Sexy surf beauty versus bloeddorstige witte haai Pedro Almodóvar weet niet meer alle snaren te raken 23 kunnen bereiken, dan hadden ze ook die deals gesloten. Het maakte voor hen geen ene moer uit." Hoe gaan de beide filmmakers zelf met wapens om? Liggen er bij hen thuis ook stapels wapens? Phillips: „Europeanen denken vaak dat alle Amerikanen gun-crazy zijn. Wat ik wel enigszins kan begrijpen, gezien de recente gebeurtenissen, maar niet elke Amerikaan heeft een wapen in huis. Ik heb bijvoorbeeld geen revol ver op het nachtkastje liggen. Ik ken niemand in mijn omgeving die thuis wapens heeft." Hill: „Ook ik heb geen wapens in huis. Dat neemt niet weg dat ik het wel lekker vond om in deze film een paar keer flink te mogen schieten met een Uzi-mitrailleur met losse flod ders." Lachen Hoewel War Dogs geen echte kome die is - een genre waarin zowel Hill (die excelleerde in films als 21 Jump Street en Superbad) als Phillips (Starsky and Hitch, de Hangover-trilo gie) excelleert - valt er voldoende te lachen. Vooral om de absurditeiten. Phillips: „In deze film diende de humor zichzelf aan. Maar het is toch in de eerste plaats een verslag van een reeks gebeurtenissen die de krank zinnigheid van het beleid van de toenmalige regering-Bush onderstre pen." Of de regisseur binnenkort weer een komedie gaat maken, weet hij niet. Is Donald Trump geen geschikt onderwerp? Phillips: „Over Trump hoefje geen komedie te maken. Een documentaire over zijn handel en wandel volstaat. Daar kan geen sce nario tegenop." weten te verpatsen aan de Ameri kaanse regering, tart elke fantasie. „Het idiote is dat alles echt is ge beurd," zegt Phillips die op het on derwerp stuitte na een artikel uit 2011 in het magazine Rolling Stone. Ook toen de regisseur zelf op on derzoek uitging, viel hij van de ene verbazing in de andere. „Stel je voor: twee jeugdvrienden met een grote mond en veel lef besluiten om de gok te wagen en in wapens te handelen. De regering-Bush maakte het ten tijde van de oorlog in Afghanistan moge lijk dat iedereen die aan een wapenarsenaal kon komen een kans maakte om hun waar aan de Amerikaanse re gering te verkopen. Zelfs voor deze twee lefgozers lag de weg open. Maar op een gegeven mo ment overspelen zij hun hand." Jonah Hill (tweevoudig Oscarkandidaat) speelt de brutaalste van de twee, Efraim Diveroli, een twijfelachtige handelaar die zich vooral door de gangsterfilm Scarface, met Al Pacino in de titelrol, liet inspireren. „Mijn personage is natuurlijk een ongeleid projectiel. Iemand die verblind door geldzucht enorme risico's neemt en zijn enige vriend meetrekt in dit krankzinnige avontuur. De hoofdfi guur uit Scarface, een gangster die in Miami over lijken ging, was zijn grote voorbeeld." Het motief van de beide za- is niet politiek ge motiveerd. Hill: „Welnee, dat aspect interesseerde beiden geen lor. Zij waren uitsluitend uit op zo snel mogelijk heel veel geld verdienen. Dat het wapens betrof, was voor hen bijzaak. Als ze met zeep of bed dengoed hetzelfde hadden De vrienden wilden snel geld verdienen. Dat het om wapens ging maakte geen ene moer uit Het beleid van de regering-Bush was krankzinnig The Shallows Julieta De combinatie van een sexy in beeld gebrachte beauty en een gevaarlijke haai riekt naar een onversneden B-film, maar daar is weinig mis mee. The Shallows zal de geschiedenis niet ingaan als een tweede Jaws (Spielberg, 1975), toch kijkt deze haaiengriezel met aardige schrikeffecten soepel weg. Een Amerikaanse studente ont vlucht een roerige privésituatie door op een surfboard de mach tige Mexicaanse golven te be dwingen. Ze blijkt helemaal op zichzelf aangewezen in dit ver borgen surfparadijs, wanneer een moordlustige witte haai haar on verwacht aanvalt. Nadat de gewonde surfster zich op een rots in de baai weet te hijsen, ziet ze haar kansen om levend de kust te bereiken zienderogen slinken. Vooral in het eerste gedeelte speelt het afgetrainde, zon gebruinde lichaam van Lively de hoofdrol; slow motion shots van de knappe actrice in de spectacu laire golven zijn dan alomtegen woordig. Dat is geen straf voor de kijker, maar het wordt pas span nend als de haai arriveert. - Marieke Nieuwdorp Tot voor enkele jaren geleden was de Spaanse regisseur Pedro Almo dóvar een van de toonaangevende regisseurs van Europa. Met de flauwe komedie Los Amantas Pasajeros sloeg hij de plank finaal mis. Ook de opvolger, Julieta, be hoort niet tot zijn sterkste werk. Het verhaal van een vrouw die oude wonden uit het verleden (een dochter die uit haar leven verdween) probeert te helen, voelt aan als een perfect werkmo del voor Almodóvar. De Spaanse maestro baseerde zich op verha len van de schrijfster Alice Munro, die hij naar Madrid ver plaatste. Het drama in het leven van de vrouw krijgt in zijn han den onvoldoende reliëf. Ondanks de voortreffelijke vertolkingen van de cast wordt het drama niet invoelbaar gemaakt. Het is veel buitenkant, maar weinig binnen kant bij deze regisseur die vroeger wel alle snaren wist te raken. donderdag 18 augustus 2016 PZ Sprookje dat eindigt in nachtmerrie T Hoofdrolspelers Miles Teller (I) en Jonah Hill in War Dogs: „Voor deze twee lefgozers lag de weg open." fotoap 44 Jonah Hill 44 Todd Phillips THRILLER/HORROR Regie: Jaume Collet-Serra Hoofdrollen: Blake Lively en Óscar Jaenada Blake Lively speelt de gestrande studente Nancy in The Shallows. DRAMA Regie: Pedro Almodóvar. Hoofdrol: Adriana Ugarte. -A.Z.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24