'Werkstraf uitvoeren tijdens de vakantie' Museum draait bijna normaal Cel voor dreigen met bijl m 6 Nieuwe fase door Drankwet en Masterplan Club Four gaat 4 september dicht. Renesse moet een familiebadplaats worden en door de Drankwet kost het heel veel moeite jongeren binnen te krijgen. „Het is geen moeten", benadrukt bedrijfsleider Jeroen Giele. „Club Four moet niet dicht. Maar het Masterplan Renesse komt in uit voering en het wordt wat minder met het publiek. Dat buurman Si mon Goedhart zijn pizzeria wil verplaatsen is een kans voor ons." Goedhart kocht het pand van Club Four en verhuist naar de overkant. De discotheken Club Four, De Zoom en Pinky zijn in handen van één persoon en Giele (foto) is de bedrijfsleider. „Club Four was de laatste jaren nog maar zeven weken per jaar open. We gaan ons nu concentreren op twee zaken met een groot terras erbij. Er wordt niemand ontslagen en het concept van Club Four gaat naar Pinky", aldus Giele. Na de sluiting van Club Four zit alle 'har de horeca' geconcentreerd, zoals in het Masterplan wordt aanbevo len. Giele: „Met onze twee disco theken, De Stulp, café Simpel en Die Wunderbar, ontstaat hier een hoek waar voor alle leeftijden wat te vinden is, zoals je van een fami liebadplaats mag verwachten." Giele verwacht niet dat er meer disco's sluiten in het toeristen dorp. „Na 2,5 jaar begint het pu bliek te wennen aan de drankwet geving. Het gaat net als met het rookverbod. Ik verwacht dat het gaat stabiliseren." Sluiting van Club Four is wel 'een dingetje' in de Schouwse bad plaats. Het gaat om de oudste en - met een capaciteit van 450 perso nen - grootste disco van Renesse. De zaak bestaat uit drie etages met vijf bars en een dansvloer. On der de naam 't Roefke maakte de zaak furore, herinnert oud-dj en oud-bedrijfsleider Bruno van der Hoek zich. „De zaak was van Kees Veerhoek en is in 1975 of '76 be gonnen als bar met broodjeszaak. Disco 't Roefke werd in het wes ten en zuiden bekend om zijn mu ziek. We draaiden uitsluitend im portdisco uit de VS. De uitdaging was muziek te draaien die de men sen pas maanden later op de radio hoorden. Met de grote spiegelbol len en verlichting in de dansvloer was 't Roefke uniek in zijn tijd." MIDDELBURG Een oud-inwoner van Vlissingen komt binnenkort vanuit het buitenland terug naar Zeeland om hier een werkstraf van 120 uur uit te voeren. Daarvoor neemt hij al zijn va kantiedagen op, aldus advocaat Eduard Smit. De 25-jarige M. O. moest voor de politierechter ver schijnen omdat hij en in Renesse en in Westkapelle een huis huur de waarin de politie flink wat hen nepplanten aantrof. Maar volgens zijn advocaat had hij niets met het kweken van de hennep van doen. Hij wees er ook op dat O. forse schulden had en dat het nu goed met hem gaat. Hij heeft een baan in het buitenland gevonden. Officier Roy Nanhkoesingh eis te een werkstraf van 120 uur, een voorwaardelijke celstraf van twee maanden en een boete van 5500 euro. Politierechter Verhoeven bepaal de dat de man alleen een werk straf van 120 uur moet uitvoeren Vlissinger huurde in Renesse en in Westkapelle een huis waarin de politie flink wat hennepplanten aantrof en twee maanden voorwaardelijk krijgt. „Hij gaat zijn vakantiedagen ge bruiken om de werkstraf uit te voeren. Dat is ook een vorm van een boete betalen." Drie jongens hadden de inwoner van de Middelburgse wijk Dau- wendaele mishandeld. En vervol gens liepen ze bijna elke dag langs zijn huis en maakten heel luid op merkingen over zijn gezondheid. De man vond dat het afgelopen moest zijn. Daarom deed hij 24 juli vorig jaar een greep in zijn ge reedschapskist en rende met een handbijl de straat op 'om te drei gen'. Politierechter Ruud Verhoeven noemde dreigen ernstig. Hij ver oordeelde F. G. (55) tot een cel straf van twaalf dagen, die hij al in voorarrest heeft uitgezeten, en een voorwaardelijke werkstraf van zestig uur. Het Watersnoodhuis in Stave nisse is weer opgekrabbeld na de twee inbraken in het afgelo pen jaar. Dankzij giften kan het museum weer bijna als van ouds draaien. „We zijn aan het bekomen van de schrik", zegt Flip de Rijke van het kleine mu seum. „We kunnen nu de mees te dingen weer laten zien." In