Jett Rebel heeft een streepje voor M 18 zeeland nazomer festival HunterStreet Bovenste Knoopje Open Rondé en RoMi Cage hebben twee dingen gemeen: hun muziek is niet onder één genre te scharen én ze staan 29 augustus allebei op het Nazomerfestival. De vijfkoppi ge band Rondé, die in januari 2014 ont stond, brengt in diepop met een psychedelisch randje. In eerste instantie kwa men de bandleden alleen sa men om wat nummers met el kaar te schrijven. Hun eerste single, Run, werd echter al snel een hit en ook hun tweede nummer We Are One werd een groot succes. Vorig jaar stond Rondé dan ook op zo'n vijftig festivals, waaronder Lowlands. Op dit moment zijn de bandle den bezig met het opnemen van hun debuutalbum in Ber lijn. Dit doen ze samen met producer Niels Zuiderhoek, die eerder al samenwerkte met Kensington en Van Velzen. Het Middelburgse echtpaar Romy (Ro) en Michael (Mi) Coomans (Cage) bracht zijn eerste album Things we never say begin dit jaar uit. Twee jaar geleden stonden ze nog in het voorprogramma van BL0F op het Zeeland Nazomerfestival. Ze speelden toen voor het eerst hun eigen liedjes: gelaagde pop muziek met een vleugje coun try en hier en daar een randje rock. Nu staat RoMi Cage op het hoofdpodium met zijn ei gen band. „Het was toen al vet, maar nu kunnen we onszelf écht laten zien." RoMi Cage reisde af naar Los Angeles om samen met produ cer Joe Chiccarelli zijn eerste al bum op te nemen in de Sunset Sound Studios in Hollywood. Chiccarelli werkte al samen met U2, Alanis Morissette, El- ton John en Jason Mraz. De sa menwerking was voor het echt paar dan ook een droom die uit kwam. Michael: „We stuurden eind 2014 een mail naar hem met de gedachte: 'we zullen niets horen, maar niet gescho ten is altijd mis'. Binnen een dag hadden we een mail terug: hij was ontzettend enthousiast over ons." Het leukste is om succes te hebben met je eigen nummers Het koppel besloot onder meer via crowdfundin geld op te halen om naar Los Angeles te kunnen reizen. Binnen an derhalve maand hadden ze het benodigde bedrag bij elkaar. Met als resultaat dat hun eerste cd nu daadwerkelijk op de sa lontafel ligt. Michael: „Dit al bum is echt ons kindje. Eerst zit je hier thuis in Middelburg demo's op te nemen en uitein delijk heb je echt een cd in han den. Erg tof." Niet alleen het opnemen van het album was een hele ervaring, ook Los An geles sprak het duo aan. „Het ademt daar muziek", vertelt Mi chael. Romy: „We zouden het leuk vinden om voor twee jaar daarheen te gaan en er inspira tie op te doen en nieuwe men sen te leren kennen." Maar eerst probeert RoMi Ca ge de rest van Europa te verove ren. Zo staat het duo 15,17 en 18 augustus op podia in Lon den. Al vergeten ze Zeeland ze ker niet. „Op het Nazomerfesti val geven we al wat voorproef jes van nieuwe liedjes. Het pu bliek krijgt dus een primeur." Hun grootste doel? „Wereld beroemd worden", lacht Romy. „Nee, we zijn nu vooral be nieuwd naar hoe onze num mers ontvangen zullen worden in Londen. Het leukste is om succes te hebben met je eigen nummers. Als we daarmee ons leven kunnen inrichten, is het wat ons betreft geslaagd." RoMi Cage (21.00 uur) en Rondé (22.00 uur), 29 augustus, hoofdpo dium Abdijplein. De 25-jarige Jelte Ste ven Tuinstra, ofte wel Jett Rebel, is geen onbekende meer in Zeeland. Integendeel. De ze showman maakte vorig jaar zo'n indruk op een pu bliek van ruim 1200 man, dat de organisatie van het Zeeland Nazomerfestival een grote uitzondering maakt.Rebel stond op Concert at Sea 2014, Film by the Sea 2014, Klomp pop 2015, het Zeeland Na zomerfestival 2015 en Con cert at Sea 2016. Het is dui delijk: wij Zeeuwen zijn fan van Jett Rebel. De zan ger, componist en mul- ti-instrumentalist uit Den Haag stond in het voorjaar van 2014 met zijn 'Venus Mars' tour nog in kleine en middelgrote zalen. Dat zelfde jaar verruilde hij die echter al voor 18 grote za len. Vorige maand zei hij het kleine podium van Concert at Sea vaarwel en klom op naar het hoofdpo dium, of zoals hij het zelf noemt 'het grotemensen- podium'. En ook het Nazo merfestival zwicht voor de energie van Rebel. De orga nisatie is allergisch voor herhaling, maar als je keer op keer de vraag krijgt of die jongen uit Den Haag te rugkomt, kun je niet an ders dan 'ja' zeggen. Het is de fans gelukt: Jett Rebel sluit het Nazomerfestival dit jaar opnieuw af. En dat belooft wat. Vorig jaar duurde zijn slotact drie uur, in plaats van de ge bruikelijke anderhalf. Voor deze jonge artiest wordt dus wel meer dan één uit zondering gemaakt. Kan hij de verwachtingen van het Zeeuwse publiek ook dit keer weer waarmaken? Jett Rebel, 3 september, hoofd podium Abdijplein, 21.00 uur. Rondé brengt indiepop met een psychedelisch randje. FOTO JELMER DE HAAS RoMi Cage speelt een thuis wedstrijd. FOTO DEEP KREATIV Gertie de Boey Wie Rutger-Jan Cleiren (zang), Pre- ben van Overmeiren (drum), Benjamin Chong (gitaar) en Kasper Mols (bas) vormen sa men de indierockband Hunter Street. In de zomer van 2014 zijn de voormalige leden van lo kale bands Zebrapad en Yellow Lane hun krachten gaan bunde len, om een eigen geluid te creëren. Stevige groove bege leid door een diepe zangklank typeert de vier heren. Wat Een grote diversiteit, van funky, lichte gitaarriffs tot complexe, atmosferische soundscapes. De Invloeden van Red Hot Chili Peppers, Arctic Monkeys en Editors zullen niet onopge merkt blijven. Waar en wanneer Abdijplein, 30 aug, 20.30 uur. Wie Job Kühlkamp en Sjoerd van Capelleveen maken theater, kleinkunst, muziek en poëzie. Twee jonge knapen die aan de weg timmeren met een flinke dosis humor vermengt met een minstens zo grote portie kwetsbaarheid. Ze hebben vol doende keuze uit eigen materi aal, want in 2014 brachten ze de cd Voor Haar op de markt en dit jaar volgde de EP Spe len. Wat De muziek van Bovenste Knoopje Open is een combina tie van kekke melodieën, karak teristieke stemmen en houteri ge gitaarloopjes. Nederlandsta lige kleinkunst in een vernieu wend jasje. Waar en wanneer Abdijplein, 31 aug, 20.30 uur. Eigen songs troef Gertie de Boey

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 83