3 dgn Leeuwarden 6 NI ÖZCAN AKYOL Bijna vijftien jaar na 9/11 zijn de winkels onder het World Trade Center weer open. Een winkelkathedraal toont de veerkracht van New York. donderdag 18 augustus 2016 Column De overijverige ambtenaar is een geliefd pispaaltje. Wij Nederlanders houden van regels. Ik had vroeger op de mavo een leraar aardrijkskunde die stelsel matig in de clinch lag met een pennenlikker van de gemeente met wie hij op wekelijkse basis moest overleggen over de verbou wing van een tuin. Ik kan me nog goed herinneren dat hij op een vrijdagochtend verfomfaaid voor het klaslokaal kwam staan, de tra nen stonden hem in de ogen. 'Jongens, wat gebeurt er als je één Nederlander naar een onbe woond eiland brengt?' Wij keken hem schaapachtig aan. 'Dan heb je een burgemees ter.' Niemand reageerde. 'En wat gebeurt er als je nog een Nederlander naar datzelfde ei land laat afreizen?' Weer moesten we het antwoord schuldig blijven. 'Dat is dan je gemeenteraad, waarmee de burgemeester elke dinsdagavond kan vergaderen, tot hij een ons weegt, en er helemaal geen flikker gebeurt.' Ik haal deze geschiedenis na- tuurlijk niet zomaar aan. In Apel doorn, op een paar kilometer van mijn woonplaats, heeft de ge meente besloten dat de hoofdvesti ging van een voedselbank nog de ze week zijn deuren moet sluiten. Door deze beslissing zullen tien tallen gezinnen geen voedselpak ketten kunnen ontvangen, omdat distributie niet vanzelfsprekend is. het spoor is en daarom deze impo pulaire beslissing heeft genomen. Maar de werkelijkheid blijkt nogal lachwekkend: het pand waar de voedselbank in zit, heeft een be stemmingsplan dat in strijd is met de activiteiten van de weldoeners. En daarom: hup, weg met de hele bende. Als de verhuurder niet snel gehoorzaamt, volgen er dwang sommen van 15.000 euro per maand, met een maximum van 90.000 euro, alsof het allemaal niets is. Even voor de goede orde: er is dus een centrale plek om arme mensen te helpen, door het ver strekken van dozen met etens waar, maar de organisatie die de boel runt moet opkrassen, omdat zij niet voldoet aan een bestem mingsplan. En dus komt het pand weer leeg te staan. Onze hang naar structuur en uniformiteit is misschien een beet je doorgeslagen. Ik begrijp ook wel dat de bureaucratie een belangrijk fundament van onze welvaart is, maar als regels zwaar der dan menselijkheid gaan we gen, schiet het middel zijn doelen voorbij. Als regels zwaarder dan menselijkheid gaan wegen, schiet het middel zijn doelen voorbij Wellnessboot* hotel 3 dgn Eindhoven www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg Het was er don ker, een tikje groezelig. Er was een Dis- ney-winkel, herinnert John Matus zich. Gek genoeg springt de zaak vol Mickeys en Minnies er in zijn ge heugen uit als de beveiliger even terugdenkt aan het New York van de zomer van 2001. Toen lag op de plek waar hij nu over de balustrade van een gloed nieuw, architectonisch huzaren stuk leunt nog een ondergronds winkelcentrum dat hard aan een opknapbeurt toe was. Voordat de renovatieplannen uitgevoerd kon den worden werd het verwoest toen twee vliegtuigen bestuurd door terroristen zich in de boven- gelegen Twin Towers boorden. „Dit", zegt Matus als hij om zich heen kijkt, „is een symbool van vooruitgang." Hij hangt bo ven tientallen meters aan wit marmer, het hart van een com plex waar 100 luxe winkels, 13 hotel @OzcanAkyol Voedselbank I U denkt misschien dat de ge meente enorme malversaties op 2 nachten in 4* Hampshire -Oranje Leeuwarden (8,4) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer bittergarnituur en gratis gebruik van wifi Aankomsten t/m dec. Betaal pas bij aankomst! 4* Hampshire Hotel -Fitland Mill (8,0) 4* Holiday Inn Eindhoven (8,4) 1 nacht incl. ontbijt en een fles wijn 2 nachten incl. ontbijt en upgrade 1 dag Wellnessboot /I O 50 Gratis wifi en fitness CO 50 Gratis gebruik wifi Aankomsten t/m nov JjP* Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Karlijn van Houwelingen New York 'Dit geeft hoop, het gevoel dat 't weer oké is' Bekend en luxe stadshotel in het historische centrum van Leeuwarden! Oculus Toren 3 (in aanbouw) Monument oude WTC Toren 7 (in aanbouw) WTC 1 (2013) Toren 7 (2006) oren 4 (2015) Toren 5 (in aanbouw)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6