Brit rekent Hollands B: 0 1 14 ECC cc O J Rabobank-topman Wiebe Draijer presenteert vandaag de halfjaarcijfers, maar florissant zullen die niet zijn. Daarvoor zijn de stroppenpot en de kosten van een saneringsoperatie te hoog. De stand van zaken in vier thema's. In de schijnwerpers I alen, maar het weer is zo ongeveer khet enige waar de Britse manager 'geen invloed op heeft, moet Delta Lloyd hebben gedacht toen ze hem een bo nus van 828.000 euro gaven om in dienst te komen. Acht maanden is hij nu aan het werk en gisteren meldde het bedrijf dat de netto winst op 925 miljoen euro staat. Vorig jaar stond het nog een half miljard in het rood. Het gaat de goede kant op voor de verzeke raar. En voor Clifford Abrahams, die op zijn basissalaris van 856.859 euro nog 20 procent aan variabele beloningen kan krijgen. De jongste cijfers kunnen hem niet verba zen. Hij noemt zichzelf'een capabel leider' en 'een ervaren en commerciële CFO'. Toch staat hij niet be kend als een op schepper en zien mensen in hem de introverte Brit die weinig deelt over zijn privéle- ven. De topman blijft in Londen wonen. Fijn voor Delta Lloyd dat op zoek is naar een netwerk in het zakencen trum City. Ook fijn voor zijn dochters Amber en Sasha. Kan paps komen kij ken bij toneel en ballet. Zijn Ameri kaanse vrouw Maggie heeft haar eigen finan ciële carrière. Het stel kent el kaar van de Wharton Business School in de Verenigde Staten. Abrahams ging er studeren toen hij bedacht dat hij nog meer wilde leren na eco nomie aan de universiteit van Cambridge. Zoals zijn vrouw Duits sprak toen ze bij Deutsche Bank actief was, zo heeft Abra hams beloofd Nederlands te leren. In karak ter is hij al Hollander. Met hard en slim wer ken heeft hij voor zijn 50ste goed geboerd, maar toen dochter Sasha voor haar London Children's Ballet donaties zocht, zegde hij 62,50 pond toe. Geen spatjes. Geen cent te veel. Flitsen IL IL Holland Colours Vopak ASML Carlsberg r NAAR DE BEURS? Clifford Abrahams had deze zomer zelfs op kantoor last van het beroerde weer. De financiële topman (CFO) van verzekeraar Delta Lloyd moest toekijken hoe hagel en junistormen voor 44 miljoen euro aan uit gekeerde schade zorgden. Bart van Eldert De komende vier jaar verdwijnen in de agrarische sector nog eens 7.000 banen, al dus uitkeringsinstantie UWV. Na 1999 gingen al 51.000 banen verloren bij de diverse boeren bedrijven. Winkeliers die een afhaalpunt van Post- NL huisvesten hebben hun kort geding te gen het postbedrijf verloren. De winkeliers konden volgens de rechter onvoldoende bewijzen hoe sterk hun omzet daalt door de lagere tarieven van PostNL. X cc co O Geboren in 1967. Studeerde economie aan universiteit van Cambridge en Business Admi nistration aan Wharton Busi ness School. Getrouwd, heeft twee dochters. O donderdag 18 augustus 2016 De pigmentpro ducent gaf aan dat de winst vo rig kwartaal sterk is ge groeid. Het olieopslag- bedrijf komt van daag met cijfers. De lage olieprijs is vaak in zijn voordeel. Intel denkt niet dat de Nederlan ders hun geavan ceerde EUV-ma- chines snel kun nen inzetten. De bierbrouwer denkt dat met name de Russen minder bier zul len gaan drin ken. O o Natasja de Groot Topman Wiebe Draijer mag al blij zijn als hij vandaag zwarte cijfers- kan schrijven. Rabobank geldt momen teel als dé brekebeen van de grootbanken. Hoe kon het zover ko men? Toen concurren ten ABNAMRO en ING in de crisisjaren aan het staatsinfuus moesten, groeiden de bomen voor Rabobank nog tot in de hemel. Het imago van onkreukbare bank kreeg in 2013 een opta- ter toen bleek dat Rabo sjoemelde met de Li- bor-rente. Het nieuws kwam als een donder slag bij heldere hemel. De bank moest voor 774 miljoen euro schik ken. Bestuursvoorzitter Piet Moerland stapte per direct op en niet la ter volgde bestuurslid Sipko Schat. Vrij snel daarna open baarde zich de deriva- tenkwestie. Nota bene de oude Boerenleen bank bleek te grossie ren in de verkoop van de omstreden financiële producten aan mkb'ers. Rabobank reserveerde al 200 miljoen euro om gedupeerden te com penseren, maar moet van een speciale com missie nog eens 500 mil joen ophoesten. Ook Rabobank ont komt niet aan een enorme afslankingso peratie. Tientallen lokale kanto ren moesten de deu ren sluiten en ook op het hoofdkantoor in Utrecht wordt zwaar gesaneerd. Mede door de opmars van in- ternetbankieren zijn nu eenmaal min der mensen nodig. Een reorganisatie waarbij 3.000 banen moesten verdwijnen, was nog niet klaar of topman Wiebe Draijer kondigde eind 2015 een nieuwe ontslag ronde aan: nog eens 9.000 banen werden geschrapt. Oftewel: 12.000 van de 47.000 banen. De afgelopen jaren gin gen bij lokale kantoren al 8.000 banen verlo ren en nog eens dui zenden op het hoofd kantoor. Rabo scoort steevast hoog op het lijstje van beste werkgever, maar de reorganisa ties doen de sfeer op de werkvloer geen goed. Veelzeggend is de gre tigheid waarmee men sen gebruik willen ma ken van de vertrekre- geling. ■4 Wiebe Draijer. FOTO KOEN VAN WEEL/ANP De afgelopen jaren gingen bij lokale kanto ren al 8.000 banen ver loren en nog eens dui zenden op het hoofd kantoor. Volgens nieuwe Euro pese regels moeten banken veel meer geld op de balans houden dan vóór de bankencrisis. Vooral voor de hypo theekportefeuilles zijn de eisen aange scherpt, en dat ver klaart meteen waar om de Rabobank- vanouds de grootste hypotheekverstrekker van Nederland - druk is met het afstoten van diverse onderde len. De bank verkocht eer der dit jaar voorl mil jard aan hypotheken aan verzekeraar Vivat. En dochter Obvion droeg een pakket hy potheken van 340 mil joen euro over aan BinckBank. Verder kocht Delta Lloyd eind juli een stuk van de hypotheekporte feuille ter waarde van 500 miljoen. Hoeveel hypotheken de Rabo bank in totaal van zijn balans wil halen, is on duidelijk. De bank vond dit jaar ook een koper voor een ander onderdeel: Athlon Car Lease. Mercedes- Benz legt er 1,1 miljard euro voor neer. He laas voor de Rabo bank kan deze op brengst niet worden meegenomen in de nieuwe kwartaalcij fers. Dat kan pas na afronding van de deal eind dit jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15