I O CD Sportverzorging sportmassage Roovers zoekt een club met u 12 Teleurstelling voor Minderhoud in Rio Mondeel met TOP tegen oude club Leenhouts schrijft overwinning bij Schouwse hardloper is vanavond aanwezig sepia Atleet Tommy Staal uit Nieuw-Haamstede kijkt zijn ogen uit bij de Zomerspelen. II meld je aan! AA Gent PAARDENSPORT Dressuurruiter Hans-Peter Minderhoud is er vrijdagavond niet in geslaagd om voor de tweede maal in zijn carrière een olympi sche medaille te veroveren. De uit Westka- pelle afkomstige Oranje-kopman greep met Edward Gal, Diederik van Silfhout en Ade- linde Cornelissen net naast het brons in de landenwedstrijd. Na de Grand Prix van donderdag stond Ne derland vierde. Gisteren herstelde Oranje zich in de Grand Prix Special niet. Gal scoor de slechts 73,655, waarna Minderhoud (75,224) en Van Silfhout (76,092) de burger weer wat moed gaven. De Amerikanen hiel den echter stand op de derde plek. Maandag krijgen de Spelen voor Minder houd een vervolg. Dan begint het individue le toernooi. De medaillekansen voor de win naar van de wereldbeker zijn dan klein. In de aanloop naar het korfbalseizoen, dat op 3 september begint, spelen vandaag de beste twee teams van Zeeland, overgangsklasser Tjoba en ereklasser TOP Arnemuiden, tegen elkaar. Het oefenduel is in 's-Heer Hendrik skinderen. De aanvang is 15.30 uur. De vriendschappelijke wedstrijd is vooral bij zonder voor Demi Mondeel. Zij stapte aan het begin van de zomer over van Tjoba naar TOP. Ook Kristian Huisman, die al eerder in Arnemuidse dienst kwam, heeft een verle den bij de Bevelandse club. Schaker Koen Leenhouts blijft tot op de laat ste dag van het HZ toernooi in Vlissingen in de race voor een topnotering. De interna tionaal meester uit IJzendijke, won gistera vond in de achtste speelronde van de Chine se jongelinge Yuen Y, die in haar laatste drie partijen niet meer dan een halve punt pakte. Leenhouts staat nu op een totaal van 6,5 punten. Op de meeste andere topborden werd tot laat geschaakt. Bij het ter perse gaan van deze krant waren koploper Loek van Wely en zijn directe achtervolgers nog niet klaar. Minnaard 5 september informatieavond MBO opleiding v te Vlissingen Meer info'. www.sepiaopleidingen.nl Hij is de rust zelve, be heerst als altijd. Maar als zijn klus als hoofd opleidingen bij FC Axel ter sprake komt, valt Ad Roovers even uit zijn rol. Hij strooit met krachttermen. Niet dat hij het niet naar zijn zin had bij de club waar hij in het sei zoen 2013/2014 werkzaam was. „Maar ik miste de shit en rotzooi die hoort bij een eerste elftal. De druk, daar geniet ik van", vertelt de in Hulst woonachtige oefen- meester. Toch is Roovers al meer dan twintig jaar getrouwd met het jeugdvoetbal. Als KNVB-medewer- ker geeft hij als projectmedewer ker - docent vrijwilligerskader - ondersteuning aan clubs die hulp nodig hebben in de onderbouw. Ook verleent Roovers zijn mede werking aan de Oost-Zeeuws- Vlaamse Jeugdselectie. De opleider zit opgewekt aan ta fel op zijn veranda. Toch wordt hij niet geheel vrolijk als hij terug denkt aan zijn laatste klussen als hoofdtrainer. Roovers werd in 2015 de wacht aangezegd bij Koe wacht, iets dat hem eerder ook overkwam bij Zaamslag (2013) en Arnemuiden (2005). De van oor sprong Brabander kent de kritie ken. Hij zou te braaf zijn, te theo retisch. „Ik voelde mij nergens te goed voor. En nog steeds niet trou wens. Maar Koewacht was een