Matchnxing? Nu ook bij de F-pupillen van Mussel Pokémonjagers aan banden 3 dagen Groningen 6 NI OZCAN AKYOL 69.5 Column Voor een hoop rages en ont wikkelingen geldt dat Ame rika ons voorland is. In dat kader is het interessant om te kij ken naar de presidentsverkiezin gen die daar binnenkort zullen plaatsvinden, een tweegevecht tus sen de markante ondernemer Donald Trump en diens democra tische tegenstrever Hillary Clin ton. Nog niet zo heel lang geleden was de politiek een domein voor gedistingeerde mannen en vrou wen die elkaar keurig bevochten op basis van argumenten, dikwijls aangestuurd door bevlogen idealis me en de ijdele hoop dat de we reld een mooiere plek zou kunnen worden. Maar tegenwoordig red je het niet meer met een solide verhaal en een paar bullen van een presti gieuze universiteit. Bij gebrek aan een doordacht en reëel beleids plan zien we dat Donald Trump steeds merkwaardigere uitspraken is gaan doen, bij voorkeur tijdens een van zijn rally's of in een televi sieprogramma, maar ook op Twit ter laat hij zich niet onbetuigd. De oogst van afgelopen week: hij noemde Barack Obama een van de oprichters van IS en suggereerde indirect dat Hillary Clinton wel licht alleen gestopt kan worden door landgenoten met een wapen vergunning, waarmee hij dus im pliciet een aanslag aanmoedigde. Het duurt nog drie maanden voor de mensen in de Verenigde Staten naar de stembus mogen, maar de campagnes zijn nu al ver worden tot een onheilspellend car naval, dat de neutrale toeschou wer soms vervult met plaatsver vangende schaamte en vooral veel onbegrip: is dit nu het machtigste land van de wereld? Traditionele politici zijn vast elitair, oubollig, wereldvreemd en noem maar op, alleen lijkt het moderne alterna tief veel gevaarlijker. En het laat zich voorspellen dat wij mogelijk na het zomerreces, geïnspireerd door de Amerikanen, eveneens in een soortgelijk circus terecht zullen komen, waarbij po pulisme, uit welke hoek dan ook, de boventoon zal voeren. Kunnen we ons daartegen wape nen - figuurlijk? De volksaard van de Nederlan der zal dat moeten bepalen. Ook wij hebben extremen die de tie rende burger goed kunnen bespe len, of het nu aan de linker- of de rechterkant van het politieke spec trum is. Het zou dit land onwaar dig zijn als we ons op basis van het Amerikaanse model laten ver leiden tot heilloze internetoorlo- gen en persoonlijke hetzes. Laten we voor deze keer naar Amerika kijken en beseffen hoe iets vooral niet moet. Tegenwoordig red je het niet meer met een solide verhaal 3 dan Veluwe diner 3 dgn Twente diner www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg De pupillen van SV Mussel staan in mei te trappelen om het veld te betreden. Met een wedstrijd min der en één punt voorsprong op Westerlee is bij winst op SJO ASVB/Wedde het kampioen schap binnen. Maar de tegenstan der komt, na twee keer eerder al te hebben afgezegd, niet opdagen. Zo net vóór de vakantie brengt dit het kampioenschap flink in gevaar. SJO ASVB/Wedde en SV Mussel besluiten het daarom on derling op een akkoordje te gooien. Op het wedstrijdformu lier wordt een 3-0 overwinning voor de thuisploeg ingevuld. Ie dereen tevreden: SV Mussel viert alsnog het kampioensfeestje en SJ ASVB/Wedde ontloopt een boete voor het 'niet komen opda gen' bij een wedstrijd. Een medewerker van de club krijgt een paar dagen later echter last van zijn geweten. Hij stapt naar het jeugdbestuur en eist dat de fraude wordt geopenbaard. Het bestuur wil hier niks van weten en wimpelt hem af. Hierop stapt de klokkenluider naar de KNVB. De voetbalbond grijpt in na de tip, pakt de titel van SV Mussel af en kroont Westerlee uiteindelijk tot kampioen. Ook krijgt SV Mus sel een boete van 300 euro en wordt de voorzitter tot novem ber geschorst. SJO