Publiek moet zelf aan de slag op Abdijplein zeeland nazomer festival 23 In tien jaar tijd heeft Sven Hammond zich ontwikkeld tot een geoliede liveact. Op 30 augustus speelt de groep op het Nazomerfestival in Middelburg. Eerder dit jaar vierde Sven Hammond het tienjarig bestaan groots in thuishaven Den Haag. Opnamen van dat feestelijke concert zijn inmid dels op plaat uitgebracht. Daarop is in de eerste plaats te horen hoe de groep is uitgegroeid tot een geoliede liveact. De ritmesectie is met bassist Glen Gaddum jr, de onder meer van New Cool Collective bekende drum mer Joost Kroon en natuurlijk naam gever Sven Figee op Hammondorgel ongelofelijk strak. Maar de band durft nummers live ook te laten uitlopen in lossere jams waarin met name Fi gee en gitarist Tim Eijmaal de ruimte krijgen om uitgebreid te soleren. Rafelig randje Tien jaar bestaat het Haagse vijftal dus al. Aanvankelijk opereerde het on der de naam Sven Hammond Soul. Uit de bandnaam is de soul intussen verdwenen, maar zeer zeker niet uit de muziek. Dat is belangrijke mate de verdienste van zanger Ivan Peroti. De ze voormalig kwartfinalist van The Voice of Holland beschikt over een soepele falset en zet dat hoge stemge luid als een volleerd versierder in. Luister maar eens naar een nummer als Diamond Drink, een song waarvan de ruiten subiet beslaan. In de lagere registers krijgt Peroti's stem juist een rafelig randje, dat goed past bij het zompige, ruige en aardse geluid van het Hammondorgel. Niet alleen Peroti schakelt schijnbaar gemakkelijk tussen verschillende stij len, het geldt voor de hele band. Het ene moment klinkt het kwintet als een gepolijste soulgroep om het vol gende ogenblik een vuig rockende jam neer te zetten waarin Figees breed uitwaaierende Hammondklan ken een nostalgisch jaren 70-gevoel weten op te roepen. Tussendoor roept de muziek ook herinneringen op aan de jaren tachtig. De mannen van Sven Hammond mogen dan van een langgerekte solo houden en zoals Gladdum jr en Kroon ook voetsporen in de jazz heb ben, maar de melodie staat voorop. De songs zijn puntig en herkenbaar, vaak zing je ze al na een keer horen mee. Natuurlijk is dat ideaal voor een liveband. Op de eerder al gememo reerde liveplaat die in het Haagse Paard van Troje werd opgenomen, valt dan ook te horen hoe het publiek vanaf de eerste seconden wordt inge pakt. Vanzelfsprekend helpt het dat bekende musici als gitarist Spike van Di-Rect en Jett Rebel mee kwamen spelen, maar het zijn toch in de eer ste plaats de nummers zelf die het werk doen. Daarnaast is er altijd het tandem Gladdum jr - Kroon dat geen beat mist en een geweldige, organische dy namiek heeft. Ook als het tempo wordt teruggeschroefd, gaat er iets dwingends vanuit. Een betere voe dingsbodem kunnen Figee en Eij maal zich niet wensen voor hun soms ingetogen, soms gierende par tijen. Peroti geeft het publiek dan nog het laatste zetje om zich over te geven. Bijvoorbeeld door kort Bob Marley te citeren of hartstochtelijk uit te halen. Sven Hammond, 30 augustus, hoofdpo dium Abdijplein, 22.00 uur. Picknick Voor wie het Zeeland Nazomerfes tival al eens eerder bezocht, zal het geen onbekend tafereel zijn: de picknick op het Abdijplein. In middels is het een populair onder deel van het festival en dat is ook niet zo vreemd. Het heeft wel wat, al die mooi gedekte tafels en rieten manden vol huisgemaakte heerlijkheden. Het is dan ook niet gek dat je tegenwoordig moet re serveren als je zeker wilt zijn van een plek. Ook aan muziek ontbreekt het niet. Die wordt dit jaar verzorgd door het Haarlems straatorkest en Los Murginales. Eerstgenoemde bestaat al meer dan 25 jaar, maar in plaats van een standaard reper toire is het orkest altijd te porren voor een experiment. Evenals Los Murginales, een groepje Argentijn se muzikanten dat de muga speelt. Dat is een vorm van fanfa re die zo'n tien jaar geleden naar Nederland overwaaide vanuit Ar gentinië en Uruguay. Zekerheid over het weer kunnen we niet ge ven, maar dat er zomerse klanken te gehore worden gebracht, staat vast. Picknick, 28 augustus, 12.00 uur op Abdijplein. 7,50 euro per tafel voor 6 personen en 3,00 euro per tafel voor 2 personen. Reserveren is noodzaake- lijk, zie wwui.zeelandnazomerfesti- val.nl/picknick Nazomerzingen Whitney Houston, Prince, maar ook muzikale helden van eigen bo dem. Je kunt het zo gek niet be denken of het komt voorbij tij dens het Nazomerzingen op het Abdijplein. Voor velen is dit een bekend en vooral geliefd onder deel van het Zeeland Nazomerfes tival. En wie er eerder was, be grijpt waarom. Iedereen is vrolijk, zingt uit volle borst mee met klas- siekers, nieu- we hits en Franse A jÉ. chansons. ■K Lukt het op te dreunen? In de boekjes die op het plein worden uitgedeeld staat alles netjes uitgeschreven. Net als een aantal jaar geleden zal Leoni Jansen het Nazomerzin gen vanaf het hoofdpodium bege leiden. Dat doet zij niet alleen, ook zangeressen Izaline Calister, Lesley en Michele van der Aa en Lotte Zekhuis zijn van de partij. Heb je de picknick net achter de rug, dan is dit het juiste moment om eens lekker op en neer te springen. Nazomerzingen, hoofdpodium Abdij plein 15.00 uur. Nazomerdansen U kent Joris Linssen wellicht van de televisieprogramma's Hello Goodbye en Taxi, die hij voor de publieke omroep maakte. Maar in plaats van de aankomst- en ver trekhallen van Schiphol af te strui nen naar bijzondere reisverhalen, strijkt hij samen met amigo's Mar cel van der Schot (accordeon), Kees van den Hoogen (gitaar) en Erik van Loo (contrabas) neer in Middelburg. Samen vormen zij de band Joris Linssen Caramba. Ze worden regelmatig vergezeld door percussionist Djem van Dijk en drummer Louis ter Burg. De groep bestaat al sinds 1999 en toert sindsdien regelmatig langs Ne derlandse theaters. Op 28 augus tus staan de muzikan- op het Ab dijplein. Wat het publiek kan ver wachten? 'Vuur, verrassing en ver langen', dat is hoe Linssen het zelf omschrijft. Nederlandstalige mu ziek met een vleugje Mexico. Met als kers op de taart de persoonlij ke verhalen van Linssen. Nazomerdansen, Joris Linssen Ca ramba, hoofdpodium Abdijplein, 21.00 uur. ZATERDAG 13 AUGUSTUS 2016 Soul alleen uit naam verdwenen De Haagse formatie Sven Hammond weet het publiek binnen secon den in te pakken, foto digiflyer Mischa Andriessen Het bruist op het festivalhart, op zondag 28 augustus. Het publiek maakt die dag zelf het feestje, tij dens de picknick, Nazomerzin gen en Nazomerdansen. Sharon van Oost

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 88