u 8 NI 'Ik kon niet anders, hij wilde me verkrachten' Zarina R. (38) hoorde gisteren 14 jaar eisen in de Biesbosch-zaak. Was het moord, of toch noodweer? Apotheose van een thril ler in Brabant. Drie jaar geleden verdween de Pool Adrian Wecko- wicz spoorloos. Een halfjaar later werd zijn lichaam in verregaande staat van ontbinding ge vonden in een verlaten bosperceel in de Biesbosch. Pas na een uitgebreide gezichtsreconstructie werd duidelijk dat het om Adrian ging. Zijn familie begreep er niets van, maar gisteren stond zijn toenmalige vriendin Zari na R. (38) uit Andel voor de rechter, verdacht van moord. Zarina had al eerder bekend dat zij uit noodweer de 32-jarige Pool had doodgestoken. Hij dreigde haar op zolder te verkrachten en dat kon zij alleen voorkomen door vier keer op hem in te steken. Adrian bloedde op de zoldervloer dood. „Ik kon niet an ders want hij riep constant dat hij mij eerst zou verkrachten voordat hij bij mij weg zou gaan", verklaarde Zarina. „Wat er precies gebeurd is weet ik niet meer, ik weet alleen dat ik naar de badkamer ben gerend en in een hoekje ben gaan zitten. Hoe lang, ik heb geen idee. Daarna ben ik weer naar boven gegaan en heb ik hem vastgehouden. En toen ik aan zijn ogen zag dat hij niet meer leefde ben ik keihard gaan schreeuwen en raakte ik volledig in paniek." Zarina schakelde een vriend in om het lijk weg te werken. Urenlang re den zij, op zoek naar een plek om het Door zo lang te zwijgen, is noodweer in dit geval niet geloofwaardig te dumpen. Uiteindelijk werd het een afgelegen plek in de Biesboch. Pas een halfjaar later werd het lichaam gevon den door een wandelaar. Adrians ouders zochten toen al maanden naar hun vermiste zoon. Ze waren ook bij Zarina langs ge weest, maar die wist van niks, zei ze. Ze hadden 8.000 kilometer kriskras door Nederland gereden, in de hoop een teken van leven te krijgen van hun zoon. Pas in januari 2014 kwam er een einde aan de nachtmerrie van de Poolse familie en konden zij hun zoon op een waardige manier begra ven. Is Zarina R. een vrouw die met messen loopt te zwaaien, getrouwde mannen afperst en dus ook in staat is geweest de 32-jarige Pool Adrian Weckowicz van het leven te bero ven? Of is zij juist slachtoffer van de Pool, die als een woesteling tekeer ging, haar met een mes achterna zat en haar wilde verkrachten? De offi cier van justitie mr. Gudde vond het eerste en eiste gisteren voor de recht bank Breda een celstraf van veertien jaar wegens moord. Advocaat Sidney Smeets vond de eis 'absurd'omdat Zarina uit noodweer had gehandeld. Vrijspraak dus. Zarina R. en Adrian Weckowicz hadden sinds februari 2011 een stormachtige relatie. In het begin liefdevol, zoals de constant snikken de Zarina vertelde. Adrian bestookte haar met lieve briefjes, gaf haar veel aandacht en kon het ook goed vin den met haar dochtertje. Maar het geluk was snel over. Volgens Zarina veranderde Adrian geleidelijk in een beest met losse handjes, die de An- delse regelmatig dwong tot ruwe seks, haar verkrachtte en niet schroomde haar te mishandelen als iets hem niet zinde. De raadsman van Zarina houdt vol dat zij uit noodweer heeft gehan deld. Maar daar veegde de officier de vloer mee aan. „Door zo lang te zwij gen en de politie niet te bellen di rect nadat het gebeurd was, is nood weer ongeloofwaardig. Ze heeft al les van hem gewist alsof hij nooit be staan heeft. Ze verwijderde zijn Face- bookaccount, verkocht zijn auto, loog tegen zijn ouders en vrienden en renoveerde zijn huis. En ze heeft maandenlang toneelgespeeld, zelfs tegen haar eigen familie. Dat duidt niet echt op noodweer." Fataal rijexamen Auto Lennon geveild Soepele drukste dag IS trekt zich terug uit Manbij Rusland plaatst raketten op Krim zaterdag 13 augustus 2016 Op de zoldervloer bloedde hij dood Martijn Verwaaijen Breda Mr. Gudde, officier van justitie Vorig jaar werden in R.'s woning bloedspo ren van Adrian (foto on der) gevonden, foto anp KAAPSTAD Een rijexamen in Zuid-Afrika is donder dag geëindigd met een noodlottig onge luk, waarbij de kandi daat (21) en de exami nator (41) om het le ven kwamen. De les auto werd verpletterd door een vrachtwa gen, meldde het Zuid-Afrikaanse News 24. Beide inzit tenden overleden ter plaatse, de vrachtwa genchauffeur bracht het er met lichte ver wondingen vanaf. LONDEN John Lennon kocht de auto in 1971, een jaar later was de auto te zien in de film Imagi ne. Nu komt de zwar te Austin Princess on der de hamer in Lon den. Op 7 september zal de historische au to een koper vinden. SCHIPHOL De drukste dag van het jaar op Schiphol is goed verlopen, aldus een woordvoerder. De nationale luchtha ven verwerkte giste ren een recordaantal van ruim 220.000 ver trekkende, aankomen de of overstappende reizigers. Ook de rest van het weekeinde blijft het druk op Schiphol. Tot en met morgen reizen onge veer 644.000 men sen via de Amster damse luchthaven. DAMASCUS Na een wekenlange strijd heeft ter reurbeweging Islamitische Staat (IS) zich uit de strategisch belangrij ke stad Manbij in het noorden van Syrië teruggetrokken. Syrisch-Koer- dische troepen kondigden gisteren de complete 'bevrijding' van de stad aan. De jihadisten hebben zich te ruggetrokken naar de stad Dschara- blus, ten noorden van Manbij. Een woordvoerder van de militaire raad van Manbij zegt dat de IS-strijders ongeveer 2.000 inwoners van de stad hebben ontvoerd. Eerder wis ten meer dan 2.500 burgers te ont snappen uit de laatste door IS ge controleerde wijk in het noorden van de stad. Deense wetenschappers hebben een Groenlandse haai ontdekt die waarschijnlijk 392 jaar oud is. De haai is daarmee het oudste gewervelde dier dat ooit is aangetroffen. MOSKOU Rusland heeft zijn geavanceerde S-400 raketsysteem voor lucht verdediging op de geannexeerde Krim geplaatst. Dit meldden Russi sche media gisteren, verwijzend naar een verklaring van het minis terie van Defensie. De aankondi ging komt twee dagen nadat pre sident Poetin had beloofd tegen maatregelen te nemen na wat hij noemde 'gevechten tussen Russi sche troepen en Oekraïense sabo teurs' in het noorden van de Krim. Oekraïne ontkende dat de scher mutselingen plaatsvonden. Het land heeft zijn leger aan de grens met de Krim wel in hoogste staat van paraatheid gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8