nieuwe miskleun op groot toernooi Is Merckx voor België of voor zijn kleinzoon? Rol Donners bij KNHB I 5 vier reddingen in de shoot-outs gaf me vertrouwen." Duitsland miste de zevende shoot-out, Hoog besliste de serie daarna. „Ik wist dat ik hem ging maken. Maar dit heeft me vijfjaar van mijn leven gekost." Naomi van As stond de pers dui zelig te woord. „Ik kon wel kotsen van de stress. Ik heb alle goden ver zocht Joyce te helpen. Ze is de beste keepster van de wereld." Van As nam geen shoot-out, Pau- men doet dat sinds een misser op Ik wist dat ik hem ging maken. Maar dit heeft me vijf jaar van mijn leven gekost het EK van 2013 ook niet meer. De spanning bij de captain, afgezon derd van haar team, was fascine rend om te zien. „Dit hoort er ken nelijk bij op de Spelen", verwees ze naar de halve finale van Londen, waarin dus ook al shoot-outs nodig waren tegen Nieuw-Zeeland. Ook toen liep het goed af: Oranje won er na Peking het tweede goud op rij. Morgen kan de trilogie worden voltooid. Jeroen Hertzberger (30) en Jaap Stockmann (32) nadert het einde van hun interlandcarrière. Het woord is aan de volgende generatie. Jorrit Croon (18) liet zien een toptalent te zijn. De rest moet uit Jong Oranje komen. Een probleem daarbij is de competitie, de hoofdklasse. Die stroomt weer vol met buitenlandse spelers. Die staan de ontwikkeling van de jeugd in de weg én Nederland leidt zo zijn eigen concurrenten op. Een Belg van Den Bosch, Sebastien Dockier, was dinsdag één van de beste spelers. De term buitenlanderquotum valt daarom weer. Zoiets kunnen clubs afspre- ken, maar iedereen wil kampioen worden. De bond kan een nieuwe bemiddelingspoging wagen. Maar de KNHB moet eerst eens grondig analyseren wat er tegen België misging. Want dat is een verhaal apart. HOCKEY (M) België kan vanavond geschiede nis schrijven met winst in de fi nale tegen Argentinië. Bij die ploeg staat de kleinzoon van wielerlegende Merckx op het veld, Luca Masso. Alsof het zo moest zijn. De 22- jarige Masso was reserve van de ploeg, verbleef buiten het Olym pisch Dorp en mocht afgelopen weken alleen meetrainen. Maar de Argentijnen kampen voor de belangrijkste wedstrijd uit hun historie met twee blessuregeval len en dus is Masso bij het team gehaald. Hij is de zoon van Sabrina Merckx, de dochter van Eddy, en Eduardo Masso, een in Argenti nië geboren Belgische oud-ten nisser die in 1991 op plek 56 van de wereldranglijst stond. Luca Masso heeft een dubbele nationaliteit. Hij speelt in de Bel gische competitie bij Waterloo Ducks en kwam in diverse Belgi sche jeugdselecties uit. Maar in het team onder 21 jaar kreeg hij steeds minder speeltijd. „De Belgische federatie liet me weten dat ik Rio niet zou halen, dus ben ik ingegaan op het ver zoek van de Argentijnse bonds coach om voor dat land uit te ko men. Een makkelijke beslissing was het niet, maar ik ben er fier Mijn opa heeft me meteen gezegd dat hij me altijd zou steunen op dat ik de Olympische Spelen heb gehaald. En mijn opa heeft me meteen gezegd dat hij me al tijd zou steunen", vertelde Masso voorafgaand aan het toernooi aan de Belgische sportzender Sporza. Om er hoopvol aan toe te voegen: „Hopelijk keren België en Argen tinië allebei terug met ereme taal." Die droom van Masso wordt dus werkelijkheid. Maar met dit waanzinnige scenario had hij vast geen rekening gehouden. De Algemene Vergadering moet de benoeming in november nog officieel bekrachtigen, maar ging al wel akkoord met de voordracht van Donners (foto) door het be stuur. De oud-international moet ook nog terugtreden uit het be stuur van HC Den Bosch, maar heeft de club al wel op de hoogte gesteld van haar nieuwe baan. De 42-jarige Donners was lange tijd re cordinterna tional met 234 interlands. Ze stond mede aan de basis van de succesperiodes van Oranje en Den Bosch, dat vanaf 1998 liefst zeven tien keer de landstitel veroverde. In 2007 stopte Donners, na haar tiende landstitel met Den Bosch. Na haar carrière werd ze bestuurs lid tophockey bij die club. donderdag 18 augustus 2016 GO van de wereld' - Ellen Hoog (30) Wat is Oranje onder Max Cal- das opgeschoten? fotoanp DERDE PLAATS Vandaag 17.00 uur Nederland - Duitsland FINALE Vandaag 22.00 uur België - Argentinië Luca Masso, kleinzoon van wielerlegende Eddy Merckx (inzet), staat met Argentinië in de finale tegen België, fotosbelgaenepa Wielerlegende Eddy Merckx noemde tennissers ooit janet- ten, mietjes. Wat de grootste sportheld van België precies van hockey vindt, is niet be kend. Hij zal vanavond in elk geval wel kijken naar de olym pische hockeyfinale. Rik Spekenbrink Rio de Janeiro - Luca Masso (22) Mijntje Donners volgt in no vember Marjolein Bolhuijs-Eijs- vogel op als commissaris top- hockey vrouwen bij de KNHB. Dat heeft de hockeybond be vestigd. Rik Spekenbrink Rio de Janeiro

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54