Sunday Sun: aanwakkeren of inlossen zeeland nazomer festival 15 Lavender Rd Gemina Heikneuters Veroverden ze in 2014 nog een tweede plaats op het songfestival, inmiddels touren The Common Linnets door binnen- en buitenland. Op 27 augustus staat de band op het Nazomerfestival. Sunday Sun, de muziek klinkt als de bandnaam: zo mers, opgewekt, uptempo. De jongens waren ooit student aan de Rockacademie in Tilburg, en richtten de groep op na een avond je doorzakken in een restaurant. Aanvankelijk bedoeld als 'songwri terscollectief, besloten de jongens toch zelf de nummers te gaan ver tolken. Een goeie keuze, want Sun day Sun ging hard vanaf de start. 3FM pikte de band vrijwel direct op en de laatste jaren werd zowat heel Nederland platgespeeld. Eind augustus staat de band op het Zeeland Nazomerfestival. Een kort gesprek met gitarist Koen- Willem Toering. Beleven jullie een fijne festivalzomer? „Oh ja, hoor, wij vermaken ons wel. We hebben alweer wat leuke shows kunnen geven. Al is het wel zo dat we, in vergelijking met vorige zomer, een beetje in een stiltegebied zitten. Onze nieuwe plaat komt nog uit, dus we heb ben niet echt iets nieuws te verko pen. Dan word je minder geboekt, want je bent minder op de radio. Ach ja, dat hoort erbij. We kijken dus vooral uit naar volgende zo mer. Anderzijds - de zomer is voor een band altijd een heerlijke tijd, we spelen doodgraag, hoe vaak het dan ook is." Ik wil net zeggen: jullie naam is op maat gesneden voor de festivals. „Haha, ja dat is wel zo. Dat is ook de insteek van de groep: wij wil len vermaken, we willen de men sen veroveren, we willen dat ze na de show met een grote glimlach naar een volgend podium trekken. Onze nieuwe plaat, deze maand uitgekomen, heet niet voor niks Li ve Out Loud: zo staan wij in de we reld als band." Beschrijf eens je ideale festivalsetting. „Ik heb niet dat ik per se op die en Zeg je The Common Linnets, dan zeg je natuur lijk Ilse de Lange. Maar haar carrière als soloartiest staat even op een laag pitje, evenals die van producer en gitarist ]B Me- ijers. Ilse wilde nu eens vrij zijn van alle verwachtingen waar je als soloartiest aan moet voldoen en deel uitma ken van een band. Samen met de Amerikaanse Jake Etheridge en Matthew Crosby werkt Ilse nu keihard aan het succes van The Com mon Linnets. En dat gaat hen goed af. Hun belangrijkste drijfveer is niet om platina pla ten binnen te halen, maar 'om met hun liefde voor muziek iets te creëren dat uit het hart komt', aldus Ilse in de biogra fie op de website van de band. Na het debuutalbum The Common Linnets is er nu een tweede album, met de eenvou dige titel II. Daarop staan rock-, (We Don't Make The Wind Blow) en ingetogen num mers (Soho Waltz en Proud), maar ook een dansbaar uptem po-lied, Hearts On Fire. Voor het publiek is het nog even afwachten wat het straks op het Abdijplein te horen krijgt. Festivaldirecteur Henk Schoute hoopt op iets verras sends. „Je weet nooit precies wat artiesten gaan doen, het is natuurlijk mooi als er iets on- verwachts gebeurt. Zoals Lau ra Janssen ooit van het po dium afkwam en tussen 2.000 man akoestisch een lied je speelde en Jett Rebel vorig jaar niet anderhalf, maar bijna drie uur optrad." Schoute maakte een aantal jaren terug al kennis met Ilse toen zij op het Zeeland Nazo merfestival speelde en heeft daar goede herinneringen aan. „Ze is zoals je haar altijd ziet; ontzettend enthousiast en spontaan, ze bedankte ons uit gebreid voor de bloemen in The Common Linnets worden ook wel de zin