ASVB/Wedde komt er genadig af met een boete van 20 euro. Volgens Abel Boels, vicevoorzitter van SV Mussel is het 'een storm in een glas water'. De clubs zouden totaal geen kwaad in de zin heb ben gehad. „Als we niks hadden gedaan, was er dus niemand kam pioen geworden. Dat had je niet kunnen maken tegenover die kleintjes."Het zit hem nog het meeste dwars dat iemand uit de eigen club uiteindelijk naar de KNVB is gestapt. De klokkenlui der is na het voorval opgestapt bij SV Mossel. De voetbalbond neemt de zaak hoog op. KNVB-woordvoerder Bram Groot: „Dit hoort niet thuis in het voetbal en ik denk dat de kinderen hier ook hele maal niks aan hebben gehad. Die willen gewoon een wedstrijd voetballen en zijn helemaal niet bezig met dit soort zaken." Engel Fokkens, secretaris van Westerlee, is blij dat zijn pupil len alsnog kampioen zijn gewor den, al zegt hij de intenties van SV Mussel wel te begrijpen. „Zij waren nagenoeg kampioen en wij hadden er totaal niet op gere kend. Dus ik snap ergens wel dat ze dit hebben gedaan." Er worden openbare toiletten en vuilnisbakken neergezet, ver keersregelaars gaan de drukte in goede banen leiden. Extra hek ken moeten voorkomen dat de honderden Pokémonjagers zo maar door beschermd duinge bied banjeren. De gemeente kondigde de maatregelen gistermiddag aan na tientallen klachten van omwo nenden eerder deze week. De honderden jongeren, op zoek naar virtuele figuurtjes uit het spel Pokémon Go, trekken zich niks aan van het beschermde duingebied of het verbod op wild- plassen, klinkt het in de tweede badplaats van Den Haag. Dagelijks komen honderden Pokémonjagers naar het centrale Deltaplein en omgeving om de zeldzame en gewilde figuurtjes uit het spel te vangen. Deze mas sale toeloop is slecht voor de bad plaats, klaagden ondernemers in deze krant. Oud-raadslid en ereburger Rob van de Laar vindt het 'belache lijk' dat de gemeente op ludieke wijze, met een Pikachupaal, Kijk duin heeft uitgeroepen tot 'Poké- monhoofdstad van Nederland': „De gemeente denkt dat die dui zenden mensen goed zijn voor de lokale economie. Nou, vergeet het maar. Ze verteren bijna niks, we hebben er alleen maar last van. Héél veel last." De gemeente meldt dat veel on dernemers de duizenden spelers 'verwelkomen' op het Deltaplein maar dat de drukte 'ook zijn keer zijde heeft': 'Veel spelers rennen in al hun enthousiasme door be schermd duingebied en tuinen van bewoners. Ze ruimen niet al tijd hun rommel op en plassen in portieken', schrijft de gemeente op haar website. De getroffen maatregelen moe ten de overlast verminderen. „Daarnaast doen we een drin gend beroep op de Pokémonspe- lers zelf om Kijkduin schoon en leefbaar te houden." incl. diner zaterdag 13 augustus 2016 @Özcan Akyol Voorland 4*v/a Valk Leusden Amersfoort (8,3) 2 nachten incl. ontbijt lx 2-gangendiner Gratis parkeren en wifi 50 4* Hampshire Hotel - De Broeierd (8,1) 2 nachten incl. ontbijt lx diner (dagschotel) m r\ 50 Gratis parkeren en wifi wA *va Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting De F'jes van het Groningse SV Mussel hebben hun kampioens titel weer moeten inleveren van wege 'matchfixing'. Reden: gesjoemel met het wedstrijdfor mulier. Jorg van Rijkom Mussel De Groningse club juichte dit jaar iets te vroeg. De gemeente Den Haag gaat strenger toezien op Pokémonja gers in badplaats Kijkduin. Niels Klaassen Den Haag Spelertjes van SV Mussel op de platte kar. De concurrent werd uiteindelijk kampioen. Voor maar: Het Groninger Museum, de Martinitoren en meer. Er gaat niets boven Groningen! 2 nachten in 3* Hampshire - Plaza Groningen (8,0) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een diner (dagschotel) Gratis parkeren, wifi en gebruik binnenzwembad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6