Diva zingt naast jonge hond zeeland nazomer festival 19 Maarten Termont Smout Verrassingen hoeft het publiek waarschijnlijk niet te verwachten. Maar dat komt toch vooral voor de bekende hits. En die heeft De Dijk genoeg. e Dijk is dit jaar een van de hoofdacts op het Ab dij plein. Een goede reden om eens te polsen hoe de band ervoor staat. Maar la ten de mannen nu net op va kantie zijn, als deze bijlage wordt gemaakt. Wie anders dan Eric Holm van de Zeeuw se De Dijk-coverband Dubbel D, kan dan de rol van kenner op zich nemen? De Dijk komt terug na een flinke pauze. Is er iets veranderd? Lachend: „Nou, om eerlijk te zijn, hadden ze van mij nog wel langer weg mogen blij ven, gunstig voor ons. Maar zonder gekheid - voor de fans is het natuurlijk geweldig dat ze weer spelen. Al is het wel anders nu gitarist JB Meijers weg is. Persoonlijk vind ik dat een aderlating voor de band. Met zijn bijzondere sound heeft hij veel betekend." Even opfrissen...De Dijk, is dat nou rock-'n-roll, blues of neder pop? „Het is in ieder geval Neder- pop; de band zingt immers Nederlandse pop. Maar of het nu rock-'n roll is, blues, soul of rock, daar kom ik niet uit. Ik ga voor een mix. Het ver schilt ook per periode. Ze heb ben een periode gehad waarin de nadruk meer lag op de blues, maar er was ook een tijd dat ze bijvoorbeeld meer folk speelden." De Dijk weet er als livegroep al tijd een feestje van te maken. Hoe doen ze dat toch? „Met acht leden vormt De Dijk een grote groep, de man nen zijn allemaal even muzi kaal, met frontman Huub van der Lubbe die de kroon spant. Ik kan geen nummer beden ken dat ik niet goed vind. Dat heeft vooral te maken met de ijzersterke teksten die ieder een kan meezingen en tijdlo ze muziek. Als het je dertig jaar geleden aansprak, doet het je dat nu waarschijnlijk nog steeds." Gaat De Dijk ons na hun pauze verrassen, of heeft de band dat helemaal niet nodig? „Ik weet zeker dat ze ons niet gaan verrassen. De muziek is namelijk altijd goed, zonder uitzondering. Het hoeft ook helemaal niet, want het pu bliek komt toch voor de beken de hits. Als je die speelt, zijn de toeschouwers al tevreden. Daar kom je als bekende band nu eenmaal niet onderuit." Op welke song hoop je het meest? „Ik hoop dat ze het nummer Ga in m'n schoenen staan spe len. Ondanks dat het al vijf tien jaar oud is, is het momen teel actueel als we kijken naar de vluchtelingenproblematiek en de intolerantie die wereld wijd heerst." Bij concerten van De Dijk zie je veel families, gezinnen en genera ties kriskras door elkaar. Geef jij de liefde voor de groep ook door aan je familie? „Natuurlijk, ik heb immers al die nummers uit m'n hoofd moeten leren, dus draaide overal de muziek van de Dijk. In huis, tijdens de vakantie, op vakantie in de tent, je kunt het zo gek niet bedenken. Vooral m'n jongste dochter Noortje, van 7, kent heel veel nummers van de band. Ze zingt bijvoorbeeld Bloedend hart van voor tot achter uit vol le borst mee." De Dijk, 2 september, hoofdpo dium Abdijplein, 21.00 uur. Op zondagmiddag 20 november 2016 krijgt Jenny Arean de Blijvend Applaus Prijs 2016 in De Kleine Komedie in Amsterdam. Normaal is dat een eerbetoon aan een wel nog levende, maar in tussen niet meer actieve podiumartiest. In het geval van Jenny Arean klopt dat niet helemaal. Want zij schittert nog, soms meer maals per week, in een prachtig programma. Sa men met Marijn Brouwers. Jenny Arean, dat is de oude rot