GRATIS SPA-JACUZZI woon square SHOW CULTUUR 25 (MiïHMï? EmaSEB EQÜMT e is 69, een leeftijd waarop 'je je reali seert dat je de mees te boterhammen in een mensenbestaan wel hebt gegeten'. Maar Anne van Eg- mond, tussen 1973 en 1989 presenta trice van het legendarische radiopro gramma Adres Onbekend waarin ver loren familie, vrienden en liefdes werden opgespoord, barst nog van de daadkracht. Het is veel te vroeg voor de gera niums, vindt ze. En bovendien: wie zorgt er nu voor haar luisteraars, de zestigers en zeventigers? „Die ko men er toch al zo bekaaid af. Het is een groeiende groep, maar tegen woordig telt alleen jong, hè?" RTV Noord-Holland vindt het na negentien jaar welletjes. Egmond Bin nen heet haar radioprogramma. „Dat is dus nu Egmond Buiten. Wegbezui- nigd door jonge managers, terwijl ik een hartstikke hoge luisterdichtheid had. Ik draai muziek uit de jaren 40, 50 en 60. Soul, jazz, de grote orkes ten, het Franse chanson. Van Danny Kaye tot Doris Day. De dertigers van nu weten niet eens wie dat zijn. Maar ze beslissen wel dat mijn pro gramma moet verdwijnen." We zitten op een terras bij de Mijndense Sluis in Loenen aan de Vecht. Anne spreekt zacht, met de mooiste radiostem van het land. Fluistering van fluweel met een snuf je sonoriteit, een theelepeltje zwoel te, een mespuntje sensualiteit en bo- De mooiste stem in de ether verstomt. Anne van Egmond presenteert zaterdag haar laatste radioprogramma bij RTV NH. Het afscheid valt haar zwaar. venal: intens intiem. De plek heeft een bijzondere bete kenis voor haar: hier beoefent ze, als het weer het toelaat, haar grote pas sie: accordeon spelen. Dan zit ze aan de waterkant op haar stoel, hoed op het hoofd, de accordeon op haar schoot, en speelt ze klassiekers als Tulpen uit Amsterdam en Zo heerlijk rustig terwijl de bootjes in het sluis water dobberen. Janken „Eigenlijk ben ik hier aan het repete ren. Ik treed vaak op in verpleeg- en verzorgingshuizen. En thuis kan ik niet oefenen, omdat mijn hond Jus tus voortdurend mee jankt." Anne van Egmond, gehuwd met de radiotechnicus Ewoud Smit die ze in Hilversum achter de knoppen leerde kennen, begon op haar 5de ac cordeon te spelen. Haar rijke reper toire is veelzijdig en populair. Mee zingen, neuriën, inhaken; het kan al lemaal aan de boorden van de Vecht. „Ik stel nu een programma samen Ouderen vormen een groeiende groep, maar tegenwoordig telt alleen jong, hè? met kinderliedjes. Die worden veel gevraagd tijdens mijn optredens voor ouderen. Daar was laatst een meisje loos, Op de grote stille heide. Nee, ik zing niet en ik speel in de re gel aan één stuk door, maar mensen vragen steeds vaker of ik de liedjes wil aankondigen. 'We komen ook voor uw stem, hoor', zei laatst een oude dame tegen me. Voor sommi gen schijnt mijn stemgeluid zelfs rustgevend te zijn." Soms speelt Anne samen met haar kleinzoon Marnix (15). „Mijn twee kleinkinderen, Marnix en Floortje van 13, spelen allebei prach tig piano. Ik begeleidde Marnix tij dens een muziekavond op zijn school. Ik was zo trots als een pauw. 