Tl 14 NI Fries dorpje waar Jasper S. woonde opnieuw getroffen door drama Een nieuwe tragedie rijt oude wonden open in Oudwoude, een dorp met slechts 850 inwoners JlSglt? 3-JÏ I Ik heb nooit gemerkt dat het niet goed zat tussen hen v- v;^ W Het is een boerenwegge- tje met slechts negen huizen. Maar de bewo ners van de Allemawei in het Friese Oudwou de blijft weinig ellende bespaard. In 2012 blijken ze jarenlang naast de moordenaar van Marianne Vaatstra te hebben gewoond, gisteren ver moordde een buurman zijn vrouw en stak daarna zichzelf in brand, ver tellen buurtbewoners. Hoe is dit toch mogelijk? Buurtbewoners staren achter een politielint hoofdschuddend naar een prachtige vrijstaande villa op een piekfijn onderhouden perceel. Het echtpaar Dijkstra leek alles zo goed voor elkaar te hebben. Zij stopt haar ziel en zaligheid in een goedlo pende kapsalon aan huis. Hij is mon teur bij netbeheerder Liander. Sa men hebben ze twee volwassen kin deren. Een dochter, al uit huis, en een zoon. Maar woensdagavond gaat er iets vreselijk mis als moeder Dijks tra wordt aangevallen door de echtge noot met wie ze al bijna dertig jaar samen is. Volgens buurtbewoners goot hij ben zine over haar heen en stak haar dood. Daarna probeerde hij zichzelf in brand te steken. Aanvankelijk over leeft hij zijn wanhoopsdaad, maar donderdagmorgen komt het bericht dat ook hij is overleden. Depressief Buren weten dat vader Dijkstra de pressief was. Dat hij sinds een paar maanden niet meer werkt. En dat hij ook al eens door een ambulance is opgehaald omdat het niet meer ging. Maar dat hij kennelijk zo door het lint kon gaan, heeft niemand zien aankomen. „Het waren vooral heel aardige mensen", zegt overbuurman Freerk Dijkstra (geen familie). Hij liet zich er geregeld knippen. En kwam ze dik wijls tegen tijdens het uitlaten van de hond. „Ik nooit gemerkt dat het niet goed zat tussen hen." Het is de tweede keer dat deze weg aan de rand van een dorp met 850 inwoners wordt opgeschrikt door gruwelijk nieuws. In 2012 ontmaskerde de politie Jas per S. als de verkrachter en moorde naar van de 16-jarige Marianne Vaats tra in 1999. Toen was er bij veel be woners de boosheid dat hun straatge noot zijn mond had gehouden. Af schuw ook dat zo'n ogenschijnlijk al leraardigste inwoner van het dorp zulke gruwelijke dingen kon doen, maar dertien jaar lang deed alsof er niets was gebeurd. S. werd in april 2013 veroordeeld tot een celstraf van achttien jaar. Zijn boerderij is inmiddels ver kocht aan iemand uit de buurt. De toenmalige partner van Jasper S. pro beert haar leven weer op te pakken in een ander huis in het centrum van het dorp. Ook de ouders van Jasper wonen er nog steeds en worden omarmd door de dorpelingen. Zij konden hier immers ook niets aan doen, klinkt het. Toeval Het boek Jasper S. was net dicht, maar nu krijgen de bewoners dit nieuwe drama voor hun kiezen. Een bizar toeval. Dat toch weer oude wonden open haalt. „Wat de familie Dijkstra overkomt, is vreselijk, maar ik ben net even bij de ouders van Jasper geweest. Zij hebben het ook heel zwaar omdat zijn naam toch weer wordt ge noemd", zo zegt een overbuur vrouw. Voor de straatbewoners staan bei de zaken volledig los van elkaar. Nu is er vooral ongeloof. Verdriet. Zor gen ook over hoe het nu verder moet met de twee kinderen die in één klap beide ouders verliezen. „Dat iemand uit het leven wil stap pen, is al erg genoeg", zegt bewoon ster Anita Molenhuis. „Maar waarom moest hij iemand anders daarin mee nemen?" vrijdag 19 augustus 2016 >r*. T .«j&mL, iW wit 4cc." mt%-*sE3!i Onderzoek bij de woning van de familie Dijkstra. De vader van het gezin doodde zijn echtgenote en stak daarna zichzelf in brand. FOTO DE VRIES MEDIA 'Het waren aardige mensen' Raymond Boere Oudwoude Gezinsdrama f Al/a Woning Jasper S Oudwoude 'nawe i 500 m —Overbuurman Freerk Dijkstra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14