oktober 2015 was de eerste inbraak en in juni van dit jaar was het weer raak. De inbre kers) hebben zowat alles van waarde meegenomen en vooral bij de laatste inbraak ontstond een enorme ravage. Het archief werd overhoop gehaald en de brandkast gekraakt. Het mu seum over de Watersnoodramp in Stavenisse zat daardoor in zak en as. Geld om bijvoor beeld de beeldschermen te ver vangen was er niet. Maar gulle gevers en bezoekers hebben het museum er weer bovenop ge holpen. Het Watersnoodhuis is gevestigd in het oude gemeen tehuis van Stavenisse en laat de geschiedenis van de Ramp van 1953 in het dorp zien. In Stave nisse vielen veel slachtoffers. IN DE REGIO VERWEVEN MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 18 augustus 2016 Grootste disco van Renesse sluit Ton van den Nouweland Renesse Emile Calon Middelburg Melita Lanting Stavenisse RENESSE Orgelconcert in Jacobuskerk In de Jacobuskerk aan de Lange Reke in Renesse is van avond een orgelcon cert van Joost de Nooijer. Het concert begint om 20.00 uur. De kerk is open om 19.00 uur. De toegang is vrij, wel wordt er een col lecte gehouden ter dekking van de kos ten. KWADENDAMME Vleermuizen zoeken Natuurmonumenten houdt vrijdag 26 au gustus de activiteit 'vleermuizen zoe ken' bij de Zwaakse Weel. Om 20.00 begint de jacht op vleermui zen en deze duurt tot ongeveer 22.00 uur. Het verzamel punt is het infopunt van Natuurmomu- menten aan de Zwaaksedijk 5 in Kwadendamme. De kosten bedra gen 5 euro voor le den van Natuurmo numenten, niet-le- den betalen 8 euro. Kinderen tot en met 12 jaar betalen 7 eu ro, kinderen van OERRR betalen 4,00 euro. ZIERIKZEE De vierde editie van 'Verweven', een markt in Zie- rikzee waar handwerken centraal staat, wordt gehouden op zaterdag 20 augustus. Deze markt biedt alles op het gebied van handwerken: quil ten, vilten, ruige wol, bewerkte wol, zijde producten, antropo sofische poppen, weven, batik, handgeschilderde shawls, handgemaakte jasjes, duurzame garens, spinnen en spinnen- wielen, handgeweven stoffen en boeken. In totaal zijn er zo'n vijftig stands te bezoeken op het Havenplein tussen 10.00 en 17.00 uur. Om 13.30 en 15.00 uur verzorgt Streek- drachtvereniging De Arke een modeshow in de muziektent aan het Havenplein. Meer informatie is te vinden op organisa- tiebureauguusjepoot.nl. archieffoto ronald den dekker BROUWERSHA VEN De Kunstcadeauwin kel, 11.00-17.00 uur: Gastexpositie Nortrud Be- cher-König; BRUINISSE Brusea, 11.00-16.00 uur: Demonstratie mosselen koken en proeven tegen klei ne vergoeding; BURGH-HAAM- STEDE Boswachterij Wes- terschouwen, 19.00 uur: Excursie Netvis- sen op het Noord zeestrand; Burghse Schoole, 12.00- 16.00 uur: Openstel ling museum; Cen trum Haamstede, 8.00 uur: Kinderrom melmarkt; Kerk in Burgh, 13.30-16.30 uur: Expositie Bosch in Burgh; Pannekoekenmolen de Graanhalm, 12.00-20.00 uur: Ex positie Appie Bonis microfotografie; DREISCHOR Goemanszorg, 11.00-17.00 uur: Wisselexpositie Zeeuwse dialecten en streekdrachten; Wijnhoeve De Klei ne Schorre, 11.00 uur: Rondleiding en wijnproeverij; KERKWERVE De Heerenkeet, 10.00-17.00 uur: Ex positie Marian Schellekens; OUDDORP Inspiratiecentrum Grevelingen, 19.00-23.00 uur: Ga me Play avond; RENESSE Atelier uit de kunst, 10.30-16.00 uur: Zo- merexpositie Marga Meijrink; Evenemen tenterrein tegen over de Stulp: 19.00 -23.00 uur: Live aan de kust Say Keys; Strandpaviljoen de Branding, 12.30- 16.30 uur: Sport- break Renesse; SCHARENDIJKE Bethlehemkerk, 13.30-16.00 uur: Kunst en koffie in de kerk; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling mu seum; Fizi, 20.00 uur: Knielen op een bed violen; Gasthuiskerk, 13.30-16.30 uur: Openstelling kerk; Kaaskenswater, 20.00-21.30 uur: Zo merse Zhineng Qi gong bijeenkomst; Korenmolen de Hoop, 9.30-16.30 uur: Openstelling molen; Museumha ven, 13.00-16.30 uur: Haal je diploma leerling-scheepstim merman; Nieuwe Haven; Noordhaven poort, 13.00-16.00 uur: Tentoonstelling Noordhavenpoort; Stadhuismuseum, 13.00 uur: Zomer- workshop voor kin deren Beleef de Zeeslag; ZONNEMAIRE Haven Bommenede, 14.00-17.00 uur: Ex cursie en yoga op de Veermansplaat;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68