Getergde man dreigt met bijl: 12 dagen cel Groen- Links wil degelijke veren Glazen huis voor galerie de Pastorie Koudekerke 6 WALCHEREN Dit is uitgegroeid tot iets speciaals. Het brengt ook mensen samen MMm-mmiK donderdag 18 augustus 2016 Daarom deed hij 24 juli vorig jaar een greep in zijn gereedschapskist en rende met een handbijl de straat op. De drie, waarvan één in middels is veroordeeld voor de mishandeling, schrokken en ren den weg. Volgens F. G. (55) strui kelde hij tijdens de achtervolging waardoor de bijl op straat viel. Vol gens de drie had hij echter met de bijl gegooid. G: „Ik ben arbeidson geschikt en kan niet eens meer gooien." Officier van justitie Roy Nanh- koesingh vond dat er wel sprake was van gooien. Hij eiste een cel straf van 42 dagen waarvan dertig voorwaardelijk en zei dat de Mid delburger geprobeerd had zwaar li chamelijk letsel toe te brengen. Advocate Claudine Kouijzer pleit te voor een veel lichtere straf en zei ook dat haar cliënt gefrus treerd was omdat de politie lang niets deed aan die mishandeling. Politierechter Ruud Verhoeven concludeerde dat het verhaal van de man kan kloppen en dat hij mo gelijk gestruikeld is waardoor die bijl op straat viel. „U heeft ze goed willen laten schrikken. U hebt dus met die bijl gedreigd. Maar of u daadwerkelijk gegooid heeft, weet ik niet." Maar dreigen is volgens hem ook ernstig. Hij veroordeelde Ik gooide niet met een bijl, maar ik struikelde waardoor de bijl op de grond viel de man tot een celstraf van twaalf dagen, die hij al in voorarrest heeft uitgezeten, en een voorwaar delijke werkstraf van zestig uur. Geen horecagelegenheid, maar een galerie; een opvallende keuze dit jaar voor de locatie van het Veerse Glazen Huis, dat eind de cember voor de galerie De Pasto rie in Koudekerke zal staan. Voor de voormalige woonwin kel van de familie Van Dongen aan het Dorpsplein staat het 'Huis' van 18 tot en met 24 decem ber. Koudekerke sluit daarmee als vierde Veerse dorp aan bij de lan delijke actie Serious Request van 3FM om zo veel mogelijk geld bij een te krijgen voor het Rode Kruis. Hans Burgs, de geestelijk vader van Serious Request (SR) in de ge meente Veere, is een blij man. „Het is fijn om te zien hoe dit ie der jaar een vervolg krijgt in Veere. Hoe iedereen zich belange loos inzet voor het goede doel. Wat ik destijds voor ogen had, wordt zo mooi opgepikt." Burgs organiseerde de eerste SR in Oostkapelle in 2012. Dat dorp kende twee glazen huizen, daarna nam Domburg het stokje over en vorig jaar was Westkapelle in de ban van SR. „Dit is uitgegroeid tot iets speciaals. Je ziet ook dat het mensen verbindt, samenbrengt. Niet alleen in de dorpen maar ook uit de omgeving. Maar het is zeker geen Hans Burgs-feestje." Daan Rijckborst van De Pasto rie: „Het is verrassend dat we die vraag kregen. Maar we werken er graag aan mee. Nee, een tap zie ik hier binnen niet verschijnen. We hebben geen vergunning. Maar ik heb begrepen dat de organisatie daar al over praat met horeca ondernemers rond het plein. Dat moet vast lukken." Een werkgroep van elf man buigt zich over de opzet van SR Koudekerke. Anne Kaijser: „Het een breed samengestelde groep, uit alle geledingen in het dorp. Dat maakt het ook leuk. De zaad jes zijn geplant. Het uitwerken be gint nu. Er zijn ideeën genoeg." www.jagertolhoek.nl Ook tijdens de bouwvak staan wij klaar voor aannemer, zzp-er, zelfbouwer en particulier! "-8 t/m 26-8 Wij zijn dan geopend van 7.30-17.00 uur VLISSINGEN Hoe kan de veer dienst tussen Vlissingen en Breskens volgens dienstrege ling varen zonder uitval? Deze maand werd een van de sche pen een aantal dagen uit de vaart gehaald voor reparatie. 'Lastig, zeker in het hoogsei zoen' meent GroenLinks Vlis singen. Die maakt zich zorgen over de betrouwbaarheid van de voet-fietsveerdienst en uit dat in vragen aan dagelijks be stuur van Vlissingen: „Inmid dels is een kapitaal uitgegeven aan onderhoud en nog lukt het niet beide boten in de vaart te houden. Wat moet er nu gebeu ren om de dienstregeling na te komen zodat toeristen zonder omrijbus de overkant halen?" De fractie vraagt zich af of bei de veren, juist in het hoogsei- zoen, niet extra gecontroleerd moeten worden op verborgen gebreken en vindt dat Vlissin gen bij de provincie moet aan dringen op actie. Die exploi teert de veerdienst. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD JEU-DE-BOULESTOERNOOI Tel. 0118-410444 Tel. 0113-246690 Drie jongens hadden de inwoner van de Middelburgse wijk Dau- wendaele mishandeld. En vervol gens liepen ze bijna elke dag langs zijn huis en maakten heel luid opmerkingen over zijn ge zondheid. De man vond dat het afgelopen moest zijn. Emile Calon Middelburg —veroordeelde F. G. (55) Annemarie Zevenbergen Koudekerke Hans Burgs, Serious Request BOUWMATERIALEN Tussen Vlissingen en Bres kens varen twee veerboten voor voetgangers en fietsers twee keer per uur. VLISSINGEN Orgelconcert in Sint Jacobskerk Henk van Putten, or ganist in Kapelle, geeft morgen een orgelconcert in de Vlissingse Sint Ja cobskerk. Het concert begint om 12.00 uur en zal ongeveer een half uur duren. De toe gang is vrij. Op het programma staan werken van Buxtehude, Bach, Reger en Saint-Saëns. SEROOSKERKE Koperkwartet Jongepier in Johanneskerk Koperkwartet Jon gepier geeft zater dag 20 augustus een inloopconcert tijdens de Open Kerkdagen in de his torische Johannes kerk in Seroosker- ke. Ze spelen die middag onder meer werken van Mozart en Brahms. Het con cert vindt plaats tus sen 15.30 en 16.30 uur. MIDDELBURG Optreden blueszangeres Bex Marshall Bex Marshall geeft op zaterdag 20 au gustus een optre den in Café Ut Bab- belaertje te Middel burg. Marshall, een blues zangeres uit Lon den, won in 2013 twee awards: voor beste bluesartiest en beste cd. Het op treden is om 22.00 uur. Kaartjes kosten 5 euro. MIDDELBURG Club Jeu de Boules Middelburg houdt op zon dag 28 augustus het jaarlijkse jeu-de-boulestoernooi in Park Toorenvliedt. Er wordt gespeeld in doubletten met als ondergrond zowel de paden als de grasranden. Deelnemers dienen voor 10.30 uur aanwezig te zijn. Maximaal 64 equipes kunnen deelne men aan het evenement. De kosten bedragen 10 euro. In schrijven per koppel kan tot uiterlijk zondag 21 augustus via e-mail (inschrijving@cjbm.nl) of telefonisch bij Leo Wouters (06-24667977). Meer informatie op de website: cjbm.nl. ARCHIEFFOTO RUBEN OREEL BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 10.30-12.00 uur - Inloopochtend DISHOEK Strandpaviljoen Vloed, 16.00-19.00 uur - Optreden Ste fan van de Sande DOMBURG Ooststraat 10a, 13.00-17.00 uur - Zomertentoonstel- ling 'Het Zeeuwse landschap' GRIJPSKERKE Michaëlskerk, 10.30 -17.00 uur - Demon stratie paeremes- sen snijden door Ad- ri van Sluis en expo sitie textiel door Matty Geschiere MIDDELBURG Molenwater, vanaf 08.00 uur-Folklo ristische dag; Vis markt, 09.00-16.00 uur-Antiek- en am bachtenmarkt; SVRZ 'Gasthuis, 10.30-16.00 uur- Zomerfair met diver se optredens; Zeeuws museum, 11.15-12.45 uur- Rondleiding Abdij- complex; Oostkerk, Oostkerkplein 1, 12.30 uur-Zomer- concert organist Bart Naessens; Ba lie Wandelkerk, 13.30 uur - Rondlei ding langs kerken en synagogen o.l.v. gids; OOSTKAPELLE Dorpsstraat, 10.00-19.00 uur- Seizoensmarkt; Kan tine Voetbalvereni ging, 13.30 uur- A.V.O. Sportdorp wandeltocht over af standen van 5 tot 10 km; Camping De Pe keling, 19.00 uur- Voorstelling circus theater Bongo SEROOSKERKE Torenstraat 32, 13.00-17.00 uur- Brandweeractie en educatie voor de jeugd en tentoon stelling '50-jarig jubi leum goudschat' VEERE De Kaai, 11.00 en 14.00 uur-Vaar tocht over het Veer se meer met be zoek aan Museum Veere VLISSINGEN Baskenburgpad, 09.30-16.00 uur- Kindervakantie- week 'Speelstad Vlissingen'; Het Ma joraat, 09.30-15.00 uur-Openstelling Majoraat, verkoop tweedehands kle ding en sjoelactivi teit; WESTKAPELLE Vuurtoren Het Hoge Licht, 18.00-20.00 uur - Expositie 'Zee ansicht' door meer dan 50 kunstenaars ZOUTELANDE W0Z0C0 De Tien den, 14.00-16.00 uur - Bingo; Langst raat, 19.00-21.00 uur - Show 'Around the World'; 21.00 uur - Muziekweek met live optredens Van Wamelweg 4 A/C Bergen op Zoom Tel. 0164-242096 Industrieweg 11 Vlissingen Livingstoneweg 40 Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39