8 zeeland nazomer festival Dezelfde zee Het Zeeland Nazomerfestival en Vlaanderen hebben al lange jaren een gelukkige klik. Elk jaar zijn er wel schrijvers, regisseurs en acteurs uit de top van het Vlaamse theaterleven die de Zeeuwse nazomer kleur geven. Dit jaar is de jonge, Antwerpse regisseuse Rosa Vandervost zee) één van hen. Haven Kloosternol Scharendljke 23, 24 (try-outs), 25 (pre mière), 26, 27 aug, 30 aug t/m 3 sep, 20.30 uur. Vandervost Inderdaad, ze is de dochter van Lucas Vandervost, één van de oprichters en tot vorig jaar artistiek leider van theater gezelschap De Tijd in Ant werpen. Hij werd opge volgd door een drie manschap - Freek Vielen, Suzanne Grotenhuis en Re- bekka de Wit - die een eigen koers wilden varen en daarom de naam van het gezelschap veranderden in De Nwe Tijd. Ze formuleren het zo: „De Nwe Tijd wil het centrum zijn van het heden daags persoonlijk teksttheater. Diep ge worteld in de stad, toonaangevend in heel het Nederlands taalgebied en met een duidelijke internationale ambitie." Rosa Vandervost (32) is één van de me dewerkers van het gezelschap. We ontmoeten elkaar in de repetitie ruimte in Antwerpen. Een tafeltje met twee stoelen op de speelvloer. Op de ta fel ligt de roman Dezelfde zee van de Is raëlische auteur Amos Oz. Rosa „Thuis werd er nooit over toneel ge praat. Pas vanaf mijn dertiende heb ik een paar theatervoorstellingen gezien. Dat ik me voor de toneelschool aanmeld de, was voor mijn ouders een complete verrassing. Ik was een verlegen, braaf meisje dat zelf nooit toneel had ge speeld. De toelatingsproef voor de to neelschool was de eerste keer, toen ik ze ventien was. Tot mijn totale verbazing werd ik aangenomen. Daar ben ik pas echt mezelf geworden. In het tweede jaar kreeg ik les van mijn vader. Dat was in het begin wel zoeken. Je moet de schroom voorbij, je moet ook je ouders het wroeten en zoeken durven laten zien." Lucas „Ik heb inmiddels wel al vaker in een re gie gestaan van mijn vader. Zoals in de voorstelling Een schitterend gebrek, naar het boek van Arthur Japin. In de voor stelling voor het ZNF zijn de rollen om gedraaid: ik ben de regisseur, mijn vader Lucas is één van de vier acteurs. Werken is voor ons werken, daarin voelen we geen vader-dochter relatie. Zelfs als we dagelijks repeteren, kan het voorkomen ledereen blijft hoe dan ook alleen Jan van Damme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73