gende Tukkers genoemd. Die twee namen hebben meer met elkaar te ma ken dan je op het eerste gezicht zou denken. Een common linnet is in het Engels de naam van een kleine zangvogel, de kneu. Twentenaren noe men we behalve tukkers ook wel heikneuters, fei telijk een benaming voor een simpel iemand die van het platteland komt. Het vogeltje de kneu komt voor op de heide en wordt ook wel tukker of heikneuter genoemd. de kleedkamer. Leuk als de in teractie met artiesten zo posi tief verloopt." Het festival waakt voor her haling, maar door de jaren heen heb je alles een keer ge had. Schoute is blij dat het met The Common Linnets toch weer gelukt is iets nieuws naar het festival in Middelburg te brengen. Het was ook meteen een mooie kans om Danny Vera op het podium te krijgen. Hij staat ge programmeerd voorafgaand aan The Common Linnets. Schoute: „Ze hebben niet de zelfde stijl, maar het bijt el kaar ook absoluut niet. Voor 30 euro kun je relatief goed koop genieten van toparties ten. Dat is uniek aan het Zee land Nazomerfestival." The Common Linnets, 27 augus tus, hoofdpodium op Abdijplein, 22.00 uur. Voorafgaand treedt om 21.00 uur Danny Vera op. die plek wil staan. Wij zijn in elk geval niet bang om te openen of in de middag geprogrammeerd te staan. Ik noem dat 'aanwakkeren' - heel fijn om te doen, lekker knal len, al die mensen die nog aan de wandel zijn laten stilstaan en ze dan langzaam zien meedei nen. Afsluiten is ook gaaf - dat is 'inlossen': het publiek heeft gedronken, een mooie dag beleefd, en wil nog een keer eufo risch worden. Beide zijn tof om te doen. Dus mijn ideaal: aanwakke ren of inlossen. Geen middenweg. Ja, live out loud, inder daad, ja." Sunday Sun, 30 au gustus, hoofdpo dium Abdij plein, 21.00 uur. ZATERDAG 13 AUGUSTUS 2016 Wie Lavender Rd is een nieuwe Zeeuwse band die muziek maakt met pop-, country- en soulinvloeden. De band bestaat uit Marsha de Nooijer (zang, gitaar), Aldert Kok (bas), Ruben Mol (drums) en Stoffel Biesterbosch (toet sen). Dit kwartet deelt een voorliefde voor broeiende country en opzwepende pop muziek. Een mix van melancho liek en lichtheid kenmerkt hun zelfgeschreven songs. Wat In de traditie van de Ameri kaanse country-pop bands fo cust Lavender Rd zich op het verhaal in een liedje. Het over brengen van echte emoties is een belangrijk uitgangspunt. Van Lavender Rd valt een smaakvol optreden te verwach ten met diepgang en zonder veel opsmuk. Waar en wanneer Abdijplein, 28 aug, 20.30 uur. Wie Gemina bestaat uit twee fana tieke zusjes uit Middelburg met een gezamenlijke passie voor muziek. Vanaf het moment dat ze kon den praten, zingen Marith en Isabelle van Beek al samen. Ze timmeren hard aan de weg en bereikten de landelijke finale van de compositiewedstrijd van het Nederlands Blazers En semble. Daarnaast waren ze te horen als openingsact van Stukafest 2016. Grote voor beelden van de zusjes zijn Amy Winehouse en Selah Sue. Wat Marith en Isabelle hebben een groot repertoire aan eigen mu ziek. Ze zingen veelal twee stemmig en zijn qua stem bijna een tweeling. Ze brengen ver nieuwende popmuziek met in vloeden uit de soul en jazz. Een goed ritme vinden ze een belangrijk uitgangspunt. Voet jes van de vloer dus bij dit op treden. Waar en wanneer Abdijplein, 29 aug, 20.30 uur. Mariska den Hartog Sharon van Oost Sunday Sun. foto mark engelen Festival laat zich verrassen -4 Ilse de Lange zingt dit keer niet solo, maar met The Com mon Linnets, foto paul bellaart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 80