Medailles na dag 12
10
OLYMPISCHE SPELEN RIO 2016
Medaille-
spiegel
Top-3
Waar liggen
onze kansen?
PEKING2008 ATHENE2004 SYDNEY2000
Dag1
Dag 9
Dag 2
Dag 10
Dag 3
Dag 11
Dag 4
Dag 12
Dag 5
Dag 6
Dag 7
Dag 8
PROGRAMMA
Hockey:
om brons Ned-Dui (m)
Beachvolleybal:
om brons Ned-Rus (m)
Handbal/Volleybal:
halve finale (v)
donderdag 18 augustus 2016
GO
RIO 2016
8 #3 #3 totaal 14
LONDEN 2012
5*4*6 totaal 15
4 5 4 totaal 13 *4*7*8 totaal 19 *8*6*3 totaal 17
Dorian van
Rijsselberghe
(zeilen, RS:X)
Anna van der
Breggen (wiel
rennen, weg)
Sharon van Rou
wendaal (10km
open water)
Sanne Wevers
(turnen, balk)
Anicka van
Emden (judo,
-63 kg)
Weertman (10km
open water)
Bouwmeester
(laser radial)
Büchli (keirin)
Tom Dumoulin
(tijdrit, wielr.)
Anna van der
Breggen (wiel
rennen, tijdrit)
Roeien,
dubbelvier (v)
Roeien, lichte
dubbeltwee (v)
Elis Ligtlee
(baanwielrennen, 20
keirin)
Roeien, acht (m)
15
Sydne: (25)
Athene (22
Londen (20)
Peking (16)
Rio (14)
MEDAILLESTAND BIJGEWERKT TOT WOENSDAG 22.15 UUR
f2io2o\6
1. Verenigde Staten
Groot-Brittannië
China
Rusland
Duitsland
6. Frankrijk
Italië
8. NEDERLAND
Australië
10. Japan
11Zuid-Korea
12. Hongarije
13. Kenia
14. Spanje
15. Nieuw-Zeeland
16. Brazilië
17. Kazachstan
18. Canada
19. Kroatië
20. Jamaica
21. Noord-Korea
22. Cuba
23. Polen
24. Colombia
25. Oezbekistan
26. Zwitserland
België
28. Thailand
Griekenland
30. Argentinië
31. Iran
32. Zuid-Afrika
33. Oekraïne
34. Zweden
35. Denemarken
36. Armenië
Vandaag (Nederlandse aanvangstijden)
12.30 uur Golf (v): tweede ronde
13.30 uur Badminton (v): enkelspel, halve finales
14.00 uur Kano (m): dubbelkayak, 1000 meter, B- en A-
finale; enkelkayak, 200 meter, B- en A-finale
14.00 uur Taekwondo: -57 kg (v) en -68 kg (m), laatste 16
14.30 uur Atletiek: tienkamp (m, 110 horden), kogelstoten
(m, kwalificatie); hoogspringen (v, kwalificatie)
15.00 uur Schoonspringen (v): 10-meterplank, 1/2 finales
15.00 uur Moderne vijfkamp (v): schermen, plaatsing
15.00 uur Worstelen: freestyle, -53 kg, -63 kg en -75 kg
15.04 uur Kano (v): enkelkayak, 500 meter, B- en A-finale
15.30 uur Badminton (v): dubbelspel, duel om brons
16.00 uur Triatlon (m)
16.00 uur Waterpolo (m): duels om plaats 5-8
16.20 uur Atletiek: 4x100 m (m/v series), tienkamp (m, discus)
16.30 uur Badminton (m): dubbelspel, om brons en finale
17.00 uur Hockey (m): duel om brons
17.15 uur Waterpolo (m): halve finales
18.00 uur Synchroonzwemmen (v): teams, techn. routine
18.00 uur Volleybal (v): halve finales
18.05 uur Zeilen (m/v): 49er, medal races
18.25 uur Atletiek: tienkamp (m, polsstokhoog),
18.30 uur BMX (m): kwartfinales
19.15 uur Boksen: 1/2 finale vlieg (v), bantam (m), midden (m)
19.30 uur Moderne vijfkamp (m): schermen, plaatsing
20.00 uur Basketbal (v) en handbal (v): halve finales
21.00 uur Schoonspringen (v): 10-meterplank, finale
22.00 uur Hockey (m): finale
23.35 uur Atletiek: speerwerpen (m, kwal.), kogelstoten
(m, finale), speerwerpen (v, finale), 800 meter
(v, halve finales), tienkamp (m, 1500 meter)
03.00 uur Beachvolleybal (m): duel om brons
03.15 uur Atletiek: 400 horden (v, finale), 200 m (m, finale)
05.00 uur Beachvolleybal (m): finale
De eindstrijd van Londen is vier
jaar later in Rio de troostfinale.
