19 Middeleeuwse jazzklanken Swingend slot festival Daniel Norgren creëert eigen droomwereld Buiten de lijntjes PI GITAARSPEL Sint-Pauluskerk op de Veemarkt, het Elzenveld in de Lange Gasthuisstraat, het Rubenshuis op de Wapper, de Sint-Andrieskerk in de Augustijnen straat, HetPaleis op het Theaterplein, de Sint-Joriskerk op het Mechelse- plein en Theater Troubleyn in de Pastorijstraat. Kleintjes Maar er is meer te beleven tijdens het festival. Baby's en peuters worden Oude muziek vraagt om oude gebouwen verwend met speciale Concertos para Bebés, waarin de kleintjes speels en interactief kennismaken met klas sieke muziek. Er zijn kussens voor het jonge publiek en hun ouders. De kleintjes mogen kruipen, meezingen, klappen en samen geluiden maken met Musicalmente en leider Paulo Lameiro. Er zijn lezingen en performances waarbij een beeld wordt geschetst van de uitvoeringspraktijken en de handschriften van die tijd. Dan wordt ook alles uitgelegd over de Ars Nova en de ingewikkelde notatie- vorm in de Ars subtilior, twee mu- ziekperiodes waarin het notenschrift is veranderd en vastgelegd. De com binatie van literatuur en muziek wordt gebracht door ensemble Psal- lentes. Dit concert op 27 augustus wordt een totaalervaring van beel dende kunst en livemuziek met als onderwerp het retabel (kunstwerk boven het altaar) van de Vlaamse beeldhouwer Jacob De Baerze. In de concerten wordt de muziek uitgevoerd uit die waanzinnige eeuw van ellende: van de Zwarte Dood tot de pracht en praal aan het pauselijke hof in Avignon en de staatsfeesten in Venetië. Soul Singer-songwriter Klassiek donderdag 18 augustus 2016 Laus Polyphoniae, de te genhanger van het Festival Oude Muziek Utrecht, zorgt dit jaar voor de ontmoeting tussen middeleeuwse mu ziek en hedendaagse jazz. Jazzgitarist David Doruzka (foto) verzorgt een laat avondconcert met zijn Trio en Tiburtina Ensemble. De uitvoering toont aan dat de muziekvormen uit de middeleeuwen en de 21ste eeuw prima mengen. Beide vormen zijn open en onbegrensd en zorgen voor mogelijkheden en kruisbe stuivingen. De rode draad in het opmerkelijke programma is het verhaal van de Apoca lyps en er wordt veel geïm proviseerd. Het instrumen tale Trio bestaat uit elektri sche- en akoestische gitaar, saxen, klarinet en percussie. De vocale groep Tiburtina wordt gevormd door sopra nen, onder wie Hana Blazi- kova en alten. David Doruzka maandag 22 augustus in AMUZ, aanvang 22.15 uur. Zelfs voor baby's zijn concerten tijdens Festival Laus Polyphoniae in Antwerpen, fotomartavidanes 44 Het volledige programma met aan vangstijden is terug te vinden op amuz.be. De Zweedse singer- songwriter Daniel Nor gren geeft morgen een exclusief concert in de tuin van de Kloveniers doelen. Het is een van van de weinige optredens van Norgren in de wijde omtrek. Voorafgaand aan het concert treedt de Vlaamse band Echo Beatty op. Ook draait er een dj en is een food- truck aanwezig. Daniel Norgren is bezig aan een opmars in Eu ropa. Zijn vorige albums werden goed ontvangen en betekenden zijn door braak buiten Scandina vië. De muziek van Nor gren laveert tussen blues, rock en folk in de lijn van Tom Waits en Neil Young. Met getergde, gospelachtige vocalen en minimale instrumenta ties creëert hij een eigen droomwereld. Morgen in de tuin van de Kloveniersdoelen in Middelburg, aanvang 18.30 uur. Bij slecht weer is het concert in de Zeeuwse Concertzaal. kloveniersdoelen.nl. Het Londense duo The Herbaliser sluit donderdag het mu ziekevenement Hel den in het Park in Eeklo af. De avond wordt ingeleid door de Spanjaarden van The Excitements, die een mix van R&B en soul spelen. Daarna neemt The Herbaliser het stokje over. Het duo wordt geprezen om zijn live-shows en mengt al meer dan twintig jaar hiphop met groove, funk, soul en jazz. Vanavond in het Heldenpark, Eeklo. The Excitements treden op om 20.00 uur en The Herbali ser om 22.00 uur. Drie jonge mu sici die buiten de lijntjes kleuren. Mirek Coutigny (piano), Jolien Deley (cello) en Robin Van Heghe (viool) vonden elkaar tijdens hun studie aan het Con servatorium in Gent. Ze treden op onder de naam Lysesco. De twintigers mengen klassieke muziek met eigen inzichten. Woensdag spelen ze in Retranchement. Hun programma is afwisselend, met werk van Ameri kaanse en Belgische componisten. Woensdag 24 au gustus, N.H. Kerk Retranchement, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20