'Volgend jaar weer hè, oma?', zei hij- Ze zou het heerlijk vinden, zeker nu na bijna 55 jaar een abrupt einde lijkt te komen aan haar carrière, om bijvoorbeeld voor Omroep MAX aan de slag te gaan. De senioren van nu waren vroeger aan het toestel ge kluisterd als Anne van Egmond Adres Onbekend, de voorloper van programma's als Spoorloos en Ver mist presenteerde. „Ik heb er ooit met Jan Slagter over gesproken. Maar er was geen plek." Voor Seniorentelevisie.nl, een or ganisatie die beeld- en muziekpro gramma's verzorgt voor zorglocaties en verpleeginstellingen, maakt ze binnenkort een proefprogramma. „Dat wordt een soort geheugenven ster voor ouderen en dementeren den. Je speelt bijvoorbeeld een stuk je op de accordeon en vraagt aan de kijkers of ze het liedje kunnen afma ken. Of je vertelt over snoep van vroeger: ulevellen, spekkies, zoet hout. Je haalt herinneringen op in de hoop dat die voor een positieve prikkel zorgen." Anne van Egmond staat op, want haar stekje aan de sluiskant roept. „Zoveel mensen als vandaag heb ik hier nog nooit gezien." En ze speelt, heel toepasselijk deze zonnige zo mermiddag, het weemoedige You are my sunshine. +3+2ZITS/ HOEKBANKSTEL 88,00 donderdag 18 augustus 2016 Arno Gelder 44 —Anne van Egmond Anne van Egmond aan het werk. FOTO MARCEL HEMELRIJK 4-takt buitenboordmotor 2 aluminium roeiriemen hoogwaardig 3-laags pvc zon-/weer-/windbestendig compact op te bergen in draagtas vaarklaar in 10 minuten geen vaarbewijs of aanhanger nodig inclusief lattenbodem en zitbank geschikt voor watersport en recreatie zoals roeien, vissen, varen of gewoon lekker dobberen op het water 120 high power massage Bubble Jets ingebouwde verwarming met thermostaat hygiënisch filtersysteem geïntegreerd luxe bedieningspaneel Inclusief isolerend afsluitdek superfoam bodemconstructie eenvoudig te plaatsen en compact op te bergen kindveilig af te sluiten geschikt voor 4 personen Donderdag vrijdag zaterdag AUGUSTUS AUGUSTUS AUGUSTUS CasualLife Rekenvoorbeeld 0% Lease t.b.v. financieringen de meubels Alles is ook los leverbaar en in verschillende maten en diverse kleuren! Contante waarde product Contante betaling Krediet bedrag Jaarlijks percentage Debet rentevoet (vast) Termijn bedrag per maand Duur krediet overeenkomst in maand Totaal door de consument te betalen bedrag van het krediet 799,- 0,- 799,- 0% 0% 66,58 12 799,- 999 - 0,- 999,- 0% 0% 83,25 12 999,- Disclaimer "Dit betreft een Lease en een niet-doorlopend goederenkrediet. Vraag naar de (product)voorwaarden en het standaard Informatieblad in de winkel. Toetsing en registratie BKR. Woonsquare treedt op als verbonden bemiddelaar I van Santander Consumer Finance Benelux B.V. Santander en Woonsquare geven geen advies. U dient zelf te bepalen of het door u gewenste financieel product aansluit bij uw wensen, behoeften en persoonlijke situatie. COMPLEET TV/AudiO/HIFI- Dressoir Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel woonlandschap Diamond Design hoekbank in Stofcategorie 1 met trendy details zoals contrastbiezen welke terugkomen op de arm, de rug en acces soires als kussens en optionele tafelhocker. Kleur en combinatie naar keuze. of vanaf per maand Let op! Geld lenen kost geld J+2 zits Rio M Ruim en comfortabel relaxbankstel uitgevoerd in stof Supreme. Rugkussens voorzien van ergonomische lendesteun. Leverbaar in diverse kleuren stof, kunstleder en leder. Inclusief 4 Relaxsystemen. _1_ Da's thuiskomen! bergen op zoom Wassenaarstraat 45 - centrum stad eindhoven w. van Konijnenburglaan ld - Woonboulevard De Kade heerlen in de Cramer 76 - Woonboulevard Heerlen middelburg Mortiereboulevard 12 - Woonboulevard De Mortiere nieuwegein De Liesbosch 70 oosterhout Beneluxweg 3 - naast McDonalds oss Frankenweg 31 - woonboul. Oss-Oost CBW-erkend^ IN ALLE RflVENSTAANIlE FILIALEN IS TEVENS EEN IRHPHU BIMIBIkt AANWEZIG PI OPENINGSTIJDEN: Maandaa t/m Vriidaa 09 30-2100 uur i.i:<om'HlMi!»l Zaterdaa 09.30-17 00 uur Zonrlaa atisloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26