misstap, dat had ik gewoon niet moeten doen. Het trainen in de vierde en vijfde klasse is enorm lastig, spelers kennen vaak hun ei gen kwaliteiten niet. Die jongens neem ik niet eens iets kwalijk, want het was meer mijn eigen schuld dat het daar niet liep. En die van de bepalende mensen die een bepaalde opvatting hadden. Van puur resultaat gericht den ken, word je in mijn ogen niet veel wijzer." Roovers weet vanuit zijn halen in Amsterdam en met een schuin oog keek ik ook nog naar Rio. Maar ik merkte dat het niet ging lukken. Ik heb toen de beslis sing genomen om het allemaal uit mijn hoofd te zetten." Wat moest Staal dan met zijn zo mer? 'Ga toch naar Brazilië!", op perde zijn vader. „Het begon ei- Als Daf ne Schippers in actie komt, ben ik erbij. Haar 100 meterfinale wordt hopelijk een hoogtepunt genlijk als een grapje", vertelt de atleet. „Maar hoe meer ik erover na ging denken en me ging verdie pen in de mogelijkheden, begon het toch te leven. Het bleek dat het nog heel goed mogelijk was een niet al te duur ticket naar Rio de Janeiro te boeken. En dus ben ik gegaan." Van Emden Staal is nu een kleine week in Rio en zat al bij vele sporten op de tri bunes. Hij kocht al zijn kaartjes al in Nederland. „Dat ging ook heel makkelijk. Er was voldoende aan bod." Dat blijkt ook: hij kon tick- Ooit droomde Tommy Staal, de frêle atleet uit Nieuw- Haamstede, ervan om zelf deel te nemen aan de Olympi sche Spelen van Rio. Hij zag zich al in actie komen op de 1500 meter in het Joao Havelan- ge Olympisch Stadion. Maar ja, die verrekte kuitblessures. De bijna 22-jarige middellan- geafstandsspecialist is er in de Braziliaanse miljoenenstad toch bij. Hij bezoekt veel sportwed strijden. Voor vandaag staat er at letiek op het programma. „Als Dafne Schippers in actie komt, ben ik erbij", zegt hij op een ja- loersmakende toon. „Haar 100 me terfinale wordt hopelijk een hoog tepunt." Euvel Tot 2013 ging het crescendo met de carrière van Staal. Hij schopte het op z'n achttiende tot deelna me aan het EK voor junioren in Italië. Maar daarna raakte hij aan het sukkelen. Lange tijd was on duidelijk wat hem nu precies hin derde. Pas begin 2015 werd het eu vel gevonden - in beide kuiten zat een vlies te strak om zijn spieren - en vervolgens kon hij geopereerd worden. „Ik heb nog even gedacht dat er voor mij nog wat mogelijk was in 2016", vertelt Staal. „Tot decem ber, januari heb ik nog heel hard getraind. Ten eerste om het EK te zaterdag 13 augustus 2016 KORFBAL SCHAKEN 2 Enkele teams van AA Gent trai nen en spelen vandaag op de velden van RIA in Westdorpe. Om 10.00 uur wordt er getraind, om 15.00 uur speelt AA Gent U16 te gen FC Antwerp U16. Om 17.00 uur oefent het eerste elftal van RIA W. tegen de A-junioren van AA Gent, de U19. 22 Wielrenner Mar co Minnaard uit Wemeldinge kon gisteren met de besten mee in de derde etappe van de Tour de l'Ain. In de berg rit finishte hij als 22ste, op 3.19 mi nuten van de win naar. In het alge meen klasse ment staat de Wanty-renner, met nog één dag te gaan, 24ste. O fi. opleidingen Ad Roovers (56) is in het bezit van het hoogste trainersdiploma in het amateurvoetbal - TC1 - maar de KNVB-medewerker be gint het seizoen desondanks zonder club. Juriën Dam Hulst M Tommy Staal in Zierikzee. foto marieke mandemaker Het is goed olympisch —Tommy Staal Roeland van Vliet Rio de Janeiro

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 97