Tijd: vanaf 17.00 uur
Alexander Brouwer en Robert
Meeuwsen willen die plak.
Tijd: vanaf 03.00 uur
ATLETIEK
Mannen. Hoogspringen: 1. Drouin (Can)
2,38,2. Barshim (Qat) 2,36 3. Bonda-
renko (Oek) 2,33.110 meter horden.
1. McLeod (Jam) 13,05,2. Ortega (Spa)
13,17,3. Bascou (Fra) 13,24.3000 meter
steeple: 1. Kipruto (Ken) 8.03,28, 2.
Jager (VS) 8.04,28,3. Kemboi (Ken)
8.08,47.
Vrouwen. 1500 meter: 1. Kipyegon
(Ken) 4.08,92,2. Dibaba (Eth) 4.10,27 3.
Simpson (VSt) 4.10,53,5. Hassan 4.11,23.
GEWICHTHEFFEN
Mannen, +105kg: 1. Talakhadze (Geo)
(215 258) 473 (wr), 2. Minasyan (Arm)
(210 241) 451,3. Turmanidze (Geo) (207
241) 448.
HANDBAL
Vrouwen, kwartfinales: Rusland - An
gola 31-27 (18-14), Noorwegen - Zweden
33-20 (19-7).
HOCKEY
Vrouwen, halve finales: Nederland -
Duitsland 1-1 (1-1). 11. Schutze 0-1 SC,
16. Paumen 1-1 sc. Nederland wint na
shoot-outs 4-3.
Groot-Brittannië - Nieuw-Zeeland 3-0.
PAARDENSPORT
Springen, landenwedstrijd: 1. Frankrijk,
2. Verenigde Staten, 3. Canada en Duits
land, 7, Nederland,
SCHOONSPRINGEN
Mannen, 3 meterplank: 1. Yuan (Chn)
547,60,2. Laugher (GBr) 523,85,
3. Hausding (Dui) 498,90.
TAFELTENNIS
Vrouwen, landenwedstrijd: 1. China,
2. Duitsland, 3, Japan.
VOETBAL
Mannen, halve finales: Brazilië - Hondu
ras 6-0.
Vrouwen, halve finales: Brazilië - Zwe
den 0-0 (Zweden wint na strafschoppen
3-4), Canada - Duitsland 0-2.
VOLLEYBAL
Vrouwen, kwartfinales: Servië - Rus
land 25-9 25-22 25-21, China-Brazilië
15-25 25-23 25-22 22-2515-13. Halve fi
nales: Nederland - China en Servië - VS.
WORSTELEN
Grieks-Romeins. Mannen, -98kg:
1. Aleksanjan (Arm), 2. Cabrera (Cub),
3. Ildem (Tur) en Rezaei (Irn).
Cao Yuan, winnaar op de 3-meterplank. fotoepa
Twee Oranje-teams die voor het
eerst de finale kunnen halen.
Tijd: vanaf 20.30/03.15 uur
De Spaanse basketballer Felipe Reyes krijgt een elleboog van de Fransman Kim
Tiilie. De overtreding deert Spanje niet. De wedstrijd in de kwartfinale wordt over
tuigend met 92-67 gewonnen, fotoap