Wijngaard, Peter Beense, Jannes) en dj's. ...is het het de Internationale Dag van de Orang Oetan. i o N ifc* ÏA S *Y 4 Heen en Mathilde Lentjes 44 —Hannie Luijpen De hotels, huisjespar ken en andere accommodaties stromen weer vol. Wat houdt toeristen bezig? Elke week vragen we het iemand die de sleu tel kreeg van kamer 7. Paula Koster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20