10 NI Laat me niet jaren wachten. Je zou me doodmaken, doe dat dan ook J7 te gaan aan natuurlijke oorzaken dan dat ze vastgesnoerd worden op bed en een fatale vloeistof in hun arm krijgen gespoten. Want de wachtrij voor het uitvoeren van de doodstraf is lang, heel lang. Meer dan 900 men sen kregen de laatste 38 jaar - toen de doodstraf weer werd ingevoerd in Californië - de zwaarst mogelijke straf, maar slechts 13 doodvonnissen zijn daadwerkelijk voltrokken. De laatste tien jaar zijn er zelfs helemaal geen executies uitgevoerd. Jamar Tucker, een gevangene van San Quentin met een drievoudige moord op zijn geweten, zei ooit in een interview met ABC News: „Man, ik ben slecht, en dit is wat me toe komt. Geef het me het dan ook. Laat me niet twintig of dertig jaar wach ten. Je zou me doodmaken, doe dat dan ook." Hoe lang San Quentin - door Johnny Cash bij elke muzieklief hebber bekend - nog zal be staan, is de vraag. De staat Cali fornië denkt eraan de gevange nis af te breken om er woonwij ken en winkelcentra te bouwen. Zo ziet wachten er dus uit. Wachten op de dood in San Quentin State Prison, de oudste gevan genis van Californië, in 1852 door gevangenen zelf gebouwd. Nu wonen er 700 mannen die ter dood zijn veroordeeld, op 1,7 vierkan te kilometer. Hun uniform bestaat uit een driekwart joggingbroek in grijs of wit, wit T-shirt, witte sport schoenen en witte Nike-sokken, al dan niet hoog opgetrokken. Onderscheid maak je met ta toeages. Het is bijna niet te zien, maar de man die in zijn cel aan het schrijven is, heeft een portret van Adolf Hitier op zijn onderarm laten tekenen. Vroeger mochten de gevange nen kiezen: de gaskamer of een dodelijke injectie. Sinds 1994 is alleen nog de dodelijke injectie mogelijk. Maar de 700 mannen van San Quentin hebben uitein delijk toch meer kans om dood donderdag 18 augustus 2016 Wachten op de dood »i: t II ;i:: LSsassïSsfligsBiii ^aasggLiaimii'mi lëioittTI agaiilH Jamar Tucker San Rafael O Richmond San Quentin SAN SC OAKLAND Jeroen Schmale San Quentin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10