in het vak: vanaf de jaren 60 in populaire (televisie)musicals, vanaf midden jaren 80 in solo programma's. Met prachti ge, doorleefde kleinkunst- liedjes. Pareltjes die ver uit stijgen boven 'het levens lied', maar die daarin wel degelijk hun oorsprong hebben. Marijn Brouwers, dat is de 'jongere hond', toneel liefhebber uit een gezin Een goede tekst wordt een gouden tekst als je hem in muziek kunt vertalen waarin het Nederlandse luisterlied hoog stond aan geschreven. Die na omwe gen en hard werken ten slotte uitkwam bij wat hem al zo lang boeide: chansonnier. Vertolker van datzelfde luisterlied, in de stijl van Frans Halsema of Charles Aznavour. Het moeten zijn toewij ding en zijn passie ge weest zijn die Jenny Arean deden zwichten voor zijn gewaagde vraag: samen op het podium. Dat, en het feit dat ze allebei teksten gebruiken van grote tekst schrijvers als Ivo de Wijs en George Groot. Dat ze al lebei juist de teksten zo be langrijk vinden. Dat ze bei de weten dat een goede tekst een gouden tekst wordt als je hem in mu ziek kunt vertalen. Misschien zingen ze sa men een duet, maar dat is niet de opzet van het pro gramma. Beider stijl en kwaliteiten zijn té eigen om te vermengen. Dus heeft elk zijn aandeel. En het is logisch dat het aan deel van de diva, de grand old lady, net iets groter is. Ja, er zijn ook nieuwe num mers. Maar Jenny zingt even gretig de bekende en populaire klassiekers, zoals Vluchten kan niet meer, Zing dan en Amsterdams parfum. Ze doorleeft haar teksten, gaat op in het verhaal, maakt er prachtige minia turen van. Een memorabel optreden. Jenny Arean Marijn Brou wers, 1 september, hoofdpo dium Abdijplein, 21.00 uur ZATERDAG 13 AUGUSTUS 2016 Wie Een Zeeuwse zanger die furo re maakte met de Ierse folk- band The Old Firm. Na het uit eenvallen van die groep richtte Maarten Termont zich op een solocarrière als singer-song- writer. In 2014 bracht hij een Nederlandstalige cd uit met 18 zelfgeschreven liedjes. Wat Maarten Termont is een verha lenverteller. Hij verpakt zijn ver halen in liedjes. Veel van zijn akoestische werken zijn uit het leven gegrepen. Deze geboren IJzendijkenaar speelt voorna melijk Nederlandstalige songs in een mix van stijlen van Gor ki, Herman van Veen en Bram Vermeulen. Met een doorleef de stem en poëtische teksten weet Termont zijn publiek voor zich te winnen. Waar en wanneer Abdijplein, 1 sept, 20.30 uur. Wie Sinds 2007 spelen Dylan den Hartog, Roderik Wijkstra, Niels Hariot, George van Bork en Jaimy Goetheer in de Neder landstalige band Smout. Na twee eerdere bezoekjes aan het Zeeland Nazomerfestival keert de band dit jaar terug op het Abdijplein. De vijf Middel burgers voelen zich omarmd door het Zeeuwse publiek en willen dat hun bekendheid als olievlek langzaam uitvloeit over de rest van het land. Met concerten op het Bevrijdings festival in Vlissingen, Schelde- pop in Terneuzen en optre dens in de voorprogramma's van Blof en Bart Peeters be schikt Smout over voldoende podiumervaring. Wat Nederpop, variërend van balla des tot stevige popsongs. Her kenbaar, sympathiek en niet te moeilijk. Een optreden van Smout staat garant voor zuive re zanglijnen en plezier. Waar en wanneer Abdijplein, 2 sept, 20.30 uur. De Dijk staat op 1 septem ber op het Abdijplein. FOTO BOB-BRONSHOFF Sharon van Oost De Dijk is voor het hele gezin Willem Nijssen Marijn Brouwers en Jenny Arean

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 84