Rechter vindt dat Kruiningse ouders genoeg zijn gestraft met voorarrest M ZEELAND 5 Middeburger verkoopt zijn zonnebrillen wereldwijd 112 NIEUWS Jongen(8) verslikt zich in stuk wortel Strandwacht redt duo uit zee Hulpdiensten moeten zoeken naar slachtoffer Zo bestelt Marien Klootwijk een doos met zelf ontworpen zonnebrillen voor zijn vrienden. En zo verkoopt de Middelburger in vier jaar tijd 20.000 exemplaren over heel de wereld. Een leuke zonnebril die niet snel kapot gaat en weinig kost. Zo één kon Marien Klootwijk (29) uit Middelburg in 2012 niet vinden en daarom ont wierp hij ze zelf. Vier jaar later heeft hij ruim 20.000 zonnebril len verkocht van zijn eigen merk 'Mariener Sunglasses'. Een zwart montuur, vergelijk baar met een Rayban Wayfarer, maar dan met gekleurde glazen en een prijskaartje waar je niet steil van achterover slaat. Dat was het oorspronkelijke idee van Ma rien. Hij bestelde een doos van 300 exemplaren bij een fabrikant in Taiwan. Een paar voor hemzelf en de rest zou hij proberen verko pen aan zijn vrienden. Binnen no-time was hij door zijn voorraad heen en daarom be sloot Marien de webshop marie- ner.nl op te richten. In eerste in stantie met als enige model de 'Melange', afgeleid van zijn bij naam Mariener Melange (omdat hij zo'n liefhebber is van de kof fie Wienermelange). Inmiddels is het assortiment uitgebreid met nieuwe modellen, motorcross-, ski- en kinderbrillen en heeft hij tienduizenden exemplaren ver kocht. „Ik had niet verwacht dat het zó goed zou gaan", zegt de Middelburgse ondernemer trots. Toch kan hij er nog niet van le ven. „Ik wil de prijzen laag hou den, maar wil er wel prima kwali teit voor kunnen leveren. De monturen zijn bijvoorbeeld flexi bel, zodat ze niet meteen kapot gaan als je er per ongeluk op gaat zitten. En de glazen zijn gepolari seerd om je ogen extra bescher men tegen te schittering van de zon. Dat kost allemaal wat extra en daardoor heb ik een behoorlij ke afzet nodig om er mijn brood mee te verdienen", vertelt hij. Marien ontwerpt de zonnebril len grotendeels zelf en bestelt ze nog altijd bij dezelfde fabrieken in Taiwan. Hij krijgt alle onderde len thuisgestuurd en zet de bril len vervolgens zelf in elkaar. Ook zijn webshop en de social media- kanalen onderhoudt hij zelf en Omdat ik de prijzen zo laag houd, moet ik veel afzetten om er mijn brood mee te verdienen dat doet hij allemaal naast zijn werk als marketeer bij Luxlmpro- ve in Kruiningen. Vanuit die achtergrond weet hij wel hoe hij een product onder de aandacht brengt en dat is ook te zien aan de kanalen die hij in zet. Onder meer op Instagram ko men de mooiste productfoto's voorbij van de brillen aan de Zeeuwse kust. En om het balletje nog verder te doen rollen, stuurt Marien bekende Nederlands, zo als hardcore-dj Mental Theo, al ja renlang zijn brillen op. Hoe hij zijn toekomst voor zich ziet? „Het assortiment nog verder uitbreiden met nieuwe modellen en kleuren. En van Mariener zo'n groot merk maken dat ik er wel van kan leven." Maar volgens politierechter Ruud Verhoeven was hun daad veel be grijpelijker dan bijvoorbeeld een vechtpartij in een café veroorza ken of iemand beroven. Het paar moet van hem geen extra straf on dergaan. Met hun voorarrest van ruim een week zijn ze voldoende gestraft. Zeker in combinatie met de bijna twee jaar van onzeker heid over welke straf ze van hem zouden krijgen. Wel moeten ze een schadevergoeding betalen van 350 euro. Zelf vindt de