WAT IK VROEGER WILDE WORDEN ZEELAND 11 Anna Houtman (26) is mede-eigenaar van Brasserie Jong in Vlissingen. Ze wilde als meisje niets liever dan zieke dieren beter maken. De castratie van een konijn frustreerde die ambitie. Dierenarts ren. Ik wilde zieke dieren beter ma ken, gewoon uit liefde voor die- Toen ik een jaar of acht was, mocht ik een middag meelo pen met een dierenarts. Dat was di rect het begin van het einde van de droom, want de dierenarts moest die middag een konijn, een rammelaar, castreren. Vreselijk en griezelig vond ik het. De liefde voor dieren is gebleven, maar ik heb niet echt mijn best ge daan om toch dierenarts te worden. Het besef dat je soms dieren moet la ten inslapen, weerhield me. Als er een dier in een film, al is het een te kenfilm, doodgaat, moet ik al huilen. Niet echt meer, omdat ik op zou zien tegen de verantwoordelijk heid goede diagnoses te moeten stel len. Je moet echt lef hebben om het beroep van dierenarts goed uit te kunnen oefenen. Vaker dan me lief is, want ik ben met mijn hond en mijn kat fre quent bij de dierenarts geweest. Mijn hond Marie, zo'n beetje mijn kind, kwakkelde als pup wat af, maar bleek uiteindelijk zeven allergieën te hebben. Ik ben, samen met Reinoud, ei genaresse van Brasserie Jong. Ja zeker. Ik vind het fantas tisch om eigen baas van een goedlopende zaak te zijn en al mijn creativiteit kwijt te kunnen. Tevreden klanten. Mensen weg laten gaan met een blij gevoel, omdat ze lekker hebben gegeten in een gemoedelijke, gezellige entoura ge- I VHet beroep van dierenarts wel, maar mijn liefde voor dieren niet. Mijn hond en mijn kat krijgen alle liefde en verzorging, die ze no dig hebben. Ook bij de zaak staat al tijd een hondenbak klaar. donderdag 18 augustus 2016 Anna wil zieke dieren beter maken René Hoonhorst Wat had u graag willen wor den? Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet gelukt? 4 Wat hebt u allemaal gedaan om die droom toch te verwe zenlijken? 5 Vindt u het jammer dat de droombaan niet doorging? 6 Denkt u nog wel eens aan uw droombaan? Wat doet u nu voor werk? 8 Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste voldoening? Hebt u uw droom hele maal opgegeven? Anna Houtman met haar hond Marie, een tot voor kort kwakkelende grand basset griffon vendéen, op de onderzoeks- en operatieta fel van de dierenarts, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44