2® BimmmmiK BEVELANDEN EN THOLEN 7 Buurtbewoners zetten in Spiervlietstraat zelf een bad neer En hop, in het gat van de honderd punten Aan de oostkant van Rilland creëren bewoners hun eigen mooiweervoor- ziening. Voor de kinderen zetten zij een zwembad neer en organiseren ze elke dag een activiteit. rank maakt meer ka- pot dan je lief is. Dat H klopt meestal wel. Maar in een enkel ge- val kan het ook wel eens iets positiefs opleveren. Zo als in Rilland, waar onder het ge not van een drankje het idee werd geboren om zelf een zwembad te maken voor de kinderen uit de buurt. „De eerste ideeën stammen al van ruim een maand geleden", vertelt initiatiefneemster Deborah Jonkers. „We vroegen ons af wat we eens konden verzinnen voor de kinderen. Want er is hier niks. En het is een kindvolle wijk. Zo kwamen we uit op een zwembad. Vorige week hebben we de knoop doorgehakt om het deze week op te zetten. Daar zijn we zondag mee begonnen en maandag heb ben we het water er in laten lo pen." Zo verrees op een grasveldje aan de Spiervlietstraat een tijde lijk zwemparadijs. „Je maakt een rand van wat ba len stro, je legt er een vijverdoek overheen en je gooit het vol met water", legt mede-organisator Rob ('mijn achternaam hoeft niet in de krant') de bouwprocedure uit van het Rillandse bad. Naast de waterpartij werd een zithoek gemaakt waar, tijdens de 'openingstijden', steeds een vol wassene aanwezig is. „Daar ont moeten de ouders elkaar. Die leer je op deze manier ook wat beter kennen. En je moet de kleintjes natuurlijk in de gaten houden", vertelt Deborah. „We hebben zelfs een ehbo-kof- fer en een gediplomeerde ehbo' er", vult Rob aan. „En regelmatig komt er iemand uit de buurt langs met iets lekkers. Zo kregen we van de Spar drinkbekers met limo nade en af en toe komt er iemand met wat lekkers. Vooral ijsjes." De organisatoren van het tijdelij- Elke middag die blije gezichtjes. Daar doe je het toch allemaal voor? ke zwembad pakken de zaak ver der serieus aan. „In de ochtend maken we het bad schoon. Gras en viezigheid eruit en eventueel chloor erin", aldus Deborah. „En pas 's middags na het eten mogen de kinderen in het water." Behalve het zwembad wordt er elke dag een activiteit voor de kin deren georganiseerd. Rob: „We hebben een skelterrace gehouden. Dat was hartstikke leuk. Vandaag gaan we marshmallows roosteren en morgen willen we een disco houden. Vrijdag sluiten we af met een buurtbarbecue. Met een schuimparty, als het aan mij ligt. Maar daarvoor zoek ik nog een goeie pomp." En de kinderen zelf, wat vinden die er eigenlijk van? Dat is snel duidelijk. Zij hebben geen tijd om te antwoorden. Ze hebben het te druk met spelen. Ze springen, plonzen, drijven en stoeien in een continu wisselende samenstelling in het water. Ze spelen met zwem- bandjes, een (groene) krokodil of staan onder de watersproeier op de rand van het bad. Deborah: „Elke middag alleen maar blije gezichtjes. Daar doe je het toch allemaal voor. En slapen dat ze 's avonds doen." meer nieuws zie: pzc.nl Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit! Tel: 0113 - 21 66 77 www.jagertolhoek.nl Ook tijdens de bouwvak staan wij klaar voor aannemer, zzp-er, zelfbouwer en particulier! 8-8 t/m 26-8 Wij zijn dan geopend van 7.30-17.00 uur VOETBAL EXPERIENCE donderdag 18 augustus 2016 Rilland heeft zij n eigen zwembad Willem Adriaansens Rilland aa&EnSSaSs Rillandse kinderen vermaken zich in hun tijdelijke zwemparadijs, foto marcelle davidse Deborah Jonkers WEMELDINGE Bal neerleggen, aanloopje, en schieten maar. Op de voetbalvelden van VV Wemeldinge werd gistermid dag de eerste Voetbal Experien ce gehouden. De gemeente Ka- pelle en VV Wemeldinge bundel den hun krachten voor dit nieu we voetbalevenement voor de jeugd. Iets meer dan veertig voetballertjes van zes tot twaalf jaar testten er hun voet balkwaliteiten op onder meer de Sutu-muuren de opblaasba re pannakooi. foto marcelle davidse BOUWMATERIALEN Van Wamelweg 4 A/C Industrieweg 11 Livingstoneweg 40 Bergen op Zoom Vlissingen Goes Tel. 0164-242096 Tel. 0118-410444 Tel. 0113-246690

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79