15 Juventus is ook na het vertrek van Pogba titelfavoriet De Serie A, die zaterdag begint, krijgt met Inter-trainer Frank de Boer en zeven potentiële internationals weer een Nederlands tintje. Braafheid keert terug bij FC Utrecht Ola John blijft in Engeland Ramselaar op weg naar PSV rank de Boer zal met Inter de strijd moeten aangaan met het naar ver wachting onge naakbare Juventus. „Niemand is onver slaanbaar. Ze hebben een gewel dig team en het zal moeilijk wor den, maar ons doel is om zo dicht mogelijk bij ze in de buurt te ko men", zo zegt hij tegen tegen La Gazzetta dello Sport. De Boer was vereerd toen Inter- nazionale zich vorige week voor hem meldde als opvolger van de midden in de voorbereiding ont slagen Roberto Mancini. De Noord-Hollander wil de hoogge spannen verwachtingen wel tem peren. „Na vier maanden zal mijn Inter zichtbaar zijn. In januari zul len we zien hoe ver we zijn", al dus De Boer. „De Serie A is en blijft een goe de en uitdagende competitie", stel de hij bij zijn presentatie. De Boer heeft oog voor het roemruchte ver leden van de club en groeide op in de tijd dat de Serie A nog toonaan gevend was. Hij heeft er zelf nooit gespeeld, maar wie herinnert zich niet het gouden AC Milan van eind jaren 8o met Ruud Gullit, Frank Rijkaard en Marco van Bas ten? In die tijd was de Serie A wat de Premier League nu is: een bol werk waar de groten der aarde hun kunsten vertoonden. Die sta tus behield de competitie tot de eerste helft van het vorige decen nium. Milan, Inter en Juve domi neerden zowel in eigen land als daarbuiten. Toen trad het verval in. Na vier maanden zal mijn Inter zichtbaar zijn. In januari zien we hoe ver we zijn De Serie A wordt bedolven onder omkoopschandalen. De financiën worden, mede door teruglopende sponsorcontracten, minder. De veelal verouderde stadions blijven halfleeg. Het gevolg is dat de Itali anen terrein verliezen ten opzich te van de andere competities. Kentering Deze zomer lijkt er sprake te zijn van een kentering. Juventus is wel iswaar zijn sterspeler Paul Pogba kwijtgeraakt, die voor het record bedrag van 105 miljoen euro terug keerde naar Manchester United, maar anticipeert direct door com petitiegenoten AS Roma en Napo li te beroven van de toppers Mira- lem Pjanic en Gonzalo Higuain. De concurrentie lijkt daarmee op het eerste oog verzwakt, maar de ze clubs hebben het binnengekre gen geld ook meteen uitgegeven. Door het geld dat Manchester United Italië inpompt, wordt de competitie weer een stukje ster ker. Nu het geld kan rollen zoals het vroeger deed, kunnen er ook weer goede spelers en jonge talen ten worden aangetrokken. Zo legde Napoli zonder blikken of blozen 32 miljoen euro neer voor Arek Milik. Geen erkende topspits, maar dat kan de oud-Aja- cied in Italië wel worden, zo zegt ook zijn voormalige trainer Frank de Boer. „Hij kan het zeer goed doen", zo denkt hij. „Arek is een echte spits, die het beste tot zijn NEDERLANDERS recht komt in een 4-4-2-systeem. Hij heeft energie, kwaliteit en bo vendien een geweldig schot in zijn linkerbeen. Misschien is een 4-3-3-formatie minder geschikt voor hem, maar hij is nog jong en kan zich nog flink verbeteren. Hij is niet de snelste, maar er zit nog veel rek in. Als Milik sneller zou zijn, dan zou hij misschien wel net zo veel kosten als Higuain." Het Inter van De Boer moet sa men met Napoli, AS Roma en La zio Roma proberen het Juventus dit seizoen eindelijk weer moei lijk te maken. Met name Napoli zal na de recente transfer van Hi guain gebrand zijn op een mooie strijd met zijn rivaal. Voorlopig duurt de hegemonie van de Oude Dame al vijf seizoenen en ook dit jaar is Juve de te kloppen ploeg. donderdag 18 augustus 2016 VOETBAL Edson Braafheid komt dit seizoen uit voor FC Utrecht. De 33-jarige verde diger tekent een contract voor een jaar. De oud-spe ler van onder meer FC Twente, Lazio, Bayern Mün- chen en Celtic trainde in de voorbereiding naar het seizoen al mee. Hij voldeed daarbij aan de verwachtin gen van trainer Erik ten Hag. Braafheid speelde tus sen 2003 en 2007 al 82 wedstrijden voor FC Utrecht en kwam tussen 2009 en 2011 tien keer uit voor Oranje. Hij was mee naar het WK in Zuid-Afrika en viel in tijdens de verlo ren finale tegen Spanje. VOETBAL Ola John speelt dit seizoen voor Wolverhampton Wan derers. De club uit het En gelse Championship huurt de 24-jarige aanvaller voor één seizoen van Benfica, dat bovendien het contract van de oud-speler van FC Twente met één jaar ver lengt tot medio 2019. John leek afgelopen week nog op weg naar Toulouse. De Franse club kwam echter niet tot een akkoord met Benfica over het te betalen percentage van zijn salaris. John, eenmalig internatio nal, was afgelopen seizoen namens Reading al actief in het Championship. VOETBAL PSV en FC Utrecht nade ren een akkoord over de transfer van Bart Ramse laar, maar volgens de club uit Eindhoven is er nog een verschil van enkele tonnen tussen vraag en aanbod. Als de partijen er financieel uitkomen en Ramselaar de medische keuring door staat, tekent hij naar ver wachting een vijfjarig con tract bij PSV. De 20-jarige jeugdinternational wordt naar Eindhoven gehaald om klaargestoomd te wor den als belangrijke schakel op het middenveld. Wan neer bijvoorbeeld Andrés Guardado of Davy Pröpper volgende zomer vertrekt. De Boer moet met Inter voor meer spanning zorgen Martijn Zeven Rotterdam Frank de Boer, trainer Inter Dit seizoen zijn er zeven Nederlandse voetballers ac tief in de Italiaanse Serie A. Al die spelers zijn Nederlands international of hebben de po tentie om dat te worden. Stefan de Vrij (Lazio) Ricardo Kishna (Lazio) Wesley Hoedt (Lazio) Kevin Strootman (AS Roma) Jonathan de Guzman (Napoli) Timo Letschert (Sassuolo) Kevin Diks (Fiorentina) De nieuwe Inter-coach Frank de Boer tempert de hoge verwachtingen. Hij zegt een paar maanden nodig te hebben om de ploeg naar zijn hand te zetten, foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 64