Ploeteren door de druilerige klei en verkrotte fabriekshallen Bloedlinke Scarface als lichtend voorbeeld 22 s het een sprookje dat eindigt in een nachtmerrie? Regisseur Todd Phillips en zijn hoofdrolspeler Jonah Hill MoneyballThe Wolf of Wall Streetkunnen zich beiden wel vinden in deze sa menvatting van hun film War Dogs. De lotgeval len van twee jeugdvrien den die een kapitaal ver dienen met de handel in du bieus wapen tuig van voor namelijk Chi nese makelij, dat zij in 2007 voor 300 miljoen dollar FILMNIEUWS Kansloze missie voor Ghostbusters New York toont film Verhoeven Top 5 in de bioscoop Het wereldbeeld van de Franstalige Belg, regisseur en acteur Lanners is grimmig. Dat blijkt uit deze grauwe western-roadmovie waarin persona ges door de druilerige klei en ver krotte fabriekshallen van Wallonië en Noord-Frankrijk ploeteren. Lan ners EldoradoLes Geantsborduurt voort op thema's uit z'n eerdere films, zoals existentiële speurtochten en disfunctionele families. Ook hier maakt hij optimaal gebruik van het karakteristieke landschap. Het einde der tijden lijkt nabij, maar menselijkheid en een beetje droog komische humor bieden nog hoop. Twee premiejagers met een klein hartje speuren naar een gestolen mo biel met gevoelige inhoud. Ze stuiten op een jong stel met een persoonlijke missie. Ook een jezusfiguur en crimi nelen passeren de revue in deze mis daadfilm met absurdistische en filo sofische elementen die, hoewel sfe- risch, niet keihard binnenkomt. Nu in de bios Café Society Bad Moms Jason Bourne Les premiers, les derniers In de film War Dogs stelt regisseur Todd Phillips (maker van de Hangover-komedies) een onwaarschijnlijk avontuur voor van twee Amerikaanse twintigers die een fortuin verdienen - en verliezen - met dubieuze wapenhandel. „Het idiote is dat alles echt is gebeurd." WAR DOGS donderdag 18 augustus 2016 pz TRAGIKOMEDIE Regie: Todd Phillips. Hoofdrollen: Jonah Hill en Miles Teller. Sommige verhalen zijn te mooi om verzonnen te worden. Dat geldt zeker voor War Dogs, een avon tuur dat zo ongeloofwaar dig is dat het alleen maar waar kan zijn. Regisseur Todd Phillips trekt alle registers open om de belevenissen na te vertellen van twee jeugd vrienden die de Ameri kaanse regering voor 300 miljoen dollar aan wapens van Chinese makelij ver kopen. Hoe dat kon ge beuren, was enkele jaren geleden in een artikel in het maandblad Rolling Stone te lezen. War Dogs is een tragi komedie over lef, heb zucht, vriendschap en gevaar. Als de beide vrienden besluiten om zelf de wapenleveranties voor hun rekening te ne men, wordt hun onder neming pas echt link. Voor één van de waag halzen, gespeeld door Jonah Hill, is de film Scar- face met Al Pacino een lichtend voorbeeld. Net zo roekeloos gaat hij door het leven, zonder over de consequenties na te den ken. Zijn vriend (gespeeld door Miles Teller, bekend als de drummer uit Whip lash), door wiens ogen het verhaal wordt verteld, is meer een familieman. Maar ook hij wordt ver blind door dollarte kens in zijn ogen. - A.Z. 2 (1) Suicide Squad €894.403 De kans is uiterst klein dat de vrou welijke versie van Ghostbusters, die enkele maanden geleden in pre mière ging, een vervolg krijgt. De opbrengst valt tegen, net als de recensies. Om uit de kosten te komen moest de film 300 miljoen opbrengen. Dat lukt bij lange na niet. Wel zijn er voorzichtige plan nen om een ani matieversie te maken. Elle, de nieuwste film van Paul Ver hoeven is een van de 25 inter nationale films die op het Film festival van New York is te zien. Eerder ging de film in Cannes in wereldpremière. De Duitse film Toni Erdmann, waarin actrice Hadewych Minis een bijrol speelt, draait ook in New York. De 54e editie van het festival duurt van 30 september tot en met 16 oktober. Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (2) Huisdiergeheimen €1.020.416 Bouli Lanners, regisseur en hoofdrolspeler in Les premiers, les derniers. MISDAAD/KOMEDIE Regie: Bouli Lanners. Hoofdrollen: Bouli Lanners, Albert Dupontel -M.N. 3 (3) Jason Bourne €570.919 4 (-) Bad Moms €392.308 5 (4) Finding Dory €345.660 TRAGIKOMEDIE Woody Allen stelt in zijn 53ste film als regisseur een jongeman voor (Jesse Eisenberg) die verliefd wordt op de secretaresse (Kristen Stewart) van zijn baas (Steve Carell). De film is zeker een aanbeveling voor zijn be wonderaars. KOMEDIE Een jonge moeder besluit haar leven een nieuwe wending te geven door eens flink los te gaan. Uitgaan, seks en veel drank bepalen haar nieuwe bestaan. Met onder anderen Mila Kunis en Kristen Bell. ACTIE Matt Damon keert terug als de opge jaagde CIA-agent Jason Bourne die in zijn nieuwe avontuur meer over zijn verleden te weten komt. Ook krijgt hij te maken met een twijfelachtig inter- netcomplot. Ab Zagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23