mis handelde man dat hij recht heeft op 850 euro. Maar dat bedrag is volgens de rechter 'te veel'. Het paar stapte de avond van 24 november 2014 naar een inwo ner van hun dorp omdat hij hun dochtertje (10) zou hebben mis bruikt. Een politie-onderzoek liep al enkele maanden en die dag hoorden ze ook dat de man haar van haar fietsje zou hebben getrokken. Het Openbaar Ministerie heeft geen overtuigend bewijs gevon den voor dat misbruik. De man is enkele maanden geleden ook vrij gesproken. Wel moest hij op aan dringen van de burgemeester Kruiningen verlaten. De ouders vertelden dat ze recent ook hoor den dat het verhaal van dat fietsje niet klopt. Maar destijds was voor al hij in alle staten. Toen hij zijn deur opende, ging ik door het lint Omdat zijn vrouw dat maar al te goed besefte, ging ze met hem me toen hij met de man wilde praten. Zij: „Toen hij zijn deur opende, ging ik door het lint." Zij viel hem aan waarna ook haar man in het gevecht werd betrok ken. Officier van justitie Roy Nanh- koesingh vindt dat er sprake is van een poging tot zware mishan deling. Hij vertelde dat hij hen niet wilde lastigvallen met een 'bla-bla-verhaal over dat je het recht niet eigen hand mag ne men'. Wel hield hij hen voor dat er veel ouders zijn die geconfron teerd worden met ernstigere za ken van misbruik en niet het heft in eigen hand nemen. Juist om hen te prijzen voor hun beheer sing vindt hij dat het Kruiningse echtpaar gestraft moet worden. Hij eiste een week cel en een werkstraf van 180 uur tegen hen. donderdag 18 augustus 2016 NIEUWVLIET Een 8-jarige jongen heeft zich gistermiddag verslikt in een stuk wortel op het strand in Nieuwvliet. Hij werd met een Belgische traumahelikopter naar het ziekenhuis in Brugge gebracht. Zijn moeder en de jongen kwamen rond 14.30 uur in allerijl naar de strand- post gesneld aan de Zeedijk in Nieuwvliet. Daar probeer den hulpverleners de wortel tevergeefs uit zijn keel te krij gen. De jongen had moeite met ademhalen en kon niet meer praten. Hoe de jongen er nu aan toe en waar hij van daan komt is onduidelijk. VLISSINGEN Strandwacht Vlissingen heeft gistermiddag een vader en zoon (10) uit het water gered bij het Nollehoofd in Vlissin gen. Het tweetal, afkomstig uit Luxemburg, was in proble men geraakt door de sterke stroming. Een waterscooter van de strandwacht snelde op de va der en zoon af. Hangend ach ter de scooter werden ze in veiligheid gebracht. KRABBENDIJKE Aan de Noorddijk in Krabben- dijke is dinsdagavond rond 23.35 uur een ongeval ge beurd. Daarbij raakte een per soon gewond. De inzittende kon weliswaar op eigen kracht uit zijn voer tuig komen, maar is wel mee genomen naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom. Het was voor de politie even zoeken naar de locatie van het ongeval, omdat de be stuurder zelf zijn locatie niet wist. De aanvankelijke alarme ringen maakten melding van het Windgat in Krabbendijke. Het slachtoffer is een bloed proef afgenomen. Mariener Melange is geen koffie maar een zonnebril Elodie Kint Middelburg Marien Klootwijk uit Middelburg hoopt ooit van zijn eigen brillenmerk te kunnen leven, foto ruben oreel Geëmotioneerd verliet een Krui- nings echtpaar gisteren de recht bank. Het had kort daarvoor te horen gekregen dat ze in 2014 erg in de fout waren gegaan door een man te mishandelen. Emile Calon Middelburg —vrouwelijke verdachte in Kruiningse mishandelingszaak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38