9 Groen water Verkeerd bad Plasje voor atleet Hand geweigerd Persbus beschoten donderdag 18 augustus 2016 GO Ineens was het water in het zwembad van de waterpoloërs en schoonspringers groen. Een gek gezicht. De organisa tie zat met de handen in het haar. Onderzoek wees uit dat een aannemer tachtig liter wa terstofperoxide aan het water had toegevoegd om het te rei nigen. Hij wist echter niet dat het middel niet werkt als er chloor in het water zit. De Amerikaanse schoonspring- ster Abby Johnston zei er mis selijk van te worden en sprak over 'een moeras', maar medici beweerden dat het water geen gevaar was voor de gezond heid. Toen de organisatoren daarna het water maar niet schoon kregen, werd een drastische maatregel geno men: het bad leeg laten lopen en vullen met blauw water uit een oefenbassin. Het kon natuurlijk niet uit blijven in de organisatori sche chaos in Rio. Sporters werden door buschauffeurs bij de verkeerde accommoda tie afgezet. Het overkwam ook Ranomi Kromowid- jojo voor haar halve fi nale op de 50 meter. Ze belandde bij het zwembad voor het waterpolo en schoonspringen. 'Kromo' was gelukkig niet de enige, dus werd snel het programma aangepast en werden een paar huldigingen naar voren gehaald. „Ik was dus nog op tijd", zei Kromowidjojo. „Maar het is wel raar dat zoiets op de Olympische Spelen gebeurt. Je moet hier erg flexibel zijn." ROIICW Hij zei dat het allemaal een groot misverstand was. De Ke- niaanse atletiektrainer John Anzrah deed zich voor als 800-meterloper Ferguson Ro- tich toen er zich drie doping- controleurs in het Olympisch Dorp meldden. Anzrah be weerde dat hij de accreditatie van de atleet had geleend om de eetzaal binnen te kunnen. „Het was alleen bedoeld om gratis te kunnen eten, meer niet", vertelde Anzrah. „Ik heb meteen gezegd dat ik Rotich niet was, maar ze geloofden me niet. Ik werd meegenomen naar een kamertje en ze zei den dat ik moest plassen. Dat heb ik niet gedaan, maar ik heb wel een formulier gete kend om tijd te rekken voor Ferguson." De ploegleiding kende geen genade en stuurde Anzrah naar huis. Ook judoka Islam El Shehaby moest de Spelen eerder verla ten dan hij wilde. De Egyptische chef de mission stuurde hem weg, nadat de sporter had geweigerd zijn te genstander uit Israel, Or Sasson, op de mat een hand te geven. Sasson won de partij, stak zijn hand uit naar El Shehaby, maar die schudde alleen zijn hoofd. Het kwam hem op boegeroep van het publiek te staan. El Shehaby is een con servatieve moslim. Het IOC gaf hem een waarschuwing en droeg het olympisch comité van Egypte zijn sporters op 'de olym pische waarden' bij te brengen en hen te vertellen dat ze tegen standers sportief en met respect behoren te bejegenen. Zelfs journalisten zijn niet vei lig in Rio. Er werd een bus met verslaggevers beschoten en er sneuvelde een ruit. De politie zei echter niet zeker te weten of dat door een kogel kwam of door een steen. „Het waren geweerscho ten", beweerde een vrouwelijke reporter, Lee Michaelson, die vroeger officier in het Ameri kaanse leger was. „Ik weet pre cies hoe die klinken." Michaelson beschreef hoe het tijdens het ha chelijke moment in de bus aan toe was gegaan. „Ik hoorde scho ten en een ruit breken. Iemand riep: ga liggen, ga liggen, we wor den beschoten." Enkele journalis ten raakten licht gewond door glas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58