Kaarten zijn nog niet geschud op ZK Vrouwen kloppen mannen in Goes Bakker winnaar PZC Tourspel Herstel Marteijn en Van Strien 15 De verschillen zijn klein. Een foutje en je staat met lege handen Het niveau op de eerste dag van het Zeeuws kampioenschap dres suur was gisteren in Nieuw- en Sint Joosland hoog. De kaarten zijn in de klasse B tot en met Zi ook beslist niet geschud. De com binaties die zich voor de finale hebben geplaatst, beginnen van daag op nul. Marijke van Giesen stuurde op haar twintigste verjaardag de fijn schakelende en met veel afdruk door de baan gaande ruin Hexa gon's G-point in de klasse Mi naar de overwinning. Ze scoorde 67,50 procent. De amazone uit Zaam- slag rekent zich echter nog niet rijk. „Ik ben tevreden. G-point liep een fijne proef. Deze overwin ning is ook goed voor het zelfver trouwen. Maar morgen gaat het er om. En de verschillen zijn klein. Een foutje en je staat met lege han den." Rosanne van Stuivenberg maak te één maand geleden de overstap van de Weespervechtruiters (re gio Utrecht) naar de Weelruiters uit Nisse. De negentienjarige ama zone uit Nigtevecht stelde meteen haar kandidatuur voor de titel. Ze stuurde bij haar eerste optreden op Zeeuwse bodem de mooi gedra gen lopende ruin Enrique in L2 naar een afgetekende overwinning (69,42 procent). Die Zeeuwse bo dem was ook de reden voor Van Stuivenberg om de overstap te ma ken. „Ik werk bij de stal van Kir- sten Brouwer in Riel en ontmoet te daar Anika Roodhart uit Oude- lande. Bij ons rijden ze kampioen schappen op een grasbodem en zij vertelde mij dat het hier op een Agterbergbodem gebeurt. Ik was nog net op tijd voor de overschrij ving naar de regio Zeeland. Het is wel een eind rijden. Maar ik heb er geen spijt van", vertelde ze. „En rique liep ook super op deze bo dem. Het is ook een fijn paard om te rijden. Hij heeft drie heel correc te basis gangen en liep tactzuiver door de proef." Anika Roodhart liep met de aan sprekend galopperende vosruin Dancer Platium in Zi naar de zege (70,00 procent). De combinatie uit Oudelande ligt daarmee op koers voor de titel. Maar ook hier zijn de onderlinge verschillen erg klein. Emily Wiskerke uit Kamperland stuurde in Z2 de met veel afdruk en de uitgestrekte gangen exelle- rende vosruin Gigant Cristal naar de zege (64,34 procent). Maar ook hier is het nog geen gelopen race. In deze klasse nemen de combina ties hun score van de klassieke proef mee naar de de finale en het verschil met de als tweede eindi gende Jesica Nijpjes (Sint Lau rens) en de Schumacher-zoon San Francisco bedraagt viertiende pro cent. En Wilma Salm (Goes) en de ruin Droscht staan maar een half procent achter. GOES Femke van der Meij en Ine Hugaerts lieten gisteravond een fraai staaltje atletiek zien. Bij Goes on Track, een goed bezette avond wedstrijd op sportpark Het Schen- ge, lieten de twee alle mannen hun hielen zien. Eén van de onderdelen van Goes on Track was een sprint tweekamp, met daarin een 100 en een 200 meter. Van der Meij, veel voudig Nederlands kampioene, won vroeg op de avond de 100 me ter met een tijd van 12,41 secon den. De Belgisch Hugaerts werd tweede. Op de dubbele afstand wa ren de rollen omgedraaid. Ze ein digden daardoor samen bovenaan en lieten alle concurenten (vrou wen én mannen) achter zich. Op de 3000 meter was er een op merkelijke prestatie van Térèse van Lare uit Sluis. De veterane uit Sluis zette een Nederlands record bij de vrouwen 65 neer. Met 13.30,11 minuten dook ze liefst twintig tellen onder de oude top tijd. De 41-jarige Axelaar is een trou we deelnemer. Hij speelt al tien jaar mee, maar won nog nooit een prijs. In de weken voor de Tour de France bereidde hij de sa menstelling van zijn team zorg vuldig voor. „Ik ga dan echt voor de televisie zitten voor wedstrij den als de Dauphiné en de Ron de van Zwitserland. Ik lees veel en krijg elk jaar op vaderdag een Tourmagazine." Bakker noemt zichzelf een ech te liefhebber, die speciaal thuis blijft voor de klassiekers. „Dank zij collega's heb ik op de dagen van de bergetappes tijdens de Tour kunnen snipperen", vertelt hij. „Wielrennen is voor mij de mooiste sport om naar te kijken." Bakker dankte in het PZC Tour klassement veel punten aan de prestaties van de Britse renner Adam Yates, die in zowel het jon geren- als het eindklassement scoorde. „Op de dag van de slote tappe was duidelijk dat de eindze ge tussen mij en Jur Janse uit Zoutelande zou gaan", weet Bak ker. „Ik had de avond ervoor alles op een rijtje gezet en uitgere kend." Jur Janse had Bryan Coquard in zijn ploeg en Ardjan Bakker had een plek ingeruimd voor André Greipel. De etappeuitslag van bei de renners zou de doorslag geven in de strijd tussen beide Zeeuw en. Bakker: „Vrienden van me zei den nog: als Coquard lek rijdt, is je fiets binnen. En dat gebeurde nog ook. Toen we Coquard met zijn wiel omhoog zagen staan, hebben we het glas geheven." Nummer twee Jur Janse uit Zouteiande krijgt overigens ook een Merida-racefiets. Voor num mer drie Frans Dekker uit Water landkerkje ligt een Merida-tenue klaar. Een datum voor de prijsuit reiking is nog niet bekend. In de mixed-3 poule van de Tiola Open in IJzendijke herstelden Na- tascha van Strien uit Terneuzen en lokale favoriet Patrick Marteijn zich tegen Anoes Willemsen uit Schoondijke en Aardenburger We sley Claerhoudt: 6-4 6-3. Eerder moesten de twee tennissers echter in drie sets voorrang verlenen aan Isabelle Leenhouwers van Tiola en Christaan Trapman van het Aar- denburgse TC Sjef: 6-2 3-6 6-2. „In de eerste set waren zij vaster en maakten wij te veel fouten. Daarna gingen we een tempo ho ger spelen, met minder fouten tot gevolg. Dat konden we in de der de set echter niet volhouden. Met name Isabelle speelde goed en de gelijk", aldus Patrick Marteijn. Hij schreef zondag het ITF vete- ranentoernooi op zijn naam in Zeist, zowel in de mixed 50+ als in het dubbel 55+. In het vrouwen- dubbel in IJzendijke zijn Renske Fraanje en Anoes Willemsen al toernooiwinnaar door de poule in de 3-categorie op hun naam te schrijven. Ze zegevierden achter eenvolgens over Carla Paridaen en Vicky de Windt van TC Sjef (6-1 6-2) en Isabelle Leenhouwers en José de Wit van Tiola (6-4 7-6). zaterdag 13 augustus 2016 Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Marijke van Giesen A Femke van der Meij (links) wint de 100 meter, Ine Hugaerts (midden) wordt tweede, foto johan van der heijden In de wetenschap dat voor hem een nieuwe racefiets wordt klaargemaakt, kan Ardjan Bak ker volgende week met een fijn gevoel op vakantie. Als winnaar van het PZC Tourspel krijgt hij binnenkort een gloednieuwe Merida Ride 4000. Eldridge Pentury Axel Henk van de Voorde IJzendijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63