Arrestatiebevel tegen voetbalheld Hakan Sükiir SummerSale Geniet nu van voordeel in stijl Waterfles bijvullen is viezer dan wc-bril r 15% 9 plaza voordeel Sükür zou een aanhanger zijn van de Gülen- beweging Het Turkse staatspersbureau meldt dat Sükür wordt be schouwd als een van de initiatief nemers van de couppoging afgelo pen juli. Ook verdenken de aan klagers hem ervan dat hij lid is van de Hizmet-beweging van de geestelijke Gülen, die door de re gering in Ankara is aangemerkt als een terreurgroep. Ook de vader van Sükür zou zijn gearresteerd. Waarvan hij wordt verdacht, is onduidelijk. Hakan Sükür speelde 112 inter lands voor Turkije. Hij maakte na zijn loopbaan als voetballer car rière in de politiek en zat een aan tal jaar voor de AK-partij van pre sident Recep Tayyip Erdogan in het parlement. Hij brak met de partij toen die het aan de stok kreeg met de Gülen-beweging, waarvan Sükür een volger zou zijn. Volgens de AK-aanhangers heeft Sükür ook de president beledigd via Twitter. Begin dit jaar werd hij daarvoor aangeklaagd. Er is toen vier jaar cel tegen hem geëist. Sükür verliet Turkije vorig jaar. Hij zou naar de Verenigde Staten zijn verhuisd. Hizmet-grondlegger Gülen wil dat een internationale commissie onderzoek gaat doen naar de staatsgreep, zegt hij in de Franse krant Le Monde. „Als er aanhan gers van de beweging betrokken waren bij deze samenzwering, dan zijn het misdadigers die de eenheid en de integriteit van Tur kije hebben ontwricht. Dan heb ben deze mensen slachtoffers ge maakt en mijn idealen verraden", aldus Gülen. De invloedrijke islamitische denker zegt de eventuele uit komst van het onderzoek naar de mislukte staatsgreep te accepte ren. „Mochten er inderdaad aan hangers betrokken zijn geweest, dan zal ik akkoord gaan met de daarbij horende straf." Een hergebruikt waterflesje kan maar liefst 900.000 bacteriën tel len. Dat zijn er meer dan op een wc-bril, blijkt uit onderzoek van Treadmill Reviews. De onderzoekers namen een aantal waterflesjes on der de loep die een week lang wer den hergebruikt door atleten. Op het drinkdopje van het vuilste fles je zaten 900.000 bacteriën. Bij an dere flesjes telden de onderzoekers 300.000 bacteriën. Die komen daar terecht omdat er bij elke slok bacte riën uit het speeksel achterblijven. Volgens de onderzoekers kan 60 procent van de bacteriën mensen ziek maken. Microbioloog Rijkelt Beumer van de Universiteit Wage ningen kijkt er niet van op. „In een flesje water zitten veel meer bacte riën dan op een wc-bril. Maar er zijn veel meer mensen die uit een flesje drinken dan aan een toilet lik ken." Mag je een fles dan wel herge bruiken? „Zeker. Het is belangrijk de fles elke dag schoon te maken met zeep en water, dan laten vast gehechte bacteriën los. Ik zou er niet te veel van wakker liggen." Kom naar Auping Plaza voor professioneel slaapadvies Poortvliet: Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) zaterdag 13 augustus 2016 Turkije heeft een arrestatiebe vel uitgevaardigd tegen oud voetballer en politicus Hakan Sükür wegens mogelijke betrok kenheid bij de mislukte staats greep. Gerben van 't Hof Rotterdam/Ankara Hakan Sükür als profvoetballer voor Gala- tasaray SK in 2003. fotomustafaozer/afp Simone van Zwienen Wageningen Iedereen is uniek. Daarom heeft Auping een brede eigen collectie, passend binnen elk interieur. Dus watje ook zoekt, er is altijd een nieuw zomerdekbed of kussen, dekbedovertrek, frisse matras of compleet bed dat perfect bij jou past. Combineer jouw unieke stijl met persoonlijk slaapcomfort en profiteer ook nog eens van 15% voordeel op het gehele assortiment. Kom snel naar de Auping Plaza bij jou in de buurt en geniet van jouw voordeel in stijl. *De actie geldt van 23 juli t/m 11 september 2016. Kijk op auping.nl/summersale voor de voorwaarden. Kijk voor onze koopzondagen op auping.nl op het gehele Auping assortiment*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9