Kloetinge gaat onderuit O 12 ZEELANE Seizoen al voorbij voor Hubregtse Van Althuis wint tweede zwemtocht Van de Plasse ligt op koers voor NK Nieuwe opleidingsploeg Sunweb-Giant trekt Jarno Mobach, de Zeeuws-Vlaamse winnaar van Parijs-Roubaix voor junioren, zet een belangrijke stap in zijn loopbaan. Het voetbalseizoen van Jeremy Hubregtse (rechts) is al ten einde nog voordat hij een competitieduel heeft gespeeld bij zijn nieu we club ASWH. De buitenspeler uit Scha- rendijke, die vorig seizoen voor Goes uit kwam, verdraaide in de oefencampagne te gen Lombardijen zijn knie. De orthopeed ging uit van een blessure aan de meniscus of knieband, maar sloot het ergste niet uit. Dat laatste bleek terecht. De mri-scan maak te duidelijk dat de Scharendijkenaar zijn voorste kruisband heeft afgescheurd. Na de operatie, waarvan de datum nog niet be kend is, verwacht Hubregtse een herstelpe riode van negen maanden. Remco van Althuis heeft gisteravond de zwemtocht van Dishoek naar Zoutelande ge wonnen. De zwemmer uit Breda realiseerde bij de wedstrijd over vier kilometer een tijd van 39.37 minuten. Hij troefde Klaas van Beek uit IJmuiden af: 39.49. Floris Kotterink (Leidschendam) legde beslag op de derde plek. Hij kwam tot een tijd van 39.52. Beste Zeeuw werd Jan Brink. De Vlissinger eindig de als vierde in een tijd van 40.20. Bij de vrouwen was Simone de Rijcke uit Hulst een klasse apart. Ze noteerde een tijd van 41.37 minuten. Er waren 194 deelnemers. PAARDENSPORT Cristiaan van de Plasse ligt op koers voor het NK begin september. De Zeeuws kam pioen was tijdens de Vakantie Jumping in Nieuw- en Sint Joosland in de klasse Z met de merrie Delta Mossel Flora de L'Imperme- able de beste. Met de overwinning in M onderstreepten zus Carolein en de ruin Eros de dominantie van de Delta Mossel springstal uit Yerseke. Na een rustige eerste fase stuurde Cristiaan van de Plasse de Tangelo van de Zuudhoeve dochter scherp wendend in de hoogste ver snelling in 29,63 seconden door de beslissen de fase. Een tijd waar zijn zeven achtervol gers zich op stuk beten. „Flora is in super- vorm", zei de winnaar na afloop. In de klas se M behaalde Carolein van de Plasse met de ruin Eros in 29.47 seconden de winst. Wielrennen Voetbal Voetbal Jarno Mobach rijdt de ko mende twee jaar voor de opleidingsploeg van Sunweb-Giant, het hui dige Giant-Alpecin. Dat maakte de ploeg gisteren op de achttiende verjaardag van de ren ner bekend. Mobach zag daarmee zijn uitstekende prestaties als ju nior beloond worden met een kans op het derde hoogste wieier- niveau. „Een mooi verjaardagscadeau", zo omschrijft de Zeeuws-Vlaamse coureur zijn overstap naar de oplei dingsploeg van het huidige Giant-Alpecin. Na zijn overwin ningen in Zepperen-Zepperen en de prestigieuze junioreneditie van Parijs-Roubaix was zijn seizoen ei genlijk al geslaagd, maar de over stap naar een continentale ploeg is voor hem de kers op de taart. „Ik voel me vereerd en ben blij met de erkenning van zo'n grote ploeg." Begin juni kwam Mobach voor het eerst in contact met Giant-Al pecin. „Ik was uitgenodigd voor de zogeheten Ger- Les AMIS DE PARIS-ROUBAIX man Talent Days op 7,8 en 9 juni in de Eifel", vertelt de jonge wiel renner. „Samen met zo'n tien an dere junioren, voornamelijk Duit se renners, hebben we daar aller lei tests afgelegd en getraind. Er waren ook veel begeleiders van de ploeg aanwezig. Het waren dus heel leerzame dagen voor mij." Progressie De internationale wielerploeg was onder de indruk van Mobach en ging met hem in gesprek. Hij kon in de tussentijd ook nog op in teresse van andere ploegen reke nen, maar koos uiteindelijk toch voor het gloednieuwe opleidings team. „Ik denk dat ik bij Giant veel progressie kan boeken", verklaart de renner uit Philippine zijn keu ze. Mobach heeft namelijk de nodi ge ambitie en denkt dat hij nu de juiste weg in slaat om die na te ja gen. „Mijn doel is om uiteindelijk door te stromen naar de World- Tour, het allerhoogste wielerni- veau. Ik denk dat ik daarvoor bij de opleidingsploeg van Giant-Al pecin op de juiste plaats zit." Sterk Hij komt bij die ploeg bekende na men als Clément Betouigt-Suire en Max Kanter tegen. Laatstge noemde won vorig jaar de Ju nioren Driedaagse, terwijl de Fransman Betouigt-Suire af gelopen jaar nog tweede werd op het wereldkampioen schap voor junioren. „Het wordt een sterke ploeg, maar dat zal juist gunstig voor mijn ontwikkeling zijn." Mobach is bovendien blij dat hij al relatief vroeg duidelijkheid heeft over volgend jaar. Want het vinden van een nieuwe werk gever kan tegenwoordig wel eens een hele klus zijn. „Ik realiseer me dat het in deze tijd niet gemakkelijk is om een ploeg te vinden", geeft hij aan. „Doordat het Rabobank Develop ment Team eind 2016 wegvalt, worden de plekken zelfs nóg schaarser. Ik ben dan ook opge lucht dat ik een mooie ploeg voor Mijn doel is om door te stromen naar de World Tour, het hoogste niveau volgend jaar gevonden heb." Bij zijn nieuwe ploeg zal Mo bach naar alle waarschijnlijkheid het wielrennen gaan combineren met een studie Bewegingsweten schappen aan de universiteit van Gent. „Ik heb dit jaar mijn vwo-di- ploma behaald, maar ik ben van plan om verder te studeren", legt hij uit. „Het is immers nog wel heel vroeg om volledig als professional te leven en ik wil graag nog iets achter de hand hebben. We gaan zien hoe die combinatie van wiel rennen en studeren verloopt, maar ik heb zeifin elk geval het De start van Kloetinge in Lim burg was dramatisch. Na anderhal ve minuut stond de Bevelandse ploeg al op achterstand door een treffer van Björn Latten. Maar daarna herpakten de Zeeuwen zich en werd de ene na de andere kans gecreëerd. Toch bleef Kloetinge ook in die betere fase lang tegen een achter stand aankijken. Tom de Bonte, Corné de Jonge en Tom Wuyts slaagden er niet in om uit kansrij ke positie de gelijkmaker binnen te knallen. Op slag van rust was het dan toch raak. Uit een voorzet van Wuyts kopte de jarige Roy Mulder de verdiende 1-1 tegen de touwen. Het vertoonde spel van Kloetin ge beloofde veel goeds voor het tweede bedrijf. Maar waar het in de eerste helft kansen regende, wa ren de mogelijkheden na rust schaarser. In de 49ste minuut was Mulder uit een vrije trap dichtbij zijn tweede goal, maar zijn poging ging rakelings over. „We hadden het al lang moeten afmaken", vond Van der Zouwen. „We kre gen wel acht grote kansen." Omdat beide ploegen in het res tant van de wedstrijd ook niet tot scoren kwamen, moesten verlen- Bevelandse ploeg verliest in voorronde KNVB-bekertoernooi met 3-1 van Schaesberg gingen de beslissing brengen. Ook nu begon Kloetinge als de bovenli- donderdag 18 augustus 2016 VOETBAL ZWEMMEN Brian van Goethem legde In een wieler koers voor elites met en zonder contract in het Belgische Heusden beslag op een veer tiende plaats. De renner uit Sluiskil, die voor Roompot Oranje Peloton uitkomt, maakte deel uit van een kopgroep van zeventien ren ners. De overwinning ging naar de Belg Ti mothy Dupont. Groene Ster Vlissingen werkt dit weekein de in de aanloop naar de competitie in de ere divisie een trainingsweekend af. De zaalvoet balploeg verblijft in Gent en speelt twee oefen duels. Vrijdag is FT Antwerpen de tegenstan der, een dag later wordt tegen ANB Hamme gespeeld. De competitie begint op 17 septem ber. II Marco Minnaard uit Wemeldinge (Wanty Groupe Gobert) is bij de beste twintig geëindigd in de tweede etappe van de Tour du Limousin. Hij fi nishte in dezelf de groep als win naar Roman Mai- kin. Nick van der Lijke uit Middel burg werd 140ste op 9.25 minuten. 2-I Bart Deprez uit Kortgene heeft met ASWH de tweede voorron de van de KN- VB-beker be reikt. De Zuid-Hollanders wonnen met 2-1 van Chevre- mont. Deprez viel in de 80ste minuut in. I Het districtsbe kerduel tussen za terdag-derdeklas ser Noad'67 en zondag-vijfdeklas- ser NVS begint za terdag een uur eerder. De wed strijd zou aanvan kelijk om 17.00 uur beginnen, maar er wordt nu om 16.00 uur af getrapt. Een mooi cadeau Job de Feijter Philippine Jarno Mobach won dit seizoen Parijs-Rou baix en kreeg een kassei als prijs. —Jarno Mobach Het KNVB-bekertoernooi zit er voor Kloetinge na één duel al op. In de eerste voorronde ging de ploeg van trainer Arie van der Zouwen gisteren na verlenging met 3-1 onderuit bij de Limburg se zondag-eersteklasser Schae- sberg. Daniel Vervelde